Przejdź do treści

Fersk Torr 30 i 20 – recenzja osuszaczy. Dwaj pogromcy wilgoci

Recenzja Fersk Torr

Osuszacz Fersk Torr 20

Osuszacz powietrza Fersk Torr 30

Nasza ocena

9 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

999 zł

Opłacalność zakupu
Bardzo duża
Wydajność osuszania
20 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 2 tryby
Funkcje dodatkowe
Filtr HEPA, jonizator, Wi-Fi, kółka, timer, blokada

Aktualna cena 999 zł

Zalety i wady
 • Stosunek ceny do wydajności

  Fersk Torr 20 to opłacalny osuszacz powietrza, w dobrej cenie i z solidną wydajnością.

 • Kultura pracy

  Recenzowany model działa wydajnie i cicho, urządzenie nie wibruje, pobiera około 300-350 W.

 • Oczyszczanie powietrza

  Fersk Torr 20 jest wyposażony w dodatkowy filtr HEPA (zatrzymuje smog, zarodniki pleśni, alergeny, wirusy i bakterie) oraz w jonizator powietrza, którego jony ujemne usprawniają proces oczyszczania.

 • Aplikacja mobilna i Wi-Fi

  Możesz sterować osuszaczem za pomocą telefonu z aplikacją mobilną Smart Life - Smart Living. Dodatkowo aplikacja pozwala na ustalanie własnych reguł działania urządzenia.

 • Timer włączenia i wyłączenia

  Programator czasowy (zakres od 1 do 24 godzin) zapewnia pełną kontrolę nad czasem, w którym ma działać osuszacz Fersk Torr 20.

 • Ergonomiczny projekt

  Osuszacz został wyposażony w kółka jezdne oraz wygodny uchwyt. Ciekawym rozwiązaniem jest boczny wylot powietrza: osuszony strumień powietrza możesz skierować bezpośrednio na rozwieszone pranie lub zawilgocone meble.

 • Pojemność zbiornika

  Zbiornik na skropliny ma 4 l, mogłoby być więcej,

Osuszacz Fersk Torr 30

Osuszacz powietrza Fersk Torr 30

Nasza ocena

10 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Model

niedostępny

Opłacalność zakupu
Bardzo duża, lider rankingu
Wydajność osuszania
30 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 2 tryby pracy
Funkcje dodatkowe
Filtr HEPA, jonizator, Wi-Fi, kółka, timer, blokada

Model niedostępny

Wady i zalety
 • Stosunek ceny do wydajności

  Fersk Torr 30 to lider pod względem opłacalności zakupu w naszym rankingu osuszaczy.

 • Oczyszczanie powietrza

  Fersk Torr 30 posiada wbudowany jonizator powietrza, który wspomaga proces filtracji zanieczyszczeń przez dołączony do zestawu filtrem HEPA.

 • Oczyszczanie powietrza

  Fersk Torr 30 posiada wbudowany jonizator powietrza, który wspomaga proces filtracji zanieczyszczeń przez dołączony do zestawu filtrem HEPA.

 • Aplikacja mobilna i Wi-Fi

  Aplikacja mobilna Smart Life - Smart Living pozwala sterować urządzeniem z dowolnego miejsca. Masz aktualny pogląd poziomu wilgotności oraz możesz ustalić spersonalizowane reguły działania.

 • Timer włączenia i wyłączenia

  Z panelu sterowania (jak i z aplikacji mobilnej), możesz z dokładnością do 1 h ustawić moment włączenia lub wyłączenia osuszacza.

 • Ergonomiczny projekt

  Fersk Torr 30 ma 4 litrowy zbiornik na skropliny (z wygodną rączką), ruchomy uchwyt oraz 4 kółka jezdne, które ułatwiają przestawienia urządzenia. Dużym plusem jest boczny wylot powietrza, który można łatwo skierować w zawilgocone punktu na ścianach lub na mokre pranie.

 • Pojemność zbiornika

  Przy tak dużej wydajności osuszacz mógłby mieć większy pojemnik na skropliny (ten ma 4 l).

Opinia i wrażenia z użytkowania

Fersk Torr to produkt, który jest po prostu dobrze wyceniony. Duża wydajność, dodatkowy filtr HEPA i jonizator. To wszystko, czego trzeba szukać w osuszaczu powietrza. Jeśli mam się do czegoś przyczepić to kolor diod (jaskrawa zieleń przywodzi mi na myśl urządzenia z lat 90.) i w modelu Torr 30 niekiedy głośna praca wywołana drganiami sprężarki.
profilowe dawid
Dawid Kaźmierczak
Główny redaktor

Fersk Torr to lider naszego rankingu osuszaczy powietrza do domu i mieszkania. Sprawdź jak wypada na tle konkurencji i przekonaj się, że to najbardziej opłacalny wybór!

Osuszacze powietrza Fersk Torr 30 Fersk Torr 20

Fersk Torr osuszacz powietrza z jonizatorem powietrza i filtrem HEPA skutecznie zwalcza wilgoć i zarodniki pleśni

 • osuszacze powietrza Fersk Torr możemy polecić każdemu, kto szuka skutecznego sposobu na obniżenie wilgotności w domu lub mieszkaniu; osuszacze Torr 20 i Torr 30 mają świetny stosunek ceny do możliwości i dodatkowo zostały w nich zastosowane rozwiązania, które trudno znaleźć w innych modelach dostępnych na rynku; 
 • atrakcyjna cena obu ofert, w szczególności, że są to osuszacze z funkcją oczyszczania powietrza i dużą wydajnością osuszania (dwie wersje: 20 l/24 h lub 30 l/24 h, obie z bardzo dużym przepływem powietrza 230 m³/h); 
 • polecane do pomieszczeń maks. 40 i 60 m² i mniejszych; Fersk Torr to osuszacze powietrza do łazienki, sypialni, do suszenia prania i usuwania wilgoci z garażu, strychu
 • sterowanie przez Wi-Fi, to przyjemny standard, który sprawia, że korzystanie z osuszacza nie wymaga zbyt wiele uwagi i zaangażowania; aplikacja mobilna wprowadza pełną automatyzację reguł działania i momentu włączenia lub wyłączenia urządzenia co do minuty; 
 • osuszacz powietrza z jonizatorem i filtrem HEPA, Fersk Torr został zaprojektowany tak, by zwalczać wszystkie negatywne skutki nadmiernej wilgotności w domu, w tym szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia powietrza (zarodniki pleśni, smog, wirusy i bakterie); 
 • TOP 1 i TOP 2 rankingu osuszaczy powietrza, dzięki rozsądnej cenie i piorunującym możliwościom; 

Główne cechy i funkcje Fersk Torr

Świetna wydajność osuszania i ergonomiczny zbiornik na skropliny

Maksymalna wydajność osuszania dla osuszaczy Torr wynosi 20 i 30 litrów na dobę. Dwie wersje produktu sprawiają, że można dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb. 

Osuszacze kondensacyjne z wydajnością 30 l/24 h, na przykład Fersk Torr 30, to mocne urządzenia, które mogą skutecznie osuszać nawet w pomieszczeniach do 60 m². Na mniejszych przestrzeniach osuszanie będzie po prostu dużo szybsze.

Duża wydajność wynika z tego, że Fersk Torr to kondensacyjny osuszacz powietrza, czyli taki, który wyposażony jest w sprężarkę i czynnik chłodniczy, który odbiera wilgotność z powietrza. 

Modele nie różnią się między sobie wyglądem i rozmiarami, dlatego w obu z nich znajduje się 4 litrowy zbiornik na skropliny

Na froncie zbiornika znajduje się przezroczysty wskaźnik poziomu zapełnienia, a sam pojemnik posiada wygodny uchwyt, ułatwiający jego przenoszenie. 

Osuszacz powietrza Torr ma automatyczny system wyłączania w momencie zapełnienia zbiornika

Wówczas na panelu sterowania zaświeci się czerwona dioda, a urządzenie wyda sygnał dźwiękowy, który poinformuje o konieczności wylania skroplin. 

Zbiornik na wodę osuszacz Fersk Torr
Zbiornik na skropliny
Fersk Torr pojemnik na skropliny
Pojemnik na skropliny osuszacza Fersk Torr; nachlodno.pl

Fersk Torr – precyzyjny kondensacyjny osuszacz powietrza z higrostatem i higrometrem

 Torr to osuszacz powietrza z higrostatem i precyzyjnym higrometrem. To podstawa w tej kategorii produktów, która często jest zaniedbywana przez producentów osuszaczy wilgoci. 

W modelach Fersk zadbano o solidne podstawy, dostarczając system, który działa sprawnie i dokładnie. 

Higrostat pozwala wybrać wymaganą wartość wilgotności, do której ma dążyć osuszacz. Przedział wynosi od 30 do 80%, a skok ustawień to 5%. 

Aktualna wilgotność z pomiaru higrometrem, wyświetlana jest na panelu urządzenia albo w aplikacji mobilnej, po sparowaniu z siecią Wi-Fi. 

 

Higrometr Fersk Torr 20
Wskazania poziomu wilgotności: zewnętrzny higrometr i osuszacz Fersk Torr 20; 52% w obu urządzeniach; nachlodno.pl

Dwie prędkości osuszania w dwóch trybach pracy

W domowym osuszaczu powietrza Fersk Torr są dwie prędkości pracy wentylatora, co jest standardem w tej kategorii urządzeń. Do wyboru jest prędkość niska (LOW) i wysoka (HIGH). 

Wybrać można także tryb osuszania:

 • auto – wygodny tryb automatyczny, którego działanie określa wartość ustalona na higrostacie, domyślna wartość to 50%; Fersk Torr osusza do momentu osiągnięcia żądanej wartości; 
 • continuous – tryb ciągły, w którym urządzenie osusza niezależnie od aktualnych wskazań higrometru, do momentu wyłączenia lub zapełnienia zbiornika; przydatny szczególnie w miejscach, gdzie wilgotność nieustannie jest zbyt wysoka; 

 

W trybie ciągłym przydatny będzie dołączony do zestawu gumowy wężyk odpływowy, przez który można odprowadzać skropliny do odpływu lub większego zbiornika. 

Pomiar wilgotności i temperatury wydmuchiwanego powietrza
Pomiar wilgotności i temperatury wydmuchiwanego powietrza; w momencie pomiaru wilgotność w pomieszczeniu wynosiła 54%, a temperatura 25,5°C; nachlodno.pl

Wyposażenie i szczegóły techniczne

Osuszacz powietrza z filtrem HEPA i jonizatorem. Fersk Torr osusza i oczyszcza powietrze

Filtr HEPA osuszacz Fersk Torr
Obok urządzenia filtr HEPA (z przodu) i siatkowy filtr wstępny (z tyłu); nachlodno.pl

Rzadkością jest, żeby w osuszaczu powietrza znalazło się rozwiązanie pozwalające oczyszczać powietrze. A tym bardziej dwie takie technologie! 

Fersk Torr, w obu wersjach, został wyposażony w wymienny filtr HEPA, dodatkowo jest to osuszacz powietrza z jonizatorem, usprawniającym oczyszczanie powietrza.  

Filtr HEPA zapewnia skuteczne wyłapywanie cząsteczek stałych zanieczyszczeń, unoszących się w powietrzu, takich jak:

 • zarodniki pleśni;
 • alergeny roślinne, zwierzęce i roztoczy kurzu;
 • wirusy i bakterie;
 • pyły zawieszone PM2.5 i PM10, czyli główne składniki smogu
 
To istotne, bo w zawilgoconych pomieszczeniach występują idealne warunki do rozwoju pleśni oraz drobnoustrojów, które przyczyniają się do rozwoju chorób, w szczególności u osób starszych i dzieci. 
Osuszacz powietrza Fersk Torr filtry powietrza
Filtr wstępny (gęsta siatka) zatrzymuje największe zanieczyszczenia, np. kurz, co przedłuża żywotność umieszczonego pod spodem filtra HEPA; nachlodno.pl

Fersk Torr z Wi-Fi, wygodne sterowanie i przydatne funkcje zawsze pod ręką

Możliwość sterowania urządzeniami przez Wi-Fi to standard obecnych czasów. Takiej opcji nie zabrakło w domowym osuszaczu powietrza Fersk Torr. 

Osuszacz powietrza z Wi-Fi można sparować z telefonem, na którym zainstalowano aplikację Smart Life – Smart Living. 

Torr posiada dodatkowe funkcje, które podnoszą komfort użytkowania. Do dyspozycji użytkownika jest funkcja programatora czasowego (timer), który umożliwia ustawienie czasu, po którym urządzenie się włączy lub wyłączy (zakres od 1 do 24 godzin).

Przydatna dla rodziców, i nie tylko!, będzie blokada rodzicielska, która zapobiega przypadkowej zmianie ustawień na panelu sterowania.

Fersk Torr 30 z aplikacją mobilną

Uchwyt, kółka i boczny wylot powietrza gwarantują dużą mobilność

Boczny wylot powietrza to ciekawe rozwiązanie, które sprawia, że strumień powietrza może zostać skierowany w bezpośredni punkt, a następnie rozprowadzić się np. po całej ścianie. 

Zwiększa to mobilność i ustawność urządzenia, co będzie przydatne szczególnie wtedy, gdy chcemy osuszyć na przykład suszarkę z mokrym praniem. 

Przestawienie urządzenia jest proste, bo Torr posiada podnoszony uchwyt i cztery kółka jezdne, które działają bez zarzutów. 

Fersk Torr osuszacz z ruchomym uchwytem
Ruchomy uchwyt osuszacza Fersk Torr; nachlodno.pl

Uchwyt na kabel i wtyczkę to coś dla miłośników praktycznych i ergonomicznych rozwiązań. Dzięki temu łatwo można przechowywać oraz przestawiać osuszacz z miejsca na miejsce, bez irytującego kabla plączącego się pod nogami. 

Fersk Torr uchwyt na kabel
Uchwyt na kabel i wtyczkę w Fersk Torr; nachlodno.pl

Pobór prądu i głośność

Osuszacze Fersk Torr różnią się między sobą wydajnością osuszania, która wpływa na pobór prądu:

 • moc znamionowa modelu Torr 20 wynosi 400 W;
 • moc znamionowa osuszacza Torr 30 to 600 W; 

Rzeczywiste zużycie energii elektrycznej będzie oczywiście mniejsze. W naszych pomiarach osuszacz powietrza Fersk Torr 20 pobierał około 300-330 W, pracując w trybie ciągłym, na drugiej prędkości wentylatora (HIGH). 
 
Pomiar pradu osuszacz Fersk Torr 20
Pomiar poboru prądu, osuszacz Fersk Torr 20; nachlodno.pl

Plusem jest dobra kultura pracy urządzeń, które nie generują dużego hałasu, a dźwięk nie powinien być uciążliwy dla przebywających w pobliżu osób. 

Nasze pomiary Fersk Torr 20 pokazały, że włączona sprężarka (jest to kondensacyjny osuszacz powietrza) i wentylator działający na najwyższych obrotach w odległości 2 m, generują hałas około 53-54 db. Wolniejsza prędkość zmniejszyła hałas do 50-51 db. 

Pomiar głosnosci osuszacz Fersk Torr
Pomiar głośności osuszacz powietrza Fersk Torr 20; nachlodno.pl

Fersk Torr to numer 1 w rankingu osuszaczy powietrza, w którym porównujemy najpopularniejsze modele w Polsce. Torr wygrywa swoją opłacalnością, świetnym wyposażeniem i solidną wydajnością osuszania. 

Parametry techniczne Fersk Torr 20

Marka i model Fersk Torr 20
Cena 999 zł
Maksymalna powierzchnia 40 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-32°C
Zakres ustawień higrostatu 30-80% (co 5%)
Wydajność osuszania 20 l/24 h
Moc znamionowa 400 W
Przepływ powietrza 230 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 4 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność od 42 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 15 kg
Wymiary szer. 33 cm, gł. 23 cm, wys. 51 cm

Parametry techniczne Fersk Torr 30

Marka i model Fersk Torr 30
Cena niedostępny
Maksymalna powierzchnia 60 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-32°C
Zakres ustawień higrostatu 30-80% (co 5%)
Wydajność osuszania 30 l/24 h
Moc znamionowa 600 W
Przepływ powietrza 230 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 4 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność od 42 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 16 kg
Wymiary szer. 33 cm, gł. 23 cm, wys. 51 cm

Poradniki nachlodno.pl

nv-author-image

Dawid Kaźmierczak