Przejdź do treści

Poradniki

Czynniki chłodnicze w klimatyzatorach - r32-r290-r410a

Czynniki chłodnicze R290, R410a i R32 w klimatyzatorach

Bez czynnika chłodniczego klimatyzacja nie funkcjonuje. Jeżeli urządzenie nie wykorzystuje czynnika chłodzącego, lecz wodę – jest klimatyzerem, a nie klimatyzatorem. Nie każdy czynnik jest obojętny dla środowiska i naszego zdrowia, z tego względu kilka z nich zostało wycofanych z rynku. Które są obecnie najlepszym wyborem?

Jak działa osuszacz powietrza

Jak działa osuszacz powietrza?

Osuszacze powietrza usuwają z mieszkań wilgoć. Są potrzebne w łazience, kuchni i pomieszczeniach z niesprawną wentylacją, zbyt szczelnymi oknami, czy w mieszkaniach po zalaniu.

Dowiedz się, jak działa osuszacz powietrza kondensacyjny a jak adsorpcyjny. Poznaj zastosowanie sprzętu i najważniejsze informacje na jego temat.

osuszacz powietrza do lazienki artykul

Osuszacz powietrza do łazienki. 5 konkretnych rad jak wybrać

Łazienka to często najbardziej wilgotne miejsce w całym mieszkaniu. Nie rzadko są to pomieszczenia bez okien lub ze słabą wentylacją, a to sprzyja gromadzeniu się wilgoci. Podpowiadam jaki osuszacz powietrza wybrać do łazienki, żeby pozbyć się wilgoci i zapobiec rozwojowi pleśni.

koszt instalacji klimatyzacji w mieszkaniu

Instalacja klimatyzacji w mieszkaniu — cennik na 2023 rok

Klimatyzacja może okazać się wybawieniem w upalne dni. Przyjemny powiew rekompensuje cenę zakupu sprzętu i jego instalacji. I o ile klimatyzator przenośny można zamontować samodzielnie w kilkanaście minut, o tyle instalacja splitu wymaga fachowej wiedzy oraz uprawnień UDT. Dlatego do instalacji klimatyzacji ściennej wezwij profesjonalistów.

Rodzaje klimatyzatorów

Rodzaje klimatyzatorów — jaki sprzęt wybrać?

Wśród klimatyzatorów wyróżniamy kilka rodzajów urządzeń. Najpopularniejsze są klimatyzatory przenośne i klimatyzatory typu split. Warto jednak zapoznać się z mniej popularnymi rozwiązaniami, takimi jak klimatyzatory przypodłogowe lub sufitowe, klimatyzatory kanałowe i kasetonowe.

Jak osuszyć powietrze

Jak osuszyć powietrze w domu? Jest na to kilka sposobów

Optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu mieści się w granicy od 40 do 60%. Wyższa zawartość wody w powietrzu może wywołać choroby górnych dróg oddechowych, infekcje lub alergie. Duża wilgotność to idealne warunki do powstania grzybów, pleśni i wirusów.

Klimatyzator inwerterowy

Klimatyzator inwerterowy czy tradycyjny — który typ wybrać i dlaczego?

Technologia inwerterowa dobrze sprawdza się w klimatyzatorach split i multisplit, a nawet monoblok. Nie tylko poprawia ona efektywność chłodzenia, ale także obniża głośność oraz pobór prądu. Atuty sprężarki inwerterowej sprawiły, że import klimatyzatorów typu on/off do Europy został zabroniony na mocy unijnej dyrektywy.

Klimatyzacja do mieszkania w bloku

Jaki klimatyzator do mieszkania w bloku sprawdzi się najlepiej?

Osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych mają dużą swobodę w doborze klimatyzacji. Mogą one postawić na klimatyzatory ścienne lub przenośne. W przypadku osiedli mieszkaniowych sytuacja jest utrudniona. Montaż klimatyzacji split wymaga uzyskania pozwolenia spółdzielni lub zarządcy.