Przejdź do treści
0
(0)

Klimatyzatory przenośne Blaupunkt

możliwości a cena klimatyzatorów
stosunek możliwości do ceny, grafika: nachłodno.pl

Nasza ocena klimatyzatorów przenośnych Blaupunkt wynika z zestawienia ze sobą możliwości tych urządzeń z ich ceną, co nazywamy opłacalnością.

Według nas dobry klimatyzator przenośny powinien być:

 • wydajny, by skutecznie chłodził Twoje pomieszczenie
 • niezbyt hałaśliwy, by nie zakłócał Twojego spokoju
 • tani w eksploatacji, by nie obciążał Twojego portfela
 • przyjazny dla środowiska, by nie niszczył naszego wspólnego domu – planety
 • wyposażony w dodatkowe funkcje, by wpływał na Twój codzienny komfort 

» Zobacz miejsce klimatyzatorów Blaupunkt w rankingu 

Klimatyzator przenośny Blaupunkt - do bloku czy do domu jednorodzinnego?

Montaż klimatyzacji stacjonarnej typu split nie zawsze jest możliwy. W przypadku budynku wielorodzinnego konieczne jest uzyskanie zgody na montaż od administratora, ponieważ jednostka zewnętrzna emituje hałas, a jej montaż jest ingerencją w strukturę budynku. Tutaj z pomocą przychodzi klimatyzator przenośny Blaupunkt lub innej marki. 

Klimatyzator w formie monobloku składa się z tych samych elementów, co klimatyzator split, z tą różnicą, że obie jednostki znajdują się w jednej obudowie, a brak jednostki zewnętrznej = brak hałasu i ingerencji w budynek.

Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, możesz zdecydować się na klimatyzację stacjonarną, jeśli jednak np. ogranicza Cię budżet, świetnym rozwiązaniem będzie również klimatyzator przenośny Blaupunkt. 

blok czy dom
blok mieszkalny czy dom jednorodzinny? grafika nachłodno.pl

Oblicz potrzebną moc klimatyzatora przenośnego

jak wybrac klimatyzator
Co brać pod uwagę przy wyborze klimatyzatora, grafika nachłodno.pl

Moc chłodnicza to najistotniejsza kwestia w przypadku wyboru klimatyzatora przenośnego:

 • zbyt mała moc w stosunku do powierzchni nie umożliwi uzyskania optymalnej temperatury
 • zbyt duża moc będzie niepotrzebnie generować wysokie rachunki za prąd

Schłodzenie 1 m³ powietrza wymaga 0,03 kW mocy chłodzącej.

Jeśli więc Twoje pomieszczenie ma 30 m² i wysokość standardową 2,7 m, potrzebną moc klimatyzatora obliczysz według wzoru: 30 x 2,7 x 0,03 = 2,43 kW

Nie wystarczy jednak znać powierzchni pomieszczenia, które chcemy schłodzić, by właściwie dobrać klimatyzator przenośny. Istotne są wszystkie szczegóły – od liczby osób przebywających w pomieszczeniu, po izolację termiczną budynku.

Przyjmuje się, że pomieszczenia słabo izolowane termicznie i te z oknami wychodzącymi na zachód i południe, potrzebują ok. 20% mocy chłodniczej więcej.

Najwyżej oceniliśmy klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111E.

A co sądzą o nim użytkownicy?*

*Opinie użytkowników pochodzą z serwisu Ceneo

Kilka słów o marce

logo Blaupunkt

Początki marki Blaupunkt sięgają 1924 r. kiedy to w Berlinie pod jej szyldem powstawały słuchawki i odbiorniki kryształkowe. Kilka lat później Blaupunkt zasłynął jako twórca pierwszego w Europie radia samochodowego. Dziś w ofercie firmy znajdziemy szereg produktów – od ekspresów do kawy po suszarki do włosów. Blaupunkt to również producent klimatyzacji i pomp ciepła. 

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111E to urządzenie 4w1. Posłuży więc nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok: chłodząc, ogrzewając, wentylując i osuszając powietrze. Pozostałe modele to urządzenia 3w1.

» Zobacz miejsce klimatyzatorów Blaupunkt w rankingu 

 • Tryb ogrzewania polegający na zmianie roli jednostki wewnętrznej, by ogrzewała ona pomieszczenie. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie!
 • Tryb wentylacji służy do cyrkulacji powietrza bez jego ochładzania lub ogrzewania. Można to porównać do pracy wentylatora domowego, wytwarzającego lekki podmuch powietrza, przez co urządzenie pracuje ciszej, a daje wrażenie delikatnego chłodu.
 • Tryb osuszania jest przeznaczony do zmniejszenia poziomu wilgoci w pomieszczeniu.
  Wilgotne powietrze, tak jak w przypadku chłodzenia, odprowadzane jest przez kanał wyrzutowy na zewnątrz.
funkcje klimatyzatora przenośnego
funkcje klimatyzatora, grafika nachłodno.pl

Chcesz wiedzieć, jaka temperatura i wilgotność powietrza jest bezpieczna dla zdrowia?

Przeczytaj nasz poradnik: Optymalna temperatura i wilgotność powietrza w mieszkaniu.

Blaupunkt korzysta z ekologicznego czynnika chłodniczego R290

Czynnik chłodniczy odpowiada za proces chłodzenia w klimatyzacji. Jest jak krążąca w ciele krew, bez której klimatyzator nie mógłby funkcjonować.

Niestety wiele ze stosowanych czynników przyczyniało się do dewastacji naszej planety, przedostając się do atmosfery i niszcząc warstwę ozonową. Wykorzystywany przez markę Blaupunkt czynnik chłodniczy R290 nie należy do tego niechlubnego grona, ponieważ potencjał tworzenia efektu cieplarnianego jest w jego przypadku znikomy.

Aby klimatyzator przenośny działał, potrzebuje niewielkiej ilości czynnika chłodzącego, która nie stwarza realnego zagrożenia. Zapłon gazu może wystąpić w przypadku niewłaściwej utylizacji urządzenia, dlatego czynności te muszą być wykonywane przez osoby wykwalifikowane.

ekologiczny czynnik chłodniczy R290
czynnik chłodniczy R290, grafika nachłodno.pl

Co ważne, czynnik chłodniczy w klimatyzatorze przenośnym nie wymaga uzupełniania (nabijania). Więcej przeczytasz w naszym poradniku Czynniki chłodnicze w klimatyzatorach.

Zobacz nasze poradniki (nie tylko) o klimatyzatorach