Przejdź do treści
Nachłodno » Osuszacze powietrza » Osuszacz Warmtec OD-40 – recenzja i opinie

Osuszacz Warmtec OD-40 – recenzja i opinie

Osuszacz powietrza Warmtec OD-40
0
(0)

Domowy osuszacz powietrza Warmtec OD-40 to osuszacz powietrza o dużej wydajności osuszania: 40 l na dobę. Urządzenie o takiej wydajności może posłużyć do obniżenia poziomu wilgotności w pomieszczeniach do nawet 80 m². 

Dodatkowo duża moc urządzenia sprawia, że osuszacz powietrza Warmtec OD-40 może być dobrym rozwiązaniem na start w walce ze skutkami zalania domu lub mieszkania. W takich sytuacjach liczy się szybka reakcja, dzięki której można uniknąć dodatkowych szkód.

Sprawdź nasz artykuł, w którym krok po kroku opisujemy jak poradzić sobie z problemem zalanego domu lub mieszkania.


Osuszanie domu po zalaniu – krok po kroku

Osuszacz Warmtec OD-40

Osuszacz powietrza Warmtec OD-40

Nasza ocena

7 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1399 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Średnia

Wydajność osuszania 40 l/24 h

Wyposażenie podstawowe Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 3 tryby pracy

Funkcje dodatkowe Timer, przypomnienie o czyszczeniu filtra, kółka, blokada

Aktualna cena 1399 zł


Sprawdź na Ceneo.pl

Zalety i wady
 • Duża wydajność osuszania

  W naszym rankingu Warmtec OD-40 to osuszacz z jedną z największych wydajności osuszania.

 • Dedykowany tryb automatyczny

  Tryb komfortowy, dostosowujący pracę osuszacza do warunków otoczenia (w zależności od temperatury i początkowej wilgotności)

 • Timer włączenia i wyłączenia

  Programator czasowy to dodatkowa funkcja, dzięki, której możesz ustalić kiedy osuszacz się włączy lub wyłączy. W tym modelu zakres czasu to 1-24 h.

 • Ergonomiczny projekt

  Kółka jezdne, intuicyjny panel sterowania i wyświetlacz usytuowany z przodu urządzenia pozytywnie wpływają na komfort użytkowania.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Warmtec OD-40 to jeden z najwydajniejszych modeli w naszym rankingu. Jednak jego podstawowe wyposażenie sprawia, że cena jest trochę zbyt wysoka.

Warmtec OD-40 to jeden z najwydajniejszych modeli w naszym rankingu, dlatego zajmuje wysoką pozycję. Do pełni szczęścia zabrakło lepszych funkcji dodatkowych, które można znaleźć w innych rankingowych modelach. 


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Główne cechy i funkcje Warmtec OD-40

Osuszacz Warmtec OD-40 to sprzęt o wysokiej efektywności pracy, która wyróżnia go na tle konkurencji. Urządzenie nada się do pracy w większych pomieszczeniach, a dzięki dużemu pojemnikowi na wodę i trybowi automatycznemu korzystanie z niego jest wygodne.

Wysoka wydajność osuszania i zbiornik na skropliny

Od razu warto podkreślić, że osuszacz powietrza Warmtec OD-40 na pewno wyróżnia się wspomnianą wcześniej sporą wydajnością osuszania (40 l/24 h). 

Producent zadbał o większy, bo 5,5-litrowy zbiornik na wodę. Chociaż przy takiej wydajności pojemnik i tak mógłby być trochę większy. Zbiornik znajduje się z tyłu urządzenia i jest wyjmowany w całości, co jest wygodnym rozwiązaniem dla użytkownika.

Klasyczny design

Wielu użytkowników doceni to, że osuszacz powietrza Warmtec OD-40 został zaprojektowany w myśl prostego i uniwersalnego designu. 

Biała obudowa z błyszczącym wykończeniem w połączeniu z czarnym panelem sterowania stanowią klasyczną propozycję, którą łatwo wkomponować w wystrój domu lub mieszkania.

Bezpieczne użytkowanie

Polski producent Warmtec zadbał o to, by korzystanie z tego modelu było w pełni bezpieczne. Gdy zbiornik na skropliny zapełni się, urządzenie zatrzyma swoją pracę, a na panelu sterowania zaświeci się dioda. Dodatkowo użytkownik usłyszy sygnał dźwiękowy. 

Dodatkowo zabezpieczona została sprężarka. Kiedy osuszacz powietrza Warmtec OD-40 zostanie wyłączony i od razu ponownie włączony, to sprężarka zacznie pracę dopiero po upływie 3 minut.

Tryby pracy; ustawienia własne i tryby automatyczne

W osuszaczu powietrza Warmtec OD-40 dostępne są następujące tryby pracy:

 • ustawienia własne – za pomocą przycisków UP i DOWN użytkownik sam wybiera żądany poziom wilgotności; regulacja jest możliwa w zakresie 30-90% (co 5%); użytkownik ma do wyboru także dwie prędkości pracy wentylatora (niska lub wysoka); 
 • tryb komfortowy – czyli tryb automatyczny, w którym osuszacz działa według następujących trzech zasad: 
 1. jeśli temperatura otoczenia jest mniejsza niż 20°C, to wymagany poziom wilgotności względnej wynosi wówczas 60%; 
 2. jeśli temperatura otoczenia mieści się w przedziale 20-27°C, to wymagany poziom wilgotności względnej wynosi wtedy 55%; 
 3. jeśli temperatura otoczenia jest wyższa niż 27°C, to wymagany poziom wilgotności względnej wynosi wówczas 50%; wtedy nie ma możliwości samodzielnego wyboru prędkości pracy wentylatora;
 • tryb pracy ciągłej – w trybie pracy ciągłej urządzenie osusza powietrze nieprzerwanie, bez względu na aktualne odczyty wilgotności względnej otoczenia; 
 • funkcja suszenia ubrań – tryb laundry, to tryb pracy ciągłej, w którym wentylator pracuje na najwyższych obrotach (użytkownik nie może sam wybrać prędkości); 
 • funkcja cyrkulacji powietrza – tryb fan, podczas którego sprężarka osuszacza nie działa, a w urządzeniu pracuje jedynie wentylator;

Wyposażenie i szczegóły techniczne Warmtec OD-40

W kwestii wyposażenia Warmtec OD-40 mieści się w standardzie. Posiada on higrometr i filtr wstępny oraz najpotrzebniejsze funkcje dodatkowe.

Higrometr i aktualna wilgotność

Aktualne wskazania higrometru widoczne są na wyświetlaczu na panelu sterowania. Dodatkowo aktualny poziom wilgotności względnej pokazywany jest z przodu osuszacza powietrza Warmtec OD-40.

Filtr wstępny

Mimo wysokiej ceny osuszacz powietrza Warmtec OD-40 ma właściwie jedynie podstawowe wyposażenie. W tym modelu znajdziemy jedynie siatkowy filtr wstępny

Taki rodzaj filtra wyłapuje duże zanieczyszczenia takie jak kurz lub sierść. Należy pamiętać o czyszczeniu filtra. W tym celu można użyć odkurzacza, a przy większym zabrudzeniu producent zaleca umycie pod bieżącą wodą.

Wygodna mobilność

Istotną kwestią w osuszaczach powietrza jest ich mobilność. Mimo niewielkich gabarytów urządzenia ta potrafią ważyć ponad 15 kg. Osuszacz powietrza Warmted OD-40 posiada kółka jezdne oraz uchwyty, dzięki którym przestawianie sprzętu nie będzie trudne. 

Ponadto do zestawu dołączono wężyk odpływowy, do odprowadzania skroplin, przydatny podczas trybu ciągłego osuszania.

Kontrola nad urządzeniem – blokada panelu, timer i automatyczne odszranianie

Domowy osuszacz powietrza Warmtec OD-40 ma funkcję „lock”. Jej uruchomienie skutkuje blokadą przycisków na panelu sterowania. 

Dzięki temu można uniknąć przypadkowej zmiany ustawień – co może być przydatne dla rodziców ciekawskich maluchów. 

Dodatkowo w osuszaczu powietrza Warmtec OD-40 nie zabrakło udogodnienia, jakim jest timer (programator czasowy). Regulator czasowy pozwala ustawić opóźnione włączenie lub wyłączenie urządzenia. Zakres regulacji wynosi od 1 do 24 godzin.

Funkcja automatycznego odszraniania zapobiega gromadzeniu się lodu na wymienniku ciepła podczas pracy urządzenia w niskich temperaturach. 

Pobór mocy i głośność pracy osuszacza Warmtec OD-40

Z dużą wydajnością wiąże się większy pobór prądu. Osuszacz powietrza Warmtec OD-40 podczas pracy pobiera moc o wartości około 600 W. Dodatkowo wydajniejsze urządzenia o sporej mocy generują również większy hałas. Jednak w przypadku recenzowanego modelu zaskakuje dosyć cicha praca (około 45 dB).

Warmtec OD-40 to mocny i polecany przez nas model osuszacza. W rankingu znajdziesz najlepsze propozycje urządzeń do domu oraz te o mniejszych wydajnościach i mocach. 


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Parametry techniczne Warmtec OD-40

Marka i model Warmtec OD-40
Cena 1399 zł
Maksymalna powierzchnia 80 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-35°C
Zakres ustawień higrostatu 30-90% (co 5%)
Wydajność osuszania 40 l/24 h
Moc 600 W
Przepływ powietrza 240 m3/h
Pojemność zbiornika na wodę 5,5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 45 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 17,5 kg
Wymiary szer. 37 cm,
gł. 25 cm, wys. 59,5 cm
Dla kogo? Komu polecamy osuszacz powietrza Warmtec OD-40?
 • osuszacz powietrza Warmtec OD-40 przy swojej wysokiej wydajności i mocy może być odpowiednim wyborem dla osób, które szukają sprzętu do osuszania dużych powierzchni (max. 80 m²); 
 •  model Wartmec OD-40 to prosty w obsłudze sprzęt, który nie posiada zbyt wielu udogodnień;
 • przemyślany tryb automatyczny sprawia, że osuszacz powietrza Warmtec OD-40 możemy polecić wszystkim tym, którzy chcą zachować optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu bez konieczności kontrolowania pracy urządzenia;
 • jeśli szukasz urządzenia o odrobinę mniejszej wydajności to możesz sprawdzić recenzję osuszacza powietrza VACO VC3504;


Facebook


Youtube

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

W nachlodno.pl spinam pracę wszystkich redaktorów, od czasu do czasu samemu zajmując się przygotowywaniem artykułów i recenzji. Jestem miłośnikiem reportaży, dlatego przemawiają do mnie twarde fakty, które wyciągamy na podstawie naszych testów i obserwacji. Lubię, gdy technologia pozwala rozwiązywać problemy, a sama nie dostarcza nowych kłopotów: doceniam więc solidne urządzenia z prostą obsługą i rozwiązaniami, które chronią zdrowie i dbają o komfort. W temacie klim i osuszaczy siedzę 3 lata, chętnie dzieląc się wiedzą i ciekawymi nowinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *