Przejdź do treści

Osuszacz VACO VC3504 – recenzja i opinie

Vaco VC3504 - recenzja

Osuszacz powietrza VACO VC3504 to jeden z najwydajniejszych osuszaczy kondensacyjnych do użytku domowego. Wydajność osuszania 35 litrów na dobę, to świetny wynik, dzięki któremu sprzęt ten będzie odpowiedni również do dużych przestrzeni.

Jeśli szukasz mocnego sprzętu w cenie adekwatnej do oferowanych możliwości, to osuszacz powietrza VACO VC3504 będzie dla Ciebie właściwym wyborem.

Osuszacz VACO VC3504

osuszacz vaco vc3504

Nasza ocena

8 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

 

Produkt niedostępny

Opłacalność zakupu
Duża
Wydajność osuszania
35 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 3 tryby pracy
Funkcje dodatkowe, kółka, bloka
Timer, przypomnienie o czyszczeniu filtra, kółka, blokada

Produkt aktualnie niedostępny

Zalety i wady
 • Duża wydajność osuszania

  Osuszacz powietrza VACO VC3504 ze swoją wydajnością 35 l/24 h to sprzęt, który poradzi sobie z zadaniami specjalnymi, w tym w osuszaniu po zalaniu.

 • Dedykowane tryby automatycze

  Możesz wybrać jeden z dostępnych 3 trybów pracy, które różnią się ustawieniami wymaganej wilgotności.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Wiem, że model VC3504 to bardzo wydajny osuszacz, jednak nie ma zbyt wielu dodatkowych i innowacyjnych rozwiązań, dlatego cena mogłaby być bardziej konkurencyjna.

Vaco VC3504 znajduje się w czołówce naszego rankingu osuszaczy powietrza. Głównie przez swoją dużą wydajność osuszania, która sprawdzi się nawet w osuszaniu domu po zalaniu. 

Główne cechy i funkcje VACO VC3504

Jeśli chodzi o osuszacz VACO CV3504 to jest to sprzęt o wysokiej skuteczności. Polecamy go do pomieszczeń o średniej wielkości. Urządzenie posiada 3 tryby pracy i najpotrzebniejszy pakiet funkcji.

Wydajność osuszania i tryby pracy

Osuszacz powietrza VACO VC3504 to kondensacyjny osuszacz powietrza o mocy 580 W i wydajności osuszania 35l/24h. Dedykujemy ten model powierzchniom do nawet 70 m².

Użytkownik do wyboru ma 2 prędkości pracy wentylatora. Na mniejszym poziomie przepływ powietrza wynosi około 160 m³/h, natomiast na wyższej jest to około 200 m³/h.

Użytkownik może wybrać wymagany poziom wilgotności z przedziału 35 do 80%, z dokładnością do 5%. 

Producent oferuje 3 tryby pracy, które zapewniają automatyczne działanie urządzenia:

 •  basement (piwnica) – w tym trybie osuszacz pracuje/wstrzymuje pracę, żeby utrzymać wilgotność względną na stałym poziomie 45%; 
 • bedroom (sypialnia) – w tym trybie osuszacz pracuje/wstrzymuje pracę, żeby utrzymać wilgotność względną na stałym poziomie 55%; 
 • continous (praca ciągła) – w trym trybie osuszacz pracuje do momentu całościowego wypełnienia zbiornika na skropliny;

Kontrola nad urządzeniem - timer, funkcja lock, odszranianie

W osuszaczu powietrza VACO VC3504 znajdziemy timer (programator czasowy), który służy do wyboru czasu, w którym urządzenie samo się włączy lub wyłączy. Można wybrać z zakresu od 30 minut do 24 godzin.

Producent pomyślał o dodatkowym zabezpieczeniu w postaci blokady panelu sterowania (lock). Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik uniknie przypadkowej zmiany ustawień. Jest to także przydatna funkcja dla rodziców małych dzieci.

Standardem w osuszaczach powietrza jest funkcja automatycznego odszraniania. Gdy kondensacyjny osuszacz powietrza pracuje w niskich temperaturach na wymienniku ciepła może zbierać się lód. Ta funkcja temu zapobiega. 

Wyposażenie i szczegóły techniczne VACO 3504

Osuszacz powietrza VACO VC3054, panel sterowania
Osuszacz powietrza VACO VC3054, panel sterowania; źródło: materiały producenta

Zbiornik na wodę i automatyczne wyłączenie

Kondensacyjny osuszacz powietrza VACO VC3504 ma wyjmowany 4 litrowy zbiornik na wodę. Przy tak dużej wydajności osuszania pojemnik na skropliny mógłby być większy.

Ponadto na panelu sterowania znajduje się dioda informująca o pełnym zbiorniku na skropliny. Urządzenie ma wyłącznik przelewowy, dzięki któremu po zapełnieniu pojemnika, sprężarka automatycznie wstrzymuje swoją pracę. Wówczas świeci się odpowiednia dioda, a użytkownik usłyszy sygnał dźwiękowy.

Higrometr i higrostat

Na panelu sterowania znajduje się wyświetlacz, na którym pokazywany jest aktualny pomiar higrometru. Wbudowany higrostat umożliwia ustawienie wspomnianego wyżej poziomu wilgotności (od 35 do 80%), którego wymaga użytkownik.

Filtr wstępny

Osuszacz powietrza VACO VC3504 został wyposażony w standardowy, niewymienny filtr siatkowy. Taki rodzaj filtra wyłapuje duże zanieczyszczenia, takie jak kurz, włosy, sierść. Producent zaleca czyszczenie filtra po 250 godzinach pracy.

O konieczności wyczyszczenia filtra informuje odpowiednia dioda na panelu sterowania.

Wygodna mobilność

Ważnym aspektem domowych osuszaczy powietrza jest ich mobilność. Niewielki osuszacz powietrza VACO VC3504 wyposażony jest w kółka jezdne oraz wygodne uchwyty na obudowie.

Kompaktowe wymiary oraz ergonomiczne rozwiązania sprawiają, że przestawianie urządzenia nie sprawia żadnych problemów.

Do zestawu dołączony jest wąż do odprowadzania skroplin podczas pracy w trybie ciągłym. Warto wspomnieć, że jedyną możliwością sterowania osuszaczem jest dotykowy panel sterowania. 

W modelu osuszacza powietrza VACO VC3504 nie ma opcji Wi-Fi, brak również pilota do sterowania zdalnego

Pobór mocy i głośność pracy osuszacza VACO VC3504

W specyfikacji technicznej znajdziemy informacje na temat poboru prądu. Maksymalny pobór energii wynosi około 580 W. Osuszacz generuje hałas w przedziale od  43 do 53 dB, w zależności od wybranego trybu pracy.

Vaco VC3504 znajduje się w TOP3 naszego rankingu, jednak nie jest liderem opłacalności. Sprawdź, który osuszacz powietrza to najlepszy wybór dla Ciebie i Twojego budżetu!  

Parametry techniczne VACO VC3504

Marka i model VACO VC3504
Cena 1249 zł
Maksymalna powierzchnia 70 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-32°C
Zakres ustawień higrostatu 35-80% (co 5%)
Wydajność osuszania 35 l/24 h
Moc 580 W
Przepływ powietrza 200 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 4 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 43-53 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 15 kg
Wymiary szer. 37 cm, gł. 27 cm, wys. 50,5 cm

Dla kogo? Komu polecamy osuszacz powietrza VACO VC3504?

 • W naszym rankingu osuszacz powietrza VACO VC3504 to jeden z najbardziej opłacalnych osuszaczy powietrza, dlatego polecamy go wszystkim tym, którzy szukają skutecznego sposobu na pozbycie się wilgoci;
 • dedykowany zarówno do małych, jak i dużych powierzchni (do 70 metrów kwadratowych); 
 • dla osób, które chcą, żeby osuszacz powietrza był prosty w obsłudze i niezawodny w działaniu
 • dzięki blokadzie panelu sterowania VACO VC3504 to świetne rozwiązanie dla rodziców ciekawskich maluchów 😉

Dzięki sporej mocy i dużej wydajności osuszacz powietrza VACO VC3504 może być pierwszym krokiem w walce ze skutkami zalania domu lub mieszkania. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu: Osuszanie domu po zalaniu – krok po kroku

Jeśli szukasz osuszacza powietrza jedynie do piwnicy to sprawdź czym jest adsorpcyjny osuszacz powietrza i czym różni się od typu kondensacyjnego. 

Poradniki nachlodno.pl

Jak działa osuszacz powietrza

Jak działa osuszacz powietrza?

Osuszacze powietrza usuwają z mieszkań wilgoć. Są potrzebne w łazience, kuchni i pomieszczeniach z niesprawną wentylacją, zbyt szczelnymi oknami, czy w mieszkaniach po zalaniu. Dowiedz się, jak działa osuszacz powietrza...

Dowiedz się więcej
nv-author-image

Dawid Kaźmierczak