Przejdź do treści

Poradniki

Klimatyzator Whirlpool

5 zalet klimatyzatorów przenośnych

  • Arek S 

Klimatyzatory przenośne to bezinwazyjne rozwiązanie, które realnie obniża temperaturę we wnętrzu. Urządzenia w wersji monoblok warto wybrać ze względu na mobilność, łatwy montaż, dodatkowe tryby pracy i funkcje oraz atrakcyjną cenę.

Uszczelka okienna

Jak zamontować uszczelkę okienną do klimatyzatorów mobilnych?

  • Arek S 

Klimatyzator przenośny można zainstalować na kilka sposobów — wykorzystując uszczelkę okienną, adaptor, szybę z pleksi, otwór w ścianie lub kanał wentylacyjny. W tym artykule podpowiemy Ci jak zamontować klimatyzator mobilny do uszczelki okiennej w kilka minut.

Montaż klimatyzatora przenośnego

Jak zamontować klimatyzator przenośny? Instrukcja krok po kroku

  • Arek S 

Montaż klimatyzatora przenośnego nie wymaga udziału wyspecjalizowanej ekipy. Całą pracę możesz wykonać samodzielnie, montując klimatyzację do okna, ściany lub wentylacji. Przekonaj się, który wariant instalacji będzie najlepszy dla Ciebie i dowiedz się jak prawidłowo zamocować klimatyzację w domu.

Prawidłowa temperatura i wilgotność — zdjęcie główne

Temperatura i wilgotność – jak zadbać o zdrowy klimat w domu?

  • Tomek K 

Temperatura i wilgotność powietrza w mieszkaniu mają ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia, komfortu i zdrowia. Szkodliwe są zarówno przegrzanie organizmu oraz oddychanie zbyt suchym powietrzem, jak i zbyt niska temperatura otoczenia lub wysoki poziom wilgotności.

Rodzaje filtrów w klimatyzatorach przenośnych

Rodzaje filtrów i ich ceny w klimatyzatorach przenośnych

  • Arek S 

Większość klimatyzatorów przenośnych posiada filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia. W niektórych modelach producenci zainstalowali również filtr HEPA oraz filtr węglowy, które usprawniają oczyszczenie powietrza.

Klimatyzatory przenośne w pokoju

Jak wybrać klimatyzator przenośny?

  • Arek S 

Czym się kierować podczas wyboru przenośnego klimatyzatora? Warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, moc urządzenia, dodatkowe funkcje i cenę. Poznaj 4 wskazówki, które pomogą Ci wyłonić najlepszy model!

Klimatyzator przenośny w salonie

Jaki jest koszt eksploatacji klimatyzatora przenośnego?

  • Arek S 

Czy klimatyzatory przenośne są drogie w utrzymaniu? Wbrew obiegowej opinii te urządzenia nie zużywają wcale dużej ilości energii elektrycznej. Tym bardziej że nowe modele są zaopatrzone w czujniki i sprężarki inwerterowe. Dzięki temu ich zużycie prądu waha się w granicach od 0,3 do 0,8 kWh.