Przejdź do treści
0
(0)

Klimatyzatory przenośne Warmtec

możliwości a cena klimatyzatorów
stosunek możliwości do ceny, grafika: nachłodno.pl

Ocenialiśmy klimatyzatory przenośne Warmtec, patrząc na ich możliwości i cenę, których wzajemną relację nazywamy opłacalnością.

Czym charakteryzuje się dobry klimatyzator przenośny?

Klimatyzatory Warmtec – recenzje, opinie

» Zobacz miejsce klimatyzatorów Warmtec w rankingu 


Zobacz ranking klimatyzatorów »

Klimatyzator przenośny Warmtec do bloku i do domu

Klimatyzacja stacjonarna typu split to nie zawsze dobry wybór. Jeśli chciałbyś ją zainstalować w budynku wielorodzinnym, musisz uzyskać zgodę na montaż (a więc ingerencję w strukturę budynku) od zarządcy. 

Jednostka zewnętrzna emituje również dosyć głosne dźwięki, co może być przedmiotem sporu między sąsiadami. Rozwiązaniem jest klimatyzator przenośny Warmtec lub innej marki. 

Jednostki zewnętrzna i wewnętrzna w przypadku klimatyzatora przenośnego-monobloku znajdują się w jednej obudowie, więc nie ma tu hałasującej jednostki zewnętrznej, wymagającej montażu na budynku.

Posiadacze domów jednorodzinnych mogą zdecydować się na klimatyzację stacjonarną, ale dla osób poszukujących mobilnych rozwiązań dobrym pomysłem będzie również klimatyzator przenośny Warmtec.

blok czy dom
blok mieszkalny czy dom jednorodzinny? grafika nachłodno.pl

Jak obliczyć potrzebną moc klimatyzatora przenośnego?

jak wybrac klimatyzator
Co brać pod uwagę przy wyborze klimatyzatora, grafika nachłodno.pl

Jedną z najistotniejszych kwestii w przypadku klimatyzatorów jest moc chłodnicza, która musi być dobrana do powierzchni:

Aby schłodzić 1 m³ powietrza klimatyzator potrzebuje 0,03 kW mocy chłodzącej.

Przyjmując, że pomieszczenie ma 30 m² i wysokość 2,7 m, obliczamy sugerowaną moc klimatyzatora: 30 x 2,7 x 0,03 = 2,43 kW

Nie tylko powierzchnia pomieszczenia jest istotna przy wyborze klimatyzatora przenośnego. Musisz zwrócić uwagę na takie szczegóły jak ilość urządzeń elektrycznych w pomieszczeniu czy ekspozycja okien.

Nawet 20% mocy chłodniczej więcej wymagają pomieszczenia o słabej izolacji termicznej i/lub których okna wychodzą na zachód lub południe.

Najwyżej oceniliśmy klimatyzator przenośny Warmtec Morso KP53W.

Kilka słów o marce

logo Warmtec

Warszawska firma Warmtec to producent najwyższej jakości systemów grzewczych, klimatyzacji oraz wentylacji.

Doświadczenie w produkcji urządzeń klimatyzacyjnych widać w ofercie klimatyzatorów mobilnych. Polskie korzenie firmy gwarantują fachowe doradztwo i dużą dostępność części zamiennych.

Warmtec ma obecnie w swojej ofercie imponującą gamę urządzeń, zawierających zarówno klimatyzatory przenośne małej mocy, takie jak Senja KP26W, jak i liderów w kategorii oferowanej wydajności – Morso KP53W. 

5 z 7 proponowanych przez markę Warmtec klimatyzatorów przenośnych to urządzenia 4w1 – chłodzą, grzeją, wentylują i osuszają powietrze. Dzięki temu nie musisz chować ich do pudełka po sezonie letnim. Pozostałe modele to urządzenia 3w1.

» Zobacz miejsce klimatyzatorów Warmtec w rankingu 


Zobacz ranking klimatyzatorów »

funkcje klimatyzatora przenośnego
funkcje klimatyzatora, grafika nachłodno.pl

Poznaj bezpieczną temperaturę i poziom wilgotności powietrza dzięki naszemu poradnikowi: Optymalna temperatura i wilgotność powietrza w mieszkaniu.

Recenzowane przez nas modele klimatyzatorów przenośnych Warmtec są sterowane za pomocą Wi-Fi i aplikacji mobilnej, ułatwiając Ci życie!

aplikacja Tuya Smart
aplikacja mobilna, grafika nachłodno.pl

Klimatyzatory przenośne Warmtec możesz obsługiwać za pomocą panelu, pilota lub sieci Wi-Fi, instalując aplikację Tuya Smart na telefonie lub tablecie.

Aplikacja umożliwi Ci sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca, np. z pracy, dzięki czemu wrócisz do schłodzonego pomieszczenia.

Steruj urządzeniem również z domu, włączajac je i wyłączając, zmieniając tryby pracy i prędkość wentylatora, bez użycia pilota i ekranu dotykowego.

Pobierz aplikację SmartLife z Google Play lub AppStore.

Warmtec korzysta wyłącznie z ekologicznego czynnika chłodniczego R290

Dzięki czynnikowi chłodniczemu możliwy jest proces chłodzenia w klimatyzacji. Bez niego klimatyzator nie mógłby spełniać swojej funkcji.

Wiele czynników stosowanych przez producentów, latami powodowało ogromne szkody dla planety, przede wszystkim niszcząc warstwę ozonową. Wyjątkiem jest wykorzystywany przez Warmtec czynnik chłodniczy R290, który wpływa w sposób znikomy na powstawanie efektu cieplarnianego.

Niewielka ilość czynnika chłodzącego, potrzebna do działania klimatyzatora, nie powoduje zagrożenia zapłonem gazu. Mogłoby to nastąpić w momencie niewłaściwego obchodzenia się z urządzeniem, np. przy próbie samodzielnej utylizacji.

ekologiczny czynnik chłodniczy R290
czynnik chłodniczy R290, grafika nachłodno.pl

Czynnik chłodniczy w klimatyzatorze przenośnym, wbrew powszechnej opinii, nie wymaga nabijania, ponieważ nie zużywa się. Więcej informacji znajdziesz w poradniku Czynniki chłodnicze w klimatyzatorach.

Hałas (i upał) zostaw na zewnątrz

Warmtec Morso na zewnątrz
Warmtec Morso na zewnątrz, grafika: warmtec.pl

Budowa klimatyzatora przenośnego Warmtec Morso umożliwia wystawienie go poza budynek.

Korzyści to:

Klimatyzator nie może być jednak narażony na działanie czynników zewnętrznych, np. mocnego słońca czy ulewnego deszczu. Najlepszym miejscem dla urządzenia będzie zadaszony taras, balkon lub inne ustronne miejsce, co zapobiegnie awarii.

Co otrzymasz w zestawie?

 

 

Kupując klimatyzator przenośny Warmtec Morso, w zestawie otrzymujesz:

 

Klimatyzatory przenośne Warmtec są objęte 3-letnią gwarancją door-to-door. Jeśli zdarzy się awaria, kurier odbierze sprzęt na koszt producenta i przetransportuje do serwisu, gdzie zostanie wykonana profesjonalna naprawa.

skład zestawu Morso
Warmtec Morso -zestaw, grafika: warmtec.pl

Zobacz nasze poradniki (nie tylko) o klimatyzatorach