Przejdź do treści
0
(0)

Klimatyzatory przenośne Fral

możliwości a cena klimatyzatorów
stosunek możliwości do ceny, grafika: nachłodno.pl

Oceniliśmy klimatyzatory przenośne Fral, zestawiając ich możliwości z ceną, a więc analizując opłacalność.

Jaki jest opłacalny klimatyzator przenośny?

Klimatyzatory Fral – recenzje, opinie

» Zobacz miejsce klimatyzatorów Fral w rankingu 


Zobacz ranking klimatyzatorów »

Klimatyzator przenośny Fral – do bloku czy do domu jednorodzinnego?

Montaż klimatyzacji stacjonarnej typu split nie zawsze jest możliwy. W przypadku budynku wielorodzinnego konieczne jest uzyskanie zgody na montaż od administratora, ponieważ jednostka zewnętrzna emituje hałas, a jej montaż jest ingerencją w strukturę budynku. Tutaj z pomocą przychodzi klimatyzator przenośny Fral lub innej marki. 

Klimatyzator w formie monobloku składa się z tych samych elementów, co klimatyzator split, z tą różnicą, że obie jednostki znajdują się w jednej obudowie, a brak jednostki zewnętrznej = brak hałasu i ingerencji w budynek.

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, możesz zdecydować się na klimatyzację stacjonarną, jeśli jednak np. ogranicza Cię budżet, świetnym rozwiązaniem będzie również klimatyzator przenośny Fral. 

blok czy dom
blok mieszkalny czy dom jednorodzinny? grafika nachłodno.pl

Oblicz potrzebną moc klimatyzatora przenośnego

jak wybrac klimatyzator
Co brać pod uwagę przy wyborze klimatyzatora, grafika nachłodno.pl

Moc chłodnicza to najistotniejsza kwestia w przypadku wyboru klimatyzatora przenośnego:

Schłodzenie 1 m³ powietrza wymaga 0,03 kW mocy chłodzącej.

Jeśli więc Twoje pomieszczenie ma 30 m² i wysokość standardową 2,7 m, potrzebną moc klimatyzatora obliczysz według wzoru: 30 x 2,7 x 0,03 = 2,43 kW

Nie wystarczy jednak znać powierzchni pomieszczenia, które chcemy schłodzić, by właściwie dobrać klimatyzator przenośny. Istotne są wszystkie szczegóły — od liczby osób przebywających w pomieszczeniu, po izolację termiczną budynku.

Przyjmuje się, że pomieszczenia słabo izolowane termicznie i te z oknami wychodzącymi na zachód i południe, potrzebują ok. 20% mocy chłodniczej więcej.

Co o klimatyzatorze przenośnym Fral SuperCool FSC14 sądzą użytkownicy?*

*Opinie użytkowników pochodzą z serwisu Ceneo

Kilka słów o marce

Logo Fral

Marka Fral istnieje na włoskim rynku od ponad 25 lat, a w tym czasie stała się liderem w dziedzinie osuszania powietrza. Również ich klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC14 to docenianie urządzenie o wielu możliwościach.

 

» Zobacz miejsce klimatyzatorów Fral w rankingu 


Zobacz ranking klimatyzatorów »

Proponowany przez markę Fral klimatyzator przenośny to urządzenie 4w1, które nie tylko chłodzi, ale i ogrzewa, wentyluje i osusza powietrze.

funkcje klimatyzatora przenośnego
funkcje klimatyzatora, grafika nachłodno.pl

Chcesz wiedzieć, jaka temperatura i wilgotność powietrza jest bezpieczna dla zdrowia? Przeczytaj nasz poradnik: Optymalna temperatura i wilgotność powietrza w mieszkaniu.

Fral wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R290

Czynnik chłodniczy odpowiada za proces chłodzenia w klimatyzacji. Jest jak krążąca w ciele krew, bez której klimatyzator nie mógłby funkcjonować.

Niestety wiele ze stosowanych czynników przyczyniało się do dewastacji naszej planety, przedostając się do atmosfery i niszcząc warstwę ozonową. Wykorzystywany przez markę Fral czynnik chłodniczy R290 nie należy do tego niechlubnego grona, ponieważ potencjał tworzenia efektu cieplarnianego jest w jego przypadku znikomy.

Aby klimatyzator przenośny działał, potrzebuje niewielkiej ilości czynnika chłodzącego, która nie stwarza realnego zagrożenia. Zapłon gazu może wystąpić w przypadku niewłaściwej utylizacji urządzenia, dlatego czynności te muszą być wykonywane przez osoby wykwalifikowane.

ekologiczny czynnik chłodniczy R290
czynnik chłodniczy R290, grafika nachłodno.pl

Co ważne, czynnik chłodniczy w klimatyzatorze przenośnym nie wymaga uzupełniania (nabijania). Więcej przeczytasz w naszym poradniku Czynniki chłodnicze w klimatyzatorach.

Zobacz nasze poradniki (nie tylko) o klimatyzatorach