Przejdź do treści
Nachłodno » Poradniki

Poradniki

Zapach stęchlizny w domu

Jak usunąć zapach stęchlizny z domu — praktyczne porady

Stęchlizna to odór towarzyszący powstawaniu grzybów, pleśni i wilgoci. Nieprzyjemny zapach najczęściej pojawia się w starym budownictwie lub w domach z zabytkowymi meblami. Jedną z przyczyn powstawania stęchlizny jest zbyt wysoka wilgotność powietrza (powyżej 60%).

Osuszacz powietrza nie działa

Dlaczego osuszacz powietrza nie działa? Poznaj 10 powodów

Każdy osuszacz może odmówić posłuszeństwa — nie włączyć się lub działać nieprawidłowo. Powodów niewłaściwej pracy może być mnóstwo, a w większości wynikają one z niewłaściwego użytkowania sprzętu. Na szczęście wiele usterek można rozwiązać samodzielnie, bez pomocy specjalistów. Sprawdź jak tego dokonać!

Pobór prądu w osuszaczu powietrza

Ile prądu zużywa osuszacz powietrza? Poznaj wyniki testu

Koszty eksploatacji osuszacza powietrza w 2024 r. wyglądają następująco. Urządzenie o mocy 500 W działające przez 4 godziny dziennie w trybie ciągłym zużyło prąd o równowartości 53,72 zł miesięcznie. Pobór energii elektrycznej może się natomiast różnić w zależności od sprzętu i potrzeb użytkownika.

Osuszacz powietrza do garażu

Jak wybrać osuszacz powietrza do garażu. Kompleksowy poradnik

Garaż to pomieszczenie wilgotne, w którym panuje niska temperatura. Specyficzne warunki wymagają zastosowania osuszacza powietrza, który ochroni ściany, sufit, podłogę, czy karoserie pojazdów. Nie zapominajmy, że wysoka wilgotność sprzyja powstawaniu korozji, która osadza się na narzędziach i metalowych elementach aut, rowerów, czy motocykli.

grzyb w domu

Grzyb w domu: przyczyny, skutki i metody walki

Grzyb w domu to problem, z którym boryka się wiele osób. Jest on nie tylko nieestetyczny, ale także szkodliwy dla zdrowia i struktury budynku. Poznaj przyczyny powstawania, zagrożenia oraz sposoby na pokonanie nieproszonego gościa. Odpowiadamy na pytanie, co zrobić, aby problem nie powrócił.

Osuszacz powietrza z jonizatorem

Czy warto kupić osuszacz powietrza z jonizatorem?

Osuszacz powietrza z jonizatorem usuwa zanieczyszczenia i dąży do równowagi pomiędzy ilością jonów dodatnich i ujemnych. Odpowiedni stan jonów w powietrzu pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Wbrew obiegowej opinii jonizator nie szkodzi zdrowiu i nie należy się go obawiać.