Przejdź do treści
Home » Osuszacze powietrza » Osuszacz Stadler Form Albert – recenzja i opinie

Osuszacz Stadler Form Albert – recenzja i opinie

Stadler Form Albert
0
(0)

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert to górna półka cenowa w kategorii odwilżaczy powietrza. Czy jednak poza ciekawym designem w tym urządzeniu jest coś godnego uwagi?

Okazuje się, że parametry techniczne są dosyć przeciętne i w takiej cenie, można znaleźć osuszacze powietrza o dwukrotnie większej wydajności. 

Przyglądamy się dodatkowym funkcjom i parametrom technicznym tego urządzenia. 

 

Osuszacz Stadler Form Albert

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert

Nasza ocena

2.1 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1 999 zł

Opłacalność zakupu
Bardzo mała
Wydajność osuszania
20 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 2 tryby pracy
Funkcje dodatkowe
Timer, kółka, wygaszenie diod

Aktualna cena 1 999 zł

 • Timer włączenia i wyłączenia

  W swoim projekcie programatora czasowego marka Albert poszła o krok dalej. Użytkownik może wybrać dokładną godziną włączenia i wyłączenia urządzenia np. 9:36 i 12:00, a osuszacz codziennie będzie pracować w wyznaczonym czasie. Świetne udogodnienie.

 • Kilka trybów pracy

  Stadler Form Albert oferuje wygaszenie diod, tryb obrotowy, równomiernie rozprowadzający suche powietrze po pomieszczeniu, tryb osuszania z higrostatem.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Opłacalność zakupu to najważniejsze element oceny sprzętu. W przypadku modelu Stadler Form Albert cena jest bardzo wysoka jak na osuszacz o wydajności 20 l/24 h.

Produkty od Stadler to wyższa półka cenowa. Szkoda, że za wysoką ceną nie idzie również pełne wyposażenie i dodatkowe funkcje. W przypadku modelu Albert płaci się głównie za ciekawy design. Jeśli szukasz wydajnych i tanich urządzeń, sprawdź topowe modele z naszego rankingu. 

Główne cechy i funkcje Stadler Form Albert

Osuszacz Stadler Form Albert to urządzenie o dużej wydajności i funkcjach poprawiających bezpieczeństwo użytkowania. Sprzęt działa w wielu trybach pracy i posiada sprawnie działający higrostat.

Wydajność osuszania i zbiornik na skropliny

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert ma wydajność 20 l/24 h. W sprzedaży jest również dostępna wersja Stadler Form Albert Little, o wydajności 10 l/24 h. 

W tej recenzji skupiamy się na większym modelu. Na stronie producenta można znaleźć informacje, że Stadler Form Albert jest przeznaczony do osuszania pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 70 metrów kwadratowych. 

To śmiałe zapewniania. Nasze wyliczenia sugerują raczej, że ten osuszacz powietrza może działać skutecznie w przestrzeniach do 40 metrów kwadratowych

Umiejscowiony z boku urządzenia zbiornik na skropliny ma pojemność 4,6 litra. Przy takiej wydajności jest to sensowna objętość. Na zbiorniku znajduje się duży, przezroczysty wskaźnik jego zapełniania. Udogodnieniem jest uchwyt zbiornika, ułatwiający jego przenoszenie i wylewanie wody. 

W zestawie nie zabrakło wężyka odpływowego. Pozwala on na ciągłe odprowadzanie skroplin poza osuszacz, np. do większego zbiornika lub bezpośrednio do niżej położonego odpływu. 

Bezpieczne użytkowanie - automatyczne wyłączenie i funkcja defrost

Dla bezpieczeństwa użytkownika i samego urządzenia w osuszaczu Stadler Form Albert jest funkcja automatycznego wyłączenia. Kiedy zbiornik na skropliny zapełni się, to na wyświetlaczu pojawi się migający symbol, a osuszacz wstrzyma pracę. Wtedy należy opróżnić pojemnik i włożyć go z powrotem, wówczas urządzenie wznowi swoje działanie.

Innym zabezpieczeniem jest funkcja odmrażania (defrost). Osuszacz powietrza uruchomi ją automatycznie, kiedy temperatura w osuszanym pomieszczeniu spadnie poniżej 16°C. Zapobiegnie to nawarstwianiu się szronu, który powstaje podczas procesu osuszania na wewnętrznych elementach urządzenia. 

Tryby pracy i higrostat

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert ma trzy poziomy regulacji prędkości wentylatora. To pozwala na lepsze dostosowanie wydajności osuszania do potrzeb użytkownika. Zwykle w osuszaczach powietrza dostępne są tylko dwie prędkości. 

Regulacja osuszania jest możliwa dzięki ustawieniom higrostatu. W tym modelu można wybrać żądaną wartość wilgotności względnej z zakresu od 30 do 80%. Po osiągnięciu wymaganego poziomu osuszacz wstrzyma swoją pracę i w krótkich odstępach czasu, czujnik będzie sprawdzał, czy wilgotność nie wzrosła. Jeśli tak, wznowi swoje działanie. 

Z poziomu higrostatu dostępny jest tryb pracy ciągłej, oznaczony jako CO. W tym trybie osuszacz pracuje nieustannie, niezależnie od aktualnej wilgotności w pomieszczeniu. 

Tryb nocny (night) pozwala na wygaszenie diod kontrolnych i wyświetlacza. 

Tryb obrotowy. W tym trybie powietrze jest mieszane i równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu. 

Więcej o odpowiednich warunkach mikroklimatu w domu, dowiesz się z naszego artykułu: 

Wyposażenie i szczegóły techniczne Stadler Form Albert

Stadler Form Albert to bogato wyposażony osuszacz, pozwalający na dokładną kontrolę wilgotności powietrza. Posiada on higrometr oraz filtr powietrza i kółka oraz uchwyty przeznaczone do przemieszczania sprzętu pomiędzy pomieszczeniami.

Higrometr i aktualna wilgotność

Panel sterowania z wyświetlaczem to w tym urządzeniu elementy, które nadają całemu osuszaczowi ciekawy i nietypowy wygląd. Tryby i funkcje zostały przypisane do poszczególnych przycisków, a poziom wilgotności wybiera się za pomocą płaskiego pokrętła. 

Wyświetlacz na froncie urządzenia pokazuje aktualne wskazania higrometru oraz ustawienia programatora czasowego. Pod nim umieszczono diody kontrole, informujące o aktywnych funkcjach i komunikatach ostrzegających np. o zapełnieniu zbiornika. 

Panel Sterowania Stadler Form Albert

Filtr powietrza - wyłącznie podstawowy

Mimo swojej ceny i wyglądu z kategorii „premium”, w osuszaczu powietrza Stadler Form Albert zabrakło filtrów, które pozwalałyby na skuteczne oczyszczanie powietrza, czyli np. filtra HEPA. 

W zestawie znajduje się wyłącznie filtr wstępny, czyli najprostsze rozwiązanie, które pozwala na zatrzymywanie dużych, stałych zanieczyszczeń np. kurzu albo sierści zwierząt. Filtr można czyścić za pomocą odkurzacza. 

Mobilność - kółka oraz tryb obrotowy

Ten osuszacz powietrza waży około 12,5 kilogramów. Podnoszenie i przenoszenie go z miejsca na miejsca mogłoby być kłopotliwe i męczące. Na szczęście urządzenie posiada kółka jezdne, które ułatwiają jego przestawianie. 

Dodatkowo w osuszaczu powietrza Stadler Form Albert znalazł się tzw. tryb obrotowy. Pozwala on rozprowadzać równomiernie osuszone powietrze po pomieszczeniu.

Kontrola nad urządzeniem

W tym modelu nie zabrakło programatora czasowego (timera). W modelu Stadler Form Albert ta funkcja jest zaprojektowana inaczej niż w większości osuszaczy. Użytkownik najpierw wybiera konkretne godziny włączenia i wyłączenia urządzenia np. 15:20 i 21:45. Osuszacz powietrza będzie codziennie pracował w ustalonym przedziale czasowym.  

Ta funkcja będzie szczególnie przydatna osobom, w których domach lub mieszkaniach stosuje się czasowe tańsze taryfy prądu. 

Sterowanie odbywa się wyłącznie przez panel. Recenzowany model nie ma opcji sterowania przez Wi-Fi.

Stadler Form Albert - pobór prądu i głośność

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert w zależności od trybu pracy i prędkości wentylatora wydaje hałas o różnym natężeniu z przedziału od 33 do 44 dB. To standardowe wartości dla kondensacyjnego osuszacza powietrza. 

Pobór mocy w zależności od aktywnych funkcji i prędkości pracy wynosi od 185 do 420 W. Standardowo osuszacz pobiera około 320 W. 

W cenie modelu Stadler Form Albert można kupić wiele ciekawszych urządzeń z kategorii osuszaczy powietrza. I będą to modele o większej wydajności oraz dobrym stosunku ceny do możliwości osuszania.  

Parametry techniczne Stadler Form Theo

Marka i model Stadler Form Albert
Cena 1 999 zł
Maksymalna powierzchnia 40 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-35°C
Zakres ustawień higrostatu 30-80%
Wydajność osuszania 20 l/24 h
Moc 320 W
Przepływ powietrza 175 m³
Pojemność zbiornika na wodę 4,6 l
Rodzaj czynnika chłodzącego b.d
Głośność do 44 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 12,5 kg
Wymiary szer. 35 cm, gł. 25 cm, wys. 65,5 cm

Dla kogo? Komu polecamy osuszacz powietrza Stadler Form Albert?

 • osuszacz powietrza Stadler Form Albert to produkt kierowany przede wszystkim do osób, które szukają urządzenia o atrakcyjnym i niebanalnym wyglądzie; 
 •  za niższą cenę można znaleźć wiele urządzeń o większej wydajności i lepszym stosunku ceny do możliwości osuszania, np. Fersk Torr 30 lub VACO VC3504 o wydajności 35 l albo Warmtec OD-40, te urządzenia są o kilkaset złotych tańsze.

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Nasza ocena
Data
Produkt
Osuszacz powietrza
Nasza ocena
21star1stargraygraygray
Nazwa produktu
Stadler Form Albert
Cena
pln 1999
Dostępność
Available in Stock
Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

W nachlodno.pl spinam pracę wszystkich redaktorów, od czasu do czasu samemu zajmując się przygotowywaniem artykułów i recenzji. Jestem miłośnikiem reportaży, dlatego przemawiają do mnie twarde fakty, które wyciągamy na podstawie naszych testów i obserwacji. Lubię, gdy technologia pozwala rozwiązywać problemy, a sama nie dostarcza nowych kłopotów: doceniam więc solidne urządzenia z prostą obsługą i rozwiązaniami, które chronią zdrowie i dbają o komfort. W temacie klim i osuszaczy siedzę 3 lata, chętnie dzieląc się wiedzą i ciekawymi nowinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *