Przejdź do treści
0
(0)

Klimatyzacja Haier – przegląd modeli i funkcji

Klimatyzatory Haier

Haier to bez wątpienia światowy lider innowacji w dziedzinie klimatyzacji. Wielokrotnie nagradzany zwłaszcza w kategorii inteligentnych rozwiązań konstrukcyjnych, które wpływają na wydajność urządzeń oraz  komfort użytkownika. 

Spis treści:

1. Klimatyzacja Haier – parametry klimatyzatorów typu split.
2. Marka Haier na świecie i w Polsce. W wielu aspektach nr 1.
3. Czysty klimatyzator Haier i zdrowe powietrze w pomieszczeniu
4. Klimatyzacja Haier, technologiczne innowacje stworzone dla komfortu
5. Klimatyzacja Haier – sprzedaż i serwis w Polsce

Klimatyzatory Haier oprócz funkcji chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń, umożliwiają również oczyszczanie powietrza, a nawet jego sterylizację. W połączeniu z wieloma nowatorskimi rozwiązaniami są przyjazne nie tylko dla końcowego odbiorcy, ale także instalatorów i serwisantów. 

Modele klimatyzatorów Haier

W ofercie marki Haier znajdziesz zarówno klimatyzatory ścienne (split), składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, jak i klimatyzatory przenośne z rurą wyrzutową (monoblok).

Dzięki temu możesz dobrać sprzęt do potrzeb. Klimatyzatory Haier typu split są droższe i wymagają ingerencji w strukturę elewacji. Są natomiast bardziej wydajne i posiadają więcej funkcji niż ich przenośne odpowiedniki.

Poznaj specyfikację klimatyzatorów ściennych:

Poznaj specyfikację klimatyzatorów przenośnych:

Klimatyzacja Haier – parametry klimatyzatorów typu split

Klimatyzatory split Haier zajmują specjalne miejsce w ofercie tej marki. Stąd duży wybór urządzeń, dzięki czemu łatwo wybrać urządzenie dopasowane do własnych preferencji i potrzeb. Oto przegląd wszystkich modeli klimatyzatorów ściennych Haier.
Haier zalety
Jade ścienny przód
klimatyzator Jade biały przód

JADE Plus

 

Klimatyzator Haier JADE Plus wyposażono m.in. w technologię oczyszczania i sterylizacji powietrza oraz czujnik, wykrywający obecność ludzi w pomieszczeniu.

Urządzenia dostępne są w przedziale mocy nominalnych od 2.6 (3.2) kW do 5.2 (6.0) kW w trybie chłodzenia (grzania).

Poza największym modelem, który w trybie grzania i chłodzenia osiąga klasę A++, pozostałe klimatyzatory split Haier JADE Plus pracują w klasach A+++ niezależnie od wybranego trybu.

Te urządzenia dostępne są w średnim przedziale cenowym.

Funkcje JADE PLUS:

expert plus ścienny
Expert plus - skos

Klimatyzator Haier EXPERT Plus

 

W urządzeniach tej linii oprócz funkcji sterylizacji powietrza znajdziemy także technologię wydajniejszego nadmuchu Coanda Plus oraz opcję odczytu temperatury z pilota.

Klimatyzatory Haier Expert Plus dostępne są w mocach 2.8, 3.5 oraz 5.0 kW dla chłodzenia (odpowiednio 3.2, 4.2 oraz 5.6 kW w trybie ogrzewania).

Podobnie, jak w poprzedniej linii urządzeń, modele o niższych mocach osiągają klasę A+++ dla obu trybów pracy, a najmocniejsze pracują w klasie A++ w trybie chłodzenia oraz w zależności od klimatu w klasach A+ i A+++ podczas ogrzewania. To klimatyzatory Haier ze średniej półki cenowej.

Funkcje Haier EXPERT Plus

Flexis plus - przód
flexis plus skos

FLEXIS Plus

Klimatyzatory Haier Flexis Plus wyposażono dodatkowo w funkcję bardzo cichej pracy oraz opcję nawiewu Turbo. Dostępne są w mocach od 2.6 (3.2) do 7.0 (8.0) w trybie chłodzenia (grzania). W zależności od mocy urządzenia osiągają klasę A+++ (słabsze) lub A++ podczas schładzania pomieszczeń oraz odpowiednio A++/A+++ i A+/A+++ w trakcie ich ogrzewania (wpływ ma także rodzaj klimatu w miejscu instalacji). 

W ofercie Haier są najtańszymi, ściennymi klimatyzatorami split, dostępnymi w czterech wersjach kolorystycznych i wykończeniowych:

Funkcje FLEXIS Plus:

Flexis plus - przód
flexis plus skos

NORDIC FLEXIS Plus

 

Również oferowane w wersjach biały mat, połysk, czarny mat oraz srebrny połysk (tylko jeden model o mocy chłodzenia 3.5 kW A+++, w pozostałych wersjach dostępne też urządzenia o mocy 5.2 kW / A++). 

 Od podstawowej wersji Flexis Plus odróżnia je przede wszystkim możliwość ogrzewania pomieszczeń przy temperaturach zewnętrznych sięgających -25℃. Linia Nordic jest nieznacznie droższa od standardowych modeli Flexis Plus.

Funkcje NORDIC FLEXIS Plus:

Pearl plus - ścienny
pearl plus - skos

PEARL Plus​

Klimatyzatory split Haier z serii Pearl Plus pracują w klasie energetycznej A++ dla trybu chłodzenia oraz w klasach A+/A+++ podczas ogrzewania (w zależności od klimatu). 

Oferowane są w mocach 2.6, 3.2, 5.0, 6.8 (chłodzenie). Posiadają funkcję sterylizacji w 56℃ oraz za pomocą promieniowania UV-C, nawiew Turbo i tryb o zwiększonej wydajności Coanda Plus

Zaimplementowano w nich także funkcję samooczyszczania Self Clean. W standardzie sterowane są za pomocą WiFi. Pomimo tak rozbudowanych możliwości, są to modele budżetowe, dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Funkcje PEARL Plus:

Tayga plus klimatyzator przodem
Tayga plus skosem

TAYGA Plus​

 

Klimatyzator split Haier Tayga Plus to następca rynkowego hitu, czyli modelu Tundra Plus. 

Wyposażono go w cichy tryb pracy oraz funkcję osuszania powietrza, która przydaje się zwłaszcza  przy deszczowej pogodzie i podczas parnych, dusznych dni.

Urządzenia o mocach od 2.6 do 7.0 kW pracują w klasie energetycznej A++ podczas chłodzenia oraz w klasach A+/A+++ w trybie ogrzewania w zależności od warunków klimatycznych. To urządzenia ze średniej (najmniejsze modele) i wyższej półki cenowej.

Funkcje TAYGA Plus​:

Flare plus - przód
Flare plus klimatyzator - skos

FLARE Plus​

 

Klimatyzatory Haier Flare Plus oferowane są w typoszeregu mocy od 2.6 do 7.0 kW dla trybu chłodzenia. 

Charakteryzują się atrakcyjnymi, minimalistycznym designem i osiągają najwyższą klasę energetyczną A+++. 

W cichym trybie pracy generują hałas o natężeniu zaledwie 19 dB. Klimatyzatory split Flare Plus to jedne z najdroższych urządzeń tego typu w ofercie Haier.

Funkcje FLARE Plus:

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, przeczytaj także: Samodzielne czyszczenie klimatyzatora 

Marka Haier na świecie i w Polsce. W wielu aspektach nr 1.

całym świecie, w których powstają innowacyjne rozwiązania dla branży HVAC oraz sprzętu AGD. Klimatyzacja Haier zdobyła wiele prestiżowych nagród (np. Marka nr 1 spośród inteligentnych klimatyzatorów), a rozbudowana sieć sprzedaży zapewnia jej globalny zasięg. 

Klimatyzatory Haier dostępne są niemalże w całej Europie. Firma posiada lokalne biura w:

W większości pozostałych europejskich państw klimatyzacja Haier dostępna jest u lokalnych przedstawicieli marki. 

Sprzedaż urządzeń tego rodzaju na terenie UE wymaga spełniania unijnych przepisów dotycząych ochrony środowiska. Dlatego wprowadzono rozwiązania, które między innymi podniosły minimalną klasę energetyczną klimatyzatorów Haier do A++/A+ (minimalny poziom wg przepisów UE do klasy B/A).

» Zobacz miejsce klimatyzatorów Haier w rankingu 


Zobacz ranking klimatyzatorów »

Czysty klimatyzator Haier i zdrowe powietrze w pomieszczeniu

Właściciele marki priorytetowo traktują prozdrowotne cechy powietrza o najwyższej jakości. Dlatego klimatyzatory Haier słyną z licznych funkcji umożliwiających oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach oraz usuwania zanieczyszczeń z podzespołów urządzeń. Wśród tych innowacji znajdziemy między innymi:

– filtr IFD, czyli siatkę filtrującą, posiadającą ok. 7000 otworów, która zatrzymuje obecne w powietrzu zanieczyszczenia.  Wydajność oczyszczania jest porównywalna z profesjonalnymi oczyszczaczami powietrza,

– funkcję sterylizacji UV-C, polegającą na naświetlaniu powietrza promieniami ultrafioletowymi. Proces odbywa się wewnątrz urządzenia, więc jest tak bezpieczny dla ludzi i zwierząt, że może być prowadzony w ich obecności. 
Certyfikowane badania potwierdziły skuteczność tej metody w walce z koronawirusem w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych (badanie: Non-GLPVIRALCLEARANCESTUDY– FIO; pamiętajmy jednak, że klimatyzator Haier z tą funkcją nie jest urządzeniem medycznym),

– sterylizację UV-C PRO, która dodatkowo wzmacnia możliwości dezynfekcji powietrza. Specjalna lampa led generuje promieniowanie krótkofalowe VUV, które w połączeniu z UV-C może jonizować powietrze, co prawdopodobnie przynia się do zahamowania rozwoju bakterii,

– technologię samooczyszczania urządzenia Self Clean. Zanieczyszczenia usuwane są z wymiennika w wyniku zamrożenia jego powierzchni, a następnie rozmrożenia. Umożliwia to zachowanie pełnej wydajności urządzenia przez długi okres eksploatacji,

– funkcję 56℃ Steri Clean, umożliwiającą utrzymanie na wymienniku przez 30 minut temperatury 56℃, w której (wg najnowszych badań) ginie większość bakterii oraz wirusów,

– powłokę Self Hygiene z nanocząsteczkami srebra, którą pokryto komponenty cyrkulacji powietrza. Jony srebra, uwalniane przez nanocząsteczki, hamują rozwój bakterii oraz pleśni,

– ułatwiony demontaż najważniejszych części klimatyzatorów Haier, który umożliwia użytkownikowi samodzielne, dokładne wyczyszczenie głównych komponentów urządzenia. 

 

Klimatyzacja Haier, technologiczne innowacje stworzone dla komfortu

Funkcje haier klimatyzacje

Nie sposób nie zauważyć technologicznych innowacji klimatyzatorów Haier, które wpływają bezpośrednio na komfort użytkownika. Znajdziemy wśród nich:

 

 

 

 

Klimatyzacja Haier – sprzedaż i serwis w Polsce.

Klimatyzatory Haier można kupić w Polsce u blisko 770 autoryzowanych partnerów handlowych. Urządzenia objęte są 5-letnią gwarancją sprzedawcy lub instalatora, dlatego warto je kupić tylko w autoryzowanym punkcie sprzedaży. Zgłoszenia serwisowe przyjmują wspomniane już punkty sprzedaży urządzeń, więc przy ich liczbie w kraju z dostępnością usług nie powinno być problemów. 

Marka prowadzi także szkolenia dla instalatorów. A w ofercie znajdziemy również systemy klimatyzacji Multi Split, Maxi Split, klimatyzatory przypodłogowe, kasetonowe i kolumnowe, pompy ciepła, klimatyzatory przenośne i oczyszczacze powietrza, akcesoria komplementarne oraz wiele innych urządzeń AGD z marki Haier.

Opisujemy markę Haier ✅ Odkryj bogactwo technologicznych innowacji ✅ Przedstawiamy parametry ściennych klimatyzatorów Haier ✅ 

Klimatyzatory Haier — sprawdź również inne recenzje i opinie

Chcesz wiedzieć, jaka temperatura i wilgotność powietrza jest bezpieczna dla zdrowia? Przeczytaj nasz poradnik: Optymalna temperatura i wilgotność powietrza w mieszkaniu.

Zobacz nasze poradniki (nie tylko) o klimatyzatorach