Przejdź do treści
0
(0)

Klimatyzatory Rotenso

Klimator Rotenso

Klimatyzatory Rotenso w wersji Split to solidne i budżetowe rozwiązania, które wykazują wysoką energooszczędność.

Modele takie jak Ukura, Imoto, Versu, czy Roni można kupić za ponad 3000 zł z montażem. Większość klimatyzatorów split Rotenso to urządzenia całoroczne, które zapewniają wydajne chłodzenie latem i ogrzewanie zimą. 

Spis treści:

  1. Modele klimatyzacji split Rotenso
  2. Rotenso X — innowacja japońskiego koncernu
  3. Funkcje klimatyzatorów Rotenso
  4. Produkty stworzone do pracy całorocznej
  5. Rotenso – opinie klientów
  6. Dystrybutorzy Rotenso
  7. Najczęściej zadawane pytania

Modele klimatyzacji Rotenso

Poznaj najpopularniejsze modele klimatyzatorów typu split:

W ofercie Rotenso znajdziesz klimatyzatory:

Do najpopularniejszych urządzeń Rotenso w wersji split należą modele Roni, Revio, Elise, Imoto, Ukura, Mirai, Teta, Tenji, Jato i Luve. 

Rozpiętość mocy w produktach do użytku domowego waha się od 2,1 kW do 7,3 kW

Bogaty typoszereg, wiele funkcji dodatkowych i zróżnicowany design pozwalają dobrać sprzęt do potrzeb i warunków w miejscu zamieszkania lub pracy. 

Klimatyzacja Rotenso jest zaawansowana technologicznie i energooszczędna. Większość urządzeń tej firmy mieści się w klasie energetycznej A++ lub A+++.

Wszystko dzięki technologii inwerterowej, która w inteligentny sposób moduluje moc sprężarki do warunków panujących w mieszkaniu. 

Klimatyzatory ścienne Rotenso posiadają czynnik chłodniczy R32, który jest przyjazny dla środowiska.

Jeśli interesują Cię klimatyzatory ścienne, ranking na stronie nachłodno.pl pomoże Ci podjąć rozsądną decyzję.

Rotenso X — innowacja japońskiego koncernu

Marka Rotenso pochodzi z Japonii i działa na rynku od 2014 roku. Od tej pory zyskała uznanie użytkownikówi  ciągle rozwija swoją ofertę.

Nowa seria Rotenso X w Polsce pojawiła się w 2021 roku. Generacja X to odświeżona wersja znanych wcześniej klimatyzatorów, która została zaopatrzona w funkcję Smart WiFi. Pozawala ona na zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą smartfona lub tabletu.

Sprzęt można wygodnie kontrolować dzięki aplikacji Smart Life lub NetHome Plus. Klimatyzatory Rotenso X to nowa linia produktów, które są w stanie inteligentnie chłodzić, oczyszczać i ogrzewać pomieszczenia.

Funkcje klimatyzatorów Rotenso

Ukura X — ekonomiczna praca i skuteczne oczyszczanie powietrza

Rotenso Ukura X
Klimatyzator Rotenso Ukura X

Ukura X to model, którego największą zaletą jest niski pobór prądu. Urządzenie należy do klasy energetycznej A++.

Split o bogatym typoszeregu

Urządzenie można dobrać pod kątem mocy, która oscyluje w granicy od 2,5 kW do 7 kW. 

Klimatyzator naścienny Rotenso Ukura występuje jedynie w układzie pojedynczym, bez możliwości połączenia go z innymi jednostkami wewnętrznymi w trybie multi split.

Funkcje oczyszczania powietrza

Oprócz tego zostało ono wyposażone w funkcję automatycznego nawiewu oraz funkcję jonizacji. Rotenso Ukura oczyszcza powietrze dzięki filtrom HEPA, Cold Nano oraz filtrowi elektrostatycznemu. 

Zdalne sterowanie

Klimatyzatory z serii Rotenso X został wyposażony w modem Wi-Fi, który pozwala sterować nawiewem z dowolnego miejsca na świecie, a więc także po opuszczeniu progu domu.

Dodatkowe funkcje Ukura X

Warto zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe, do których zaliczymy tryb super cichy, tryb Smart Follow, tryb czuwania oraz programator czasowy.

Uniwersalna stylistyka

Jeśli chodzi o wygląd, Rotenso Ukura nie wyróżnia się na tle konkurencji. Klasyczna, biała obudowa pasuje do każdego pomieszczenia. Warto dodać, że  wewnątrz klimatyzatora znajdują się antykorozyjne, pozłacane lamele. 

Funkcje Ukura X:

Rotenso Ukura X - warianty mocy chłodniczej2,6 kW3,5 kW5,3 kW7,0 kW
Nominalna wydajność ogrzewania2,9 kW3,8 kW5,5 kW7,3 kW
Klasa efektywności energetycznej dla chłodzeniaA++A++A++A++
Klasa efektywności energetycznej dla ogrzewaniaA+A+A+A+

Imoto X — efektywne ogrzewanie i duża moc


Rotenso Imoto X to urządzenie działające w układzie pojedynczym i multi split, co poszerza jego możliwości montażowe.

Szeroki zakres mocy

W tym egzemplarzu rozpiętość mocy sięga od 2,1 kW do 7,3 kW, przy czym moc 2,1 kW jest przeznaczona tylko dla trybu multi split. Klimatyzator nie pobiera dużej ilości prądu, ponieważ cechuje go wysoka klasa energetyczna.

Stworzony do ogrzewania 

Model Imoto jest wyposażony w pakiet do pracy całorocznej. Oznacza to, że posiada on grzałkę tacy ociekowej oraz grzałkę przeznaczoną do podgrzewania sprężarki przed startem. Podzespoły te pomagają podnieść temperaturę w pomieszczeniach.

Klimatyzator Rotenso Imoto polecamy dla osób, które poza chłodzeniem chcą zapewnić sobie źródło ogrzewania podczas chłodniejszych miesięcy.

Zaawansowane funkcje oczyszczania

Urządzenie posiada także funkcję jonizacji, która sprzyja zachowaniu zdrowego i czystego powietrza. Poza tym sprzęt posiada filtr HEPA, filtr chłodzący oraz filtr elektrostatyczny. 

Praca w trybie automatycznym

W klimatyzatorze Imoto pojawiła się funkcja automatyczna, która na podstawie temperatury decyduje o tym, czy grzać, czy chłodzić pomieszczenie. Urządzenie jest także w stanie automatomatycznie oczyszczać powietrze.

Aby utrzymać stałą temperaturę powietrza, klimatyzator może uruchomić się w trybie grzania i wyrównać temperaturę wewnątrz pomieszczenia.

Minimalizm i elegancja

Na uwagę zasługuje także wygląd sprzętu — front obudowy został wykończony szkłem akrylowym, które dodaje mu elegancji. Stylistyka została utrzymana w uniwersalnej bieli, dającej duże możliwości aranżacyjne. W kwestii sterowania użytkownicy mają do wyboru pilot oraz aplikację mobilną działającą przez WiFi.

Funkcje Imoto X:

Rotenso Imoto X - warianty mocy chłodniczej2,6 kW3,5 kW5,3 kW7,3 kW
Nominalna wydajność ogrzewania2,9 kW3,8 kW5,5 kW7,5 kW
Klasa efektywności energetycznej dla chłodzeniaA+++A+++A++A++
Klasa efektywności energetycznej dla ogrzewaniaA++A++A+A+

Roni X — niska cena, wysoka wydajność

Rotenso Roni X
Klimatyzator Rotenso Roni X

Do popularnych klimatyzatorów ściennych należy model Rotenso Roni X, który osiągnął klasę energetyczną A++.

Sprzęt na każdą kieszeń

Za urządzenie o mocy 2,6 kW (model występuje także w wersji 3,4 kW, 5,1 kW i 7 kW) użytkownicy muszą zapłacić nieco około 3 000 zł. Stosunek ceny do wydajności sprzętu jest więc zadowalający.

Wydajne oczyszczanie

Model Rotenso Roni X został zaopatrzony w mnóstwo filtrów usuwających zanieczyszczenia. W jego wnętrzu znajdziemy filtr elektrostatyczny HD iAIR, filtr Katechinowy, jonowy, z witaminą C oraz filtr fotokatalityczny, aktywny węgiel, a także filtr Cold Nano. 

Dodatkowe tryby pracy

W tym egzemplarzu użytkownicy mogą skorzystać m.in. z pracy w trybie super cichym eMoto, z trybu turbo eMoto, programatora czasowego czy funkcji ogrzewania. Według zaleceń producenta urządzenie jest w stanie ogrzać pomieszczenie, nawet gdy temperatura na zewnątrz spada do -20°C. 

Ciekawy design

Wygodne sterowanie klimatyzacją zapewnia dołączony do zestawu pilot, choć posiada ona także moduł WiFi pozwalającą na obsługę smartfonem lub tabletem.

Dostosowany do małej przestrzeni

Kompaktowy klimatyzator liczy jedynie 70 cm długości, dzięki czemu dobrze sprawdzi się na ścianach, na których nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni.

Klimatyzator ścienny Rotenso Roni X jest łatwy w obsłudze i estetyczny. Śnieżnobiałe urządzenie zostało wykończone złotą listewką u góry obudowy. 

Funkcje Roni X:

Rotenso Roni - warianty mocy chłodniczej2,6 kW3,4 kW5,1 kW6,8 kW
Nominalna wydajność ogrzewania2,6 kW3,4 kW5,2 kW6,8 kW
Klasa efektywności energetycznej dla chłodzeniaA++A++A++A++
Klasa efektywności energetycznej dla ogrzewaniaA+A+A+A+

Versu Pure X — nowoczesny design

Rotenso Versu Pure X
Klimatyzator Rotenso Versu Pure X

Dla tych, którzy najbardziej cenią aspekt wizualny, polecamy Rotenso Versu Pure X, który jest dostępny w kolorze białym. Łagodne krawędzie obudowy nawiązują do trendów nowoczesnego wzornictwa.

Wysoka klasa energetyczna i dwa warianty mocy

Urządzenie posiada wiele funkcji dodatkowych, a jego klasa energetyczna to A+++. Model Rotenso Versu jest dostępny w dwóch wariantach mocy – 2,5 kW oraz 3,5 kW.

Efektowne rozwiązania

Lustrzany panel na froncie wygląda efektownie, podobnie jak oświetlenie, które przybiera kolor błękitu w trybie chłodzenia lub kolor pomarańczowy podczas grzania. W trakcie uruchomienia urządzenia, jego front przesuwa się do przodu. 

Produkt klasy Premium

Jeśli chodzi o cenę, klimatyzator Versu jest nieco droższy niż inne modele Rotenso o podobnych parametrach. Sprzęt wraz z montażem kosztuje ok. 4000 zł. Mimo to warto przemyśleć jego zakup, zwłaszcza w opcji multi split, która jest bardziej opłacalna niż zakup urządzenia w wersji split.

Funkcje dodatkowe Versu Pure X

Urządzenie jest wyposażone w inteligentny czujnik zmierzchu, który wyłącza oświetlenie po zmroku i zmniejsza obroty wentylatora. Dzięki temu klimatyzator utrzymuje ustawioną temperaturę aż do świtu.

Sprzęt został wyposażony w funkcje ułatwiające użytkowanie, takie jak tryb cichy, tryb Smart Follow, tryb czuwania, a także tryb turbo.

Wydajne oczyszczanie powietrza

Poza tym urządzenie posiada trzy filtry, które odpowiadają za usunięcie kurzu, alergenów, pyłków oraz bakterii. Klimatyzator posiada także funkcję jonizacji powietrza. W modelu Versu Pure X oczyszczanie działa także w trybie automatycznym.

Funkcje Versu Pure X:

Rotenso Versu Pure X - warianty mocy chłodniczej2,6 kW3,5 kW
Nominalna wydajność ogrzewania2,9 kW3,8 kW
Klasa efektywności energetycznej dla chłodzeniaA+++A+++
Klasa efektywności energetycznej dla ogrzewaniaA++A++

Klimatyzatory split Rotenso

Funkcje klimatyzatorów Rotenso

Klimatyzacja Rotenso jest wyposażona w wiele inteligentnych funkcji, które pozwalają kontrolować nawiew i optymalizować pracę urządzeń. Oto najważniejsze udogodnienia:

Jeśli zainteresował Cię artykuł, przeczytaj także: Samodzielne czyszczenie klimatyzatora 

Produkty stworzone do pracy całorocznej

Klimatyzatory Rotenso zostały wyposażone w pakiet pracy całorocznej, dzięki któremu poza chłodzeniem i oczyszczaniem powietrza zapewniają one ogrzewanie w zimie.

Urządzenia są wyposażone w grzałkę tacy ociekowej oraz grzałkę karteru sprężarki, które umożliwiają pracę w tzw. odwróconym obiegu. Wydajne działanie jest możliwe, nawet gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0°C.

Klimatyzatory Rotenso — opinie klientów

Czy warto wybrać produkty Rotenso? Opinie użytkowników na ich temat są przeważnie pozytywne.

Wszystko dzięki wysokiej funkcjonalności, długiej żywotności i korzystnemu stosunkowi ceny do jakości i mocy. Klimatyzacja Rotenso na portalu Ceneo.pl została doceniona za wiele trybów pracy, jakość wykonania i niski pobór prądu. 

Jako wady użytkownicy podali brak modułu Wi-Fi w podstawowych wersjach produktu oraz relatywnie głośną jednostkę zewnętrzną (agregat). Także aplikacja mobilna uchodzi za mało rozbudowaną. Zdaniem klientów jest ona jednak intuicyjna i prosta w obsłudze.

Dystrybutorzy klimatyzacji Rotenso

Dystrybutorzy urządzeń Rotenso

Klimatyzatory split można nabyć w całej Polsce. Do największych dostawców azjatyckiego sprzętu należą firmy Thermosilesia, shopklima.pl, klimatech.biz.pl, pefra.com.pl, czy sklep.klimman.com.pl. 

Urządzenia można także zamówić u lokalnych firm montażowych, które poza dystrybucją, oferują jeszcze usługę instalacji sprzętu na miejscu. 

Rekomendujemy korzystanie z usług firm montażowych, ponieważ instalacja klimatyzacji jest skomplikowana, a wykonanie tego na własną rękę jest niebezpieczne i wymaga odpowiednich uprawnień.

Profesjonalna instalacja daje pewność, że klimatyzacja będzie działała bezpiecznie. Poza tym firmy zajmujące się montażem pomogą rozwiać wszystkie wątpliwości użytkowników i dobrać sprzęt pod kątem warunków mieszkalnych.


Ile kosztuje klimatyzacja Rotenso?

Za klimatyzator Rotenso z montażem należy zapłacić około 3 000 zł z montażem. Cena zależna jest od wyboru konkretnego modelu, jego mocy oraz kosztu instalacji. Warto dodać, że najtańsze klimatyzatory Rotenso można kupić już za 1849 zł (jest to koszt zakupu samego produktu). Stosunek ceny do jakości w przypadku Rotenso jest zadowalający.

Jak włączyć klimatyzację Rotenso na grzanie za pomocą pilota?

Aby przełączyć klimatyzację Rotenso na grzanie, należy wcisnąć przycisk MODE, następnie wybrać opcję HEAT. Jeśli chcesz powrócić do ochłodzenia, naciśnij przycisk COOL, a jeśli chcesz włączyć wentylator, wybierz opcję FAN. Klimatyzację Rotenso możesz obsługiwać z poziomu pilota lub urządzenia mobilnego. W klimatyzatorach z funkcją ogrzewania można łatwo zadbać o odpowiednią temperaturę w zimniejsze dni.

Czy klimatyzacja Rotenso wymaga nabijania?

Klimatyzatorów ściennych nie trzeba nabijać. Warto jednak wiedzieć, że jeśli czynnik chłodniczy ucieka, to mamy do czynienia z awarią i należy skontaktować się ze specjalistami. Niektóre modele klimatyzacji Rotenso posiadają dodatkowe czujniki zapobiegające utracie czynnika chłodniczego. Sensory to dodatkowa funkcja podnosząca bezpieczeństwo użytkowania klimatyzatora.

Jak czyścić filtr klimatyzacji?

Mycie filtra powinno przebiegać w dwóch etapach. Na początku zebrany brud należy zebrać za pomocą odkurzacza, a następnie umyć go w ciepłej wodzie z detergentem. Dotyczy to jedynie filtra wstępnego, ponieważ filtr węglowy i HEPA nie powinny mieć kontaktu z wodą. Czyszczenie filtra klimatyzacji zapewnia mu odpowiedni przewiew powietrza i zwiększa jego efektywność pracy.

Co ile czyścić filtry w klimatyzacji?

Ogólna zasada mówi, że filtry klimatyzacji powinno się czyścić raz na dwa tygodnie. Jest to jednak zależne od zaleceń producenta. Zaleca się także, aby czyszczenie odbywało się regularnie.

Co oznacza MODE na pilocie Rotenso?

Przycisk MODE pozwala na zmianę trybów pracy urządzenia. Po wejściu w tę opcję możesz wybrać tryb chłodzenia, ogrzewania, osuszania lub włączyć wiatrak. Po wyborze funkcji MODE możliwe jest także włączenie trybu automatycznego.

Jak działa WiFi w klimatyzacji?

Klimatyzatory Rotenso z serii X są wyposażone w moduł WiFi, dzięki któremu użytkownicy mogą łączyć się z aplikacją mobilną w dowolnym miejscu. Jedynym warunkiem zdalnego sterowania jest dostęp do łącza internetowego. Przed uruchomieniem urządzenia modem WiFi należy zamontować wewnątrz klimatyzatora, a następnie skonfigurować aplikację mobilną według instrukcji.

Jaka aplikacja do Rotenso będzie najlepsza?

Posiadacze klimatyzatorów Rotenso mogą wybrać spośród dwóch platform — aplikacji Smart Life oraz Nethome Plus. Obie te aplikacje są dostępne dla użytkowników Androida i iOS’a. 

 

Aplikacje pozwalają włączyć i wyłączyć klimatyzator w dowolnym momencie, dobrać odpowiednią temperaturę, zmienić prędkość pracy wentylatora, zmienić kierunek nawiewu,  czy też wybrać tryb pracy. W menu aplikacji znajdziesz tryb AirFlow, tryb Eco, timer, a nawet funkcje diagnostyczne.

Czy klimatyzatory Rotenso są dostępne w wersji Multisplit?

Tak, firma Rotenso posiada w ofercie klimatyzatory Multisplit z nowej serii X. Należą do nich modele Mirai, Versu, Imoto, Revio, Tenji, Jato, Nevo i Hiro

 

Jeśli stoisz przed zakupem klimatyzatora, warto rozważyć połączenie kilku jednostek wewnętrznych z jedną jednostką zewnętrzną. Zastosowanie systemu multisplit to wyższa inwestycja, ale także bardziej opłacalna. Poza tym pozwala ona zachować odpowiednie warunki w każdym pomieszczeniu, przy montażu tylko jednego agregatu, czyli jednostki zewnętrznej.

Przeczytaj inne nasze poradniki: