Przejdź do treści
Nachłodno » Klimatyzatory Samsung

Klimatyzatory Samsung

0
(0)

Klimatyzatory Samsung grafika

Klimatyzatory Samsung w wersji split są zaawansowane technologicznie i wydajne. Cechuje je wysoka jakość wykonania i bogaty pakiet funkcji dodatkowych. 

Sprzęt marki Samsung jest dostępny w dużej rozpiętości cenowej. Model AR35 można dostać już za ponad 2000 zł. Z kolei modele Wind-Free Avant, czy Wind-Free Elite można kupić za ponad 5 000 zł

Urządzenia wykazują wysoką klasę energetyczną, dzięki której zużycie prądu jest niskie. Sprzęt wykorzystuje technologię Digital Inverter Boost, która przyspiesza proces obniżania temperatury nawet do 43%. 

Klimatyzatory ścienne Samsung można zastosować w większych wnętrzach, o kubaturze nawet do 80 m2. 

Spis treści

 1. Modele klimatyzacji split
 2. Potentat rynku elektronicznego
 3. Opinie o klimatyzatorach Samsung
 4. Dystrybutorzy klimatyzatorów Samsung
 5. Najczęściej zadawane pytania

Modele klimatyzacji split Samsung

Poznaj popularne modele klimatyzacji typu split:

Poza nimi wielu użytkowników wybiera także klimatyzatory ścienne Samsung takie jak RAC, Wind-Free Elite, czy Comfort. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także klimatyzatory kasetonowe, które są przeznaczone do montażu na suficie.

Modele klimatyzacji split są dostępne w bogatym typoszeregu. Ich zakres nominalnej mocy chłodniczej zaczyna się od 2,6 kW, a kończy na 7 kW

Rozwiązania proponowane przez firmę Samsung są ekologiczne. Większość modeli tej marki mieści się w klasie energetycznej A++ w trybie chłodzenia. Poza tym klimatyzatory ścienne Samsung zostały zaopatrzone w przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32.

Sprawdź najlepsze 👉 klimatyzatory ścienne w rankingu!

Potentat rynku elektronicznego

Marki Samsung to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek elektronicznych.

Koreański producent od ponad 50 lat dostarcza najlepsze rozwiązania technologiczne, a samo przedsiębiorstwo uchodzi za jedno z największych przedsiębiorstw elektronicznych na świecie. 

Firma została założona w 1969 roku w Daegu i obecnie zatrudnia 208 000 pracowników w 58 krajach.

Samsung zasłynął z produkcji telewizorów i smartfonów, choć w jego ofercie znaleźć można również urządzenia AGD, sprzęt IT oraz urządzenia z kategorii Smart Things.

tabela funkcji klimatyzatory samsung
Funkcje klimatyzatorów Samsung. Opracowanie graficzne Ranking-oczyszczaczy.pl

Samsung AR35 – cichy i ekonomiczny

klimatyzator samsung ar35
Bok klimatyzatora Samsung AR35

Klimatyzator Samsung AR35 to podstawowy model koreańskiej marki o klasie energetycznej A++ dla chłodzenia i A+ dla ogrzewania

Klimatyzator do domu i do biura

Dostępna moc chłodzenia klimatyzatora AR35 to 2,6; 3,5; 5,3 oraz 7 kW. Pozwala ona dobrać moc do wnętrz o pojemności od 20 do 80 m2. Dużą zaletą tego modelu jest cicha praca jednostki wewnętrznej, której minimalna głośność to wynik poniżej 36 dB.

Funkcja oczyszczania

Klimatyzator ścienny Samsung AR35 został wyposażony w filtr HD, którego zadaniem jest usuwanie cząstek kurzu, alergenów oraz smogu

Nowoczesne rozwiązania

Aby osiągnąć równomierny nawiew w każdej części pomieszczenia, w klimatyzatorze wykorzystano automatyczny nadmuch dwukierunkowy. Tryb ten zwiększa zasięg działania nawiewu w przypadku ciepłego lub chłodnego powietrza. 

Żebra wentylatora AR35 zostały wykonane w technologii DuraFin Plus, która wydłuża ich żywotność. Rury, w których transportowany jest czynnik chłodniczy, są produkowane z materiału odpornego na korozje.

W celu szybkiego ochłodzenia i ogrzewania wnętrza w Samsungu AR35 wykorzystano funkcję Fast Cooling, która utrzymuje prędkość wentylatora na największych obrotach.

Z kolei automatyczna kontrola temperatury w funkcji Good Sleep zapewnia komfortowy odpoczynek po zmroku i zmniejsza pobór energii.

Stylowy design

W modelu AR35 obudowa jest zaokrąglona, a wszystkie elementy zostały tu dokładnie spasowane. Na froncie jednostki wewnętrznej znajduje się wyświetlacz LED informujący o temperaturze w domu. Klimatyzator w białym kolorze łatwo dopasować do każdego typu wnętrza. 

Funkcje  AR35:

 • system automatycznego nawiewu w dwóch kierunkach,

 • filtr HD,

 • Fast Cooling — szybkie chłodzenie i ogrzewanie,

 • Good Sleep — automatyczna kontrola temperatury w nocy, Tryb Dry — osuszanie powietrze,

 • DuraFin Plus — chroni użebrowanie przed rdzą,

 • regulator czasowy — pozwala samoczynnie uruchamiać i wyłączać klimatyzator.

Samsung AR35 – warianty mocy chłodniczej 2,5 kW3,5 kW5 kW6,5 kW
Nominalna wydajność ogrzewania 0,8 – 3,4 kW1,1 – 4,2 kW1,4 – 6,7 kW1,6 – 8,8 kW
Klasa efektywności energetycznej dla chłodzeniaA++A++A++A++
Klasa efektywności energetycznej dla ogrzewaniaA+AA+A

Samsung Luzon

Samsung Luzon
Samsung Luzon bok

Model Samsung Luzon należy do klasy energetycznej A++ w trybie chłodzenia i A+ podczas ogrzewania. Jego pobór prądu to 3,6 A w trybie chłodzenia.

Urządzenie jest wydajne i energooszczędne głównie dzięki technologii Digital Inverter Boost, która przyspiesza jego działanie. 

Parametry klimatyzatora

Jeśli chodzi o typoszereg, w klimatyzatorze Luzon dostępna moc waha się on od 2,5 kW do 6,5 kW. Urządzenie jest przeznaczone do wnętrz o powierzchni od 20 do 80 m2

Klimatyzator idealnie nadaje się do biur, ponieważ minimalna głośność jednostki wewnętrznej nie przekracza 37 dB. Model cechuje także cichy agregat, który generuje hałas poniżej 46 dB.

Filtr z powłoką antybakteryjną

Samsung Luzon został wyposażony w Easy Filter Plus, który znajduje się w górnej części obudowy. Jego zaletą jest łatwy dostęp, który umożliwia sprawne wyjęcie filtra i wsadzeniu go do środka po wyczyszczeniu. Filtr posiada powłokę antybakteryjną, która wpływa na czystość powietrza.

Innowacyjna technologia

Klimatyzator naścienny został wyposażony w szereg funkcji dodatkowych. Jedną z nich jest funkcja Auto Clean, dzięki której wentylator usuwa z wymiennika ciepła kurz oraz wilgoć. W wyniku jej działania w wymienniku ciepła nie rozwija się pleśń ani bakterie.

Wnętrze klimatyzatora zostało wykonane z materiału odpornego na korozję, w technologii DuraFin Plus Odporność na rdzewienie została potwierdzona na podstawie testu w komorze solnej, który trwał 480 godzin.

Urządzenie może działać także w trybie ekologicznym, dzięki któremu użytkownik może zachować chłód, przy minimalnym zużyciu prądu. Na podobnej zasadzie działa funkcja Good Sleep, która dopasowuje temperaturę do komfortowego wypoczynku w nocy.

Minimalistyczna bryła

Klimatyzator split Samsung Luzon został utrzymany w estetycznej bieli. W jego górnej części mieści się filtr z kratką, który wyróżnia go na tle konkurencji. Na froncie znajduje się natomiast czytelny wyświetlacz temperatury, umieszczony na czarnym tle. Klimatyzator można łatwo dopasować do każdej stylizacji wnętrza.

Funkcje Luzon:

 • Auto Clean — automatyczne oczyszczanie wymiennika ciepła,

 • Easy filter Plus — ochrania wymiennik ciepła oraz usuwa zanieczyszczenia,

 • Good Sleep — dopasowuje temperaturę do spania,

 • DuraFin Plus – chroni użebrowanie przed rdzą,

 • Tryb ekologiczny — zmniejsza moc sprężarki, przez co ogranicza zużycie energii.

Samsung Luzon – warianty mocy chłodniczej 2,5 kW3,5 kW5 kW6,5 kW
Nominalna wydajność ogrzewania 0,9 – 4,5 kW0,9 – 5,0 kW1,3 – 8,0 kW1,2 – 9,4 kW
Klasa efektywności energetycznej dla chłodzeniaA++A++A++A++
Klasa efektywności energetycznej dla ogrzewaniaA+A+AA

Samsung Cebu

Samsung Cebu

Klimatyzator split Samsung Cebu posiada inteligentny system sterowania i jest wyjątkowo cichy. Model dostępny jest w wariantach mocy – 25, kW; 3,5 kW; 5,0 kW; 6,5 kW

Prędkość wentylatora można regulować w skali 5-stopniowej.

Niski pobór prądu

Urządzenie jest również energooszczędne — mieści się w klasie A++ w trybie chłodzenia i A+ w trybie ogrzewania.

W klimatyzatorze Samsung Cebu wykorzystano technologię Digital Inverter Boost, która zwiększa efektywność jego pracy o 43% w porównaniu do poprzednich modeli z tej serii. Również w Samsung Cebu zastosowano czynnik chłodniczy R32.

Jeden z najcichszych klimatyzatorów na rynku

Model Samsung Cebu jest dedykowany dla osób ceniących cichą pracę. W trybie Quiet urządzenie nie przekracza granicy 19 dB. Dzięki temu sprzęt nada się do sypialni, biura, czy nawet biblioteki.

 

Warto nadmienić, że głośność agregatu nie przekracza 46 dB., co pozwala użyć sprzętu nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale także osiedlach mieszkaniowych. 

 

Zaawansowana praca w trybie inteligentnym

Inteligentny system AI Auto Comfort zapewnia maksymalną wydajność przy minimalnym poborze prądu. Klimatyzator ścienny Samsung Cebu na bieżąco monitoruje warunki panujące we wnętrzu i dopasowuje do nich tryb pracy.

Funkcja Auto Czyszczenia

Producent wyposażył klimatyzator w 3-etapową funkcję oczyszczania, która zabezpiecza wymiennik ciepła przed zanieczyszczeniami. 

Samsung Cebu posiada filtr Easy Filter Plus zatrzymujący większość drobin i pyłków. Filtr ten jest widoczny u góry obudowy.

Wygląd i sterowanie

Klimatyzator Samsung Cebu jest dostępny w kolorze białym. Produkt wygląda nowocześnie dzięki obłym kształtom i wyświetlaczowi, który pokazuje aktualny stan temperatury. 

Urządzenie posiada moduł WiFi, który pozwala na łatwą kontrolę za pomocą aplikacji Smart Things App. Zdalne sterowanie pozwala na tworzenie własnych trybów pracy, ustawienia funkcji oraz monitorowanie zużycia energii. Aplikacja umożliwia sterowanie głosowe za pomocą Bixby, Alexy lub Google Home.

Funkcje Cebu:

 • AI Auto Comfort — inteligentne sterowanie,
 • Easy filter Plus — ochrania wymiennik ciepła oraz usuwa zanieczyszczenia,
 • fast Cooling — szybkie schładzanie,
 • tryb Dry — osuszanie powietrza,
 • tryb Quiet — cicha praca,
 • Easy filter Plus — ochrania wymiennik ciepła oraz usuwa zanieczyszczenia,
 • DuraFin Plus — chroni użebrowanie przed rdzą,
 • autooczyszczanie wymiennika ciepła,
 • moduł WiFi.
Samsung Cebu – warianty mocy chłodniczej 2,5 kW3,5 kW5 kW6,5 kW
Nominalna wydajność ogrzewania 0,9 – 4,5 kW0,9 – 5,0 kW1,3 – 8,0 kW1,2 – 9,4 kW
Klasa efektywności energetycznej dla chłodzeniaA++A++A++A++
Klasa efektywności energetycznej dla ogrzewaniaA+A+AA

Samsung Wind-Free Avant

Samsung Wind Free Avant - klimatyzator
Samsung Wind Free avant bokiem

Klimatyzator Samsung Wind-Free Avant zapewnia komofortowe chłodzenie nawet do 15 metrów. Wszystko dzięki technologii Wind-Free, która umożliwia przepływ powietrza przez 23 000 mikrootworów. 

Parametry modelu Avant

Klimatyzator ścienny Wind-Free Avant jest dostępny w kilku wariantach mocy – 2,5 kW; 3,5 kW; 5,0 kW oraz 6,5 kW. Można go zastosować w pomieszczeniach od 20 m2 do 80 m2

Jeśli chodzi o głośność w klimatyzatorze Wind-Free Avant nie przekracza ona granicy 16 dB w jednostce wewnętrznej i 45 dB w jednostce zewnętrznej.

Ekologiczne rozwiązania

Model wykazuje wysoką energooszczędność na poziomie A++ zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania. Niski pobór prądu jest wynikiem wykorzystania technologii Wind-Free.

W klimatyzatorze wykorzystano ekologiczny czynnik chłodniczy R32

Czyszczenie za pomocą dwóch filtrów

Samsung Wind-Free Avant posiada Easy Filter Plus oraz filtr Tri-Care. Pierwszy z nich składa się z gęstej siatki oraz filtra antybakteryjnego, który usuwa drobnoustroje. Z kolei filtr Tri-Care to trójwarstwowa konstrukcja, która ma za zadanie ochronić przed zabrudzeniami wymiennik ciepła. 

Design i sterowanie

Klimatyzator Samsung Wind-Free posiada obłą obudowę, na której froncie znajduje się wskaźnik temperatury. Urządzenie jest dostępne w kolorze białym. 

Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi klimatyzator można połączyć z siecią internetową i sterować za pomocą smartfona. Oprogramowanie Smart Thing App pozwala tworzyć własne tryby pracy, sterować funkcjami oraz monitorować zużycie energii.

Funkcje Wind-Free  Avant:

 • Wind-Free — nowy system nawiewu,
  Easy filter Plus — ochrania wymiennik ciepła oraz usuwa zanieczyszczenia,
 • Tri-Care — filtr składający się z 3 warstw,
 • AI Auto Comfort — inteligentne sterowanie, 
 • tryb Dry — osuszanie,
 • tryb Quiet — cicha praca,
 • DuraFin Plus — chroni użebrowanie przed rdzą,
 • autooczyszczanie wymiennika ciepła,
 • tłumik typu Twin Tube — obniża głośność urządzenia,
 • moduł WiFi.
Samsung Wild-Free Avant – warianty mocy chłodniczej 2,5 kW3,5 kW5 kW6,5 kW
Nominalna wydajność ogrzewania 0,7 – 5,0 kW0,7 – 5,5 kW1,3 – 8,0 kW1,2 – 9,4 kW
Klasa efektywności energetycznej dla chłodzeniaA++A++A++A++
Klasa efektywności energetycznej dla ogrzewaniaA++A++A+A+

Funkcje klimatyzatorów Samsung

Klimatyzacja Samsung została zaopatrzona w wiele inteligentnych funkcji, które ułatwiają korzystanie z produktów. Do najważniejszych udogodnień należy:

 • Wind-Free — w większości modeli klimatyzatorów Samsung zastosowano technologię Wind-Free. Polega ona na umieszczeniu tysięcy mikrootworów, które pomagają równomiernie rozprowadzić powietrze po całym pomieszczeniu. Funkcja zwiększa także zasięg nawiewu, który może chłodzić nawet do 15 m.
 • SmartThings — klimatyzacja Samsung posiada moduł WiFi oraz aplikację mobilną SmartThings. Do jej zalet należy łatwa kontrola nad urządzeniem z poziomu smartfona lub tabletu. Aplikacja może być obsługiwana głosem za pośrednictwem platform Bixby, Alexa lub Google Home.
 • Filtr Tri-Care — filtr o trójwarstwowej strukturze skutecznie wyłapuje zanieczyszczenia. Dzięki temu urządzenie jest w stanie zatrzymać kurz, włókna, sierść oraz drobnoustroje i alergeny.

  Filtr Tri-Care sprzyja zachowaniu czystości wymiennika ciepła, przez co wewnątrz klimatyzatora nie powstają zanieczyszczenia. 

 • Easy Filter Plus — jego rola polega na oczyszczaniu nawiewu ze szkodliwych substancji. Filtr ten składa się z gęstej siatki wychwytującej większe drobiny oraz filtra antybakteryjnego, którego zadaniem jest neutralizacja drobnoustrojów.

  Ochronny filtr Easy Filter Plus został zamontowany u góry obudowy, tak więc użytkownicy mają do niego łatwy dostęp. Filtr można w każdej chwili zdjąć, wyczyścić i zamontować z powrotem. 

 • AI Auto Comfort — sztuczna inteligencja pozwala na bieżąco monitorować klimat w pomieszczeniu i dopasować do niego ustawienia.

  AI Auto Comfort na podstawie odczytów dostosowuje pracę w sposób inteligentny. Jego działanie pozwala również na zmniejszenie poboru prądu.

 

Produkty marki Samsung to wydajna klimatyzacja. Ogrzewanie pozwala korzystać ze sprzętu przez cały rok. Konstrukcja została zaprojektowana tak, aby umożliwiać ogrzewanie nawet przy temperaturze sięgającej -15 °C.

Jeśli zainteresował Cię artykuł, przeczytaj także: Samodzielne czyszczenie klimatyzatora 

Produkty stworzone do pracy całorocznej

Klimatyzatory Rotenso zostały wyposażone w pakiet pracy całorocznej, dzięki któremu poza chłodzeniem i oczyszczaniem powietrza zapewniają one ogrzewanie w zimie.

Urządzenia są wyposażone w grzałkę tacy ociekowej oraz grzałkę karteru sprężarki, które umożliwiają pracę w tzw. odwróconym obiegu. Wydajne działanie jest możliwe, nawet gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 0°C.

Opinie o klimatyzatorach Samsung

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić klimatyzatory Samsung. Opinie klientów na ich temat są z reguły pozytywne. 

Użytkownicy doceniają solidne wykonanie sprzętu, możliwość doboru sprzętu do zasobności portfela oraz rozbudowaną aplikację mobilną. 

Dzięki szerokiej ofercie klimatyzator domowy ścienny przenośny bez rury Samsung można dobrać pod kątem potrzeb i warunków mieszkaniowych lub do warunków w miejscu pracy.

Opinia klientów klimatyzatorów Samsung

Dystrybutorzy klimatyzatorów Samsung

Montaż klimatyzacji Samsung polecamy zlecić specjalistom. Działanie na własną rękę jest nielegalne i niebezpieczne. Warto więc zaufać firmie, która zapewni bezpłatny audyt i pełne wsparcie w instalacji.

Do autoryzowanych dystrunutorów systemów klimatyzacji Samsung należą firmy:

Air 4 You, Eko-Sanit, PEFRA Sp. z o.o., Holder Michał Kowalczyk, Klimazbyt, Kliweko Biuro Techniczno — Handlowe Sp. z o.o., MTM Serwis, Netklima Sp. z o.o., Systherm, Sofiterm Sp. z o.o.

FAQ

Ile kosztuje klimatyzacja Samsung?

Klimatyzatory marki Samsung są dostępne w wielu wariantach. Ich ceny wahają się od 2 000 do ponad 5 000 zł. 

Ostateczny koszt zależy od modelu, wariantu mocy oraz ceny instalacji.

Czy klimatyzacja Samsung jest dostępna w systemie Multisplit?

Tak, większość modeli klimatyzatorów można połączyć w systemie multisplit. Wyjątkiem jest model AR35, który jest dostępny tylko w opcji split.

Jeśli interesuje Cię podłączenie klimatyzacji Samsung w opcji multisplit wybierz modele Luzon, Cebu, Wind-Free Comfort, Wind-Free Avant lub Wind-Free Elite

Jak włączyć klimatyzację Samsung?

Aby włączyć klimatyzację Samsung, należy włączyć zasilanie, włączyć urządzenie i nacisnąć przycisk Timer. W kolejnym kroku należy wybrać funkcję włączenia. Klimatyzację można obsługiwać za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Jak włączyć ogrzewanie w klimatyzacji Samsung?

W celu włączenia funkcji ogrzewania należy nacisnąć przycisk Mode, a następnie wybrać opcję HEAT i wybrać temperaturę powietrza. Zmiana na chłodzenie lub wentylator wygląda analogicznie.

Ile prądu zużywa klimatyzacja do grzania?

Z reguły moc grzewcza jest wyższa niż moc chłodnicza. Klimatyzatory do ogrzewania pobierają więc więcej prądu niż do chłodzenia. Z reguły urządzenie o mocy 3,5 kW pochłania 1,1 kW prądu. Szczegółowe informacje na ten temat są podane w specyfikacji technicznej urządzenia.

Jak poprawnie ustawić klimatyzację?

Aby klimatyzacja działała sprawnie, należy ją prawidłowo ustawić. Co do zasady, im jest cieplej, tym różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz powinna być wyższa. Tak więc klimatyzację należy ustawić na niską temperaturę zwłaszcza upalnym latem.

 

Na szczęście większość klimatyzatorów Samsung posiada inteligentne technologie, które automatycznie dostosowują temperaturę i na bieżąco zmieniają ustawienia trybu pracy.

Zobacz także

klimatyzator przenosny z wifi artykul nachlodno

Klimatyzator przenośny z wi-fi. Dla tej jednej opcji warto


Klimatyzator z funkcja oczyszczania powietrza

Klimatyzator z funkcją oczyszczania powietrza – czy to działa?