Przejdź do treści
0
(0)

Klimatyzatory przenośne Eberg

możliwości a cena klimatyzatorów
stosunek możliwości do ceny, grafika: nachłodno.pl

Nasza ocena klimatyzatorów przenośnych Eberg wynika z zestawienia ze sobą możliwości tych urządzeń z ich ceną, co nazywamy opłacalnością.

Według nas dobry klimatyzator przenośny powinien być:

Klimatyzatory Eberg – recenzje, opinie

» Zobacz miejsce klimatyzatorów Eberg w rankingu 


Zobacz ranking klimatyzatorów »

Klimatyzator przenośny Eberg – do bloku czy do domu jednorodzinnego?

Montaż klimatyzacji stacjonarnej typu split nie zawsze jest możliwy. W przypadku budynku wielorodzinnego konieczne jest uzyskanie zgody na montaż od administratora, ponieważ jednostka zewnętrzna emituje hałas, a jej montaż jest ingerencją w strukturę budynku. Tutaj z pomocą przychodzi klimatyzator przenośny Eberg lub innej marki. 

Klimatyzator w formie monobloku składa się z tych samych elementów, co klimatyzator split, z tą różnicą, że obie jednostki znajdują się w jednej obudowie, a brak jednostki zewnętrznej = brak hałasu i ingerencji w budynek.

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, możesz zdecydować się na klimatyzację stacjonarną, jeśli jednak np. ogranicza Cię budżet, świetnym rozwiązaniem będzie również klimatyzator przenośny Eberg. 

blok czy dom
blok mieszkalny czy dom jednorodzinny? grafika nachłodno.pl

Oblicz potrzebną moc klimatyzatora przenośnego

jak wybrac klimatyzator
Co brać pod uwagę przy wyborze klimatyzatora, grafika nachłodno.pl

Moc chłodnicza to najistotniejsza kwestia w przypadku wyboru klimatyzatora przenośnego:

Schłodzenie 1 m³ powietrza wymaga 0,03 kW mocy chłodzącej.

Jeśli więc Twoje pomieszczenie ma 30 m² i wysokość standardową 2,7 m, potrzebną moc klimatyzatora obliczysz według wzoru: 30 x 2,7 x 0,03 = 2,43 kW

Nie wystarczy jednak znać powierzchni pomieszczenia, które chcemy schłodzić, by właściwie dobrać klimatyzator przenośny. Istotne są wszystkie szczegóły – od liczby osób przebywających w pomieszczeniu, po izolację termiczną budynku.

Przyjmuje się, że pomieszczenia słabo izolowane termicznie i te z oknami wychodzącymi na zachód i południe, potrzebują ok. 20% mocy chłodniczej więcej.

Najwyżej oceniliśmy klimatyzator przenośny Eberg Cooly C35HD.

A co sądzą o nim użytkownicy?*

*Opinie użytkowników pochodzą z serwisu Allegro

Kilka słów o marce

logo Eberg

Marka Eberg buduje popularność swoich produktów dzięki najnowszym technologiom, funkcjonalnościom 3w1 lub 4w1 oraz unikalnemu designowi. Klimatyzatory przenośne Eberg stały się flagowym produktem producenta, również ze względu na swoją wysoką jakość i dobry stosunek wydajności do ceny.

5 z 8 proponowanych przez markę Eberg klimatyzatorów przenośnych to urządzenia 4w1. Posłużą więc nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok: chłodząc, ogrzewając, wentylując i osuszając powietrze. Pozostałe modele to urządzenia 3w1.

Eberg — z jakiego kraju pochodzi ta firma?

Klienci chcą poznać szczegóły dotyczące marki Eberg. Z jakiego kraju jest sprzęt tej firmy? Otóż produkty do uzdatniania powietrza i klimatyzacji pochodzą z Polski. Wyłącznym przedstawicielem marki Eberg jest firma Climateo z Kokotowa. Bez względu na lokalizacje klienci mogą liczyć na serwis door to door, który pozwoli rozwiązać wszystkie problemy techniczne. Aby skorzystać z serwisu, należy tylko wypełnić ankietę na stronie producenta.

» Zobacz miejsce klimatyzatorów Eberg w rankingu 


Zobacz ranking klimatyzatorów »

funkcje klimatyzatora przenośnego
funkcje klimatyzatora, grafika nachłodno.pl

Chcesz wiedzieć, jaka temperatura i wilgotność powietrza jest bezpieczna dla zdrowia? Przeczytaj nasz poradnik: Optymalna temperatura i wilgotność powietrza w mieszkaniu.

Recenzowane przez nas modele klimatyzatorów przenośnych Eberg są sterowane za pomocą Wi-Fi i aplikacji mobilnej, ułatwiając Ci życie!

klimatyzator przenośny Eberg z aplikacją
aplikacja mobilna, grafika nachłodno.pl

SmartLife to Twoje małe centrum dowodzenia, dzięki któremu możesz zarządzać i sterować klimatyzatorem przenośnym Eberg, gdziekolwiek jesteś.

Wyobraź sobie sytuację, w której wracasz z pracy w upalny letni dzień – wyjmujesz telefon w zatłoczonym tramwaju i kilkoma kliknięciami sprawiasz, że Twoje mieszkanie wita Cię idealną temperaturą już od progu.

Za pomocą aplikacji możesz sterować urządzeniem również w domu, nie używając pilota czy ekranu dotykowego – włączaj i wyłączaj urządzenie, zmieniaj tryby pracy i prędkość wentylatora, a wszystko to z poziomu… kanapy.

Aplikację SmartLife pobierzesz z Google Play i AppStore.

Eberg korzysta wyłącznie z ekologicznego czynnika chłodniczego R290

Czynnik chłodniczy odpowiada za proces chłodzenia w klimatyzacji. Jest jak krążąca w ciele krew, bez której klimatyzator nie mógłby funkcjonować.

Niestety wiele ze stosowanych czynników przyczyniało się do dewastacji naszej planety, przedostając się do atmosfery i niszcząc warstwę ozonową. Wykorzystywany przez markę Eberg czynnik chłodniczy R290 nie należy do tego niechlubnego grona, ponieważ potencjał tworzenia efektu cieplarnianego jest w jego przypadku znikomy.

Aby klimatyzator przenośny działał, potrzebuje niewielkiej ilości czynnika chłodzącego, która nie stwarza realnego zagrożenia. Zapłon gazu może wystąpić w przypadku niewłaściwej utylizacji urządzenia, dlatego czynności te muszą być wykonywane przez osoby wykwalifikowane.

 

ekologiczny czynnik chłodniczy R290
czynnik chłodniczy R290, grafika nachłodno.pl

Co ważne, czynnik chłodniczy w klimatyzatorze przenośnym nie wymaga uzupełniania (nabijania). Więcej przeczytasz w naszym poradniku Czynniki chłodnicze w klimatyzatorach.

Uszczelka okienna – by ciepło nie wpadało do środka

uszczelka okienna Eberg
uszczelka okienna Eberg, grafika eberg.eu

Montaż rury wyrzutowej za pomocą uszczelki okiennej, to nieinwazyjny i najszybszy sposób, by zamontować klimatyzator przenośny Eberg.

Uszczelka okienna sprawdzi się w oknach „tradycyjnych” oraz uchylnych, na poddaszu.

Uszczelka okienna Eberg ClimaLock  to skuteczna zapora dla ciepłego powietrza i insektów wpadających z zewnątrz, a przy tym skuteczna wentylacja. 

Zalety uszczelki okiennej Eberg:

Ciszej już się nie da…

Jeżeli Twoi domownicy są szczególnie wrażliwi na dźwięki emitowane przez urządzenia, nie musisz rezygnować z przyjemnego chłodu, jaki daje klimatyzator przenośny – zamontuj go na zewnątrz!

Klimatyzator przenośny Eberg Qubo Q40HD wyróżnia się wysokim stopniem klasy wodoszczelności IPX2, co pozwala na pracę zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i poza budynkiem.

Urządzenie umieszczone  na zewnątrz wdmuchuje schłodzone powietrze do pomieszczenia przez zamontowaną rurę wyrzutową. Efekt? Wydajność wzrasta o ok. 30%, a poziom hałasu znacząco spada.

bez dźwięku

Zobacz nasze poradniki (nie tylko) o klimatyzatorach