Przejdź do treści
Nachłodno » Klimatyzatory ścienne » Klimatyzatory Haier Tayga Plus — czy mniej znaczy lepiej?

Klimatyzatory Haier Tayga Plus — czy mniej znaczy lepiej?

Haier Tayga Plus
0
(0)

Klimatyzatory Haier z serii Tayga Plus to bez wątpienia godni następcy bestsellerowej linii Tundra Plus. Jak przystało na produkt od światowego lidera branży HVAC, wszystkie urządzenia Tayga Plus zostały wyposażone w przydatne funkcje, ale najbardziej zaskakują możliwości najmniejszych klimatyzatorów z tej serii.

Za klimatyzator należy zapłacić od 2500 do 6200 zł w zależności od mocy. Produkt jest dostępny w bogatym typoszeregu od 2,6 do 6,2 kW.

Spis treści

 1. Stosunek ceny do jakości
 2. Moc chłodzenia w Haier Tayga Plus
 3. Haier Tayga Plus — wbudowane moduły oraz funkcje dodatkowe
 4. Klimatyzatory Tayga Plus od Haier — krótkie podsumowanie

Stosunek ceny do jakości

Haier sukcesywnie przyzwyczaja klientów, że od urządzeń tej marki oczekiwać można nie tylko zadowalających parametrów, ale również dużej funkcjonalności. Nie inaczej jest w przypadku klimatyzatorów z serii Tayga Plus.

Posiadają one opcje, przydatne na co dzień, chociaż nie zachwycają mnogością dodatków. Modele oferowane są w przystępnych cenach (zwłaszcza dwa modele o mniejszych mocach). Czy zatem mniej znaczy lepiej?

Klimatyzatory Haier Tayga Plus — 4 modele o zbliżonej wydajności chłodzenia

W ofercie Haier znalazły się 4 warianty mocy klimatyzatorów z serii Tayga Plus. Chociaż typoszereg mocy nominalnych jest raczej standardowy dla tego typu sprzętu, prawie wszystkie urządzenia osiągają identyczną wydajność w trybie chłodzenia (SEER = 6.1), a na ich tle wyróżnia się tylko najmocniejszy klimatyzator Tayga Plus, ze średnim SEER rzędu 7.1.

Klimatyzacja ścienna

Moc chłodzenia w Haier Tayga Plus

W katalogu producenta znajdziemy następujące oznaczenia poszczególnych jednostek wewnętrznych z serii Tayga Plus:

 • AS25THMHRA-C – 2,6 kW chłodzenie; 2,8 kW grzanie,


Sprawdź ofertę na Ceneo

 • AS35TAMHRA-C – 3,2 kW chłodzenie; 3,4 kW grzanie,


Sprawdź ofertę na Ceneo

 • AS50TDMHRA-C – 5,0 kW chłodzenie; 4,3 kW grzanie,


Sprawdź ofertę na Ceneo

 • GWH24AGD-K6DNA1C – 6,2 kW chłodzenie; 6,5 kW grzanie.


Sprawdź ofertę na Ceneo

Jeśli chcesz sprawdzić inne modele klimatyzacji marki Haier, sprawdź nasze zestawienie:


Odkryj klimatyzatory Haier

Łatwy serwis

Warto wiedzieć, że Haier wprowadził usprawnienia w konstrukcji samego urządzenia, dzięki którym jego serwis jest znacznie wygodniejsza. Chodzi np. o powiększoną przestrzeń na przewody rurowe oraz ich 2-drogową konstrukcję, zastosowanie kompaktowej płyty montażowej, zdejmowanej pokrywy oraz łatwego w obsłudze zatrzasku wspornika. Dodatkowo zapewniono możliwość wygodnej i szybkiej naprawy silnika

Klimatyzator Haier Tayga Plus na ścianie

Haier Tayga Plus — wbudowane moduły oraz funkcje dodatkowe

Urządzenia serii Tayga Plus przystosowane są do pracy w umiarkowanym klimacie. W trybie chłodzenia działają w zakresie temperatur zewnętrznych od – 10℃ do 43℃. Natomiast ogrzewanie pomieszczeń za ich pomocą możliwe jest przy temperaturze za oknem oscylującej pomiędzy -15℃ a 24℃. Nie są to więc jakieś ekstremalne warunki. 

Klimatyzator Tayga Plus w domu

Producent wyposażył te urządzenia w skromny pakiet dodatkowych funkcji, ale na szczęście okazują się one tak przydatne, że użytkownik będzie korzystał z nich raczej często. W standardowym wyposażeniu klimatyzatorów Tayga Plus znajdziesz:

 • moduł WiFi — dzięki niemu możesz sterować pracą urządzenia zdalnie, za pomocą smartfona lub tabletu z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją HaierSmartAir2,
 • tryby cichej pracy oraz snu — przez optymalizację konstrukcji wentylatora oraz sposobu pracy całego urządzenia generuje ono mniej hałasu. Głośność najmniejszego modelu ograniczono do 19 dB.(A). Natomiast największy klimatyzator Tayga Plus w najcichszym trybie generuje 30 dB.(A), co odpowiada poziomowi głośności rozmowy prowadzonej szeptem,
 • samooczyszczanie parownika — technologia Self Clean usuwa zanieczyszczenia z tego elementu za pomocą zamrażania, a następnie rozmrażania jego powierzchni. Ogranicza to rozwój bakterii wewnątrz urządzenia oraz zapewnia utrzymanie wysokiej wydajności parownika (jego zanieczyszczenia obniżają sprawność chłodniczą nawet o 30%).
 • osuszanie technologia, która umożliwia obniżenie wilgotności powietrza w pomieszczeniu, co przydaje się w okresie zimowym oraz podczas deszczowej lub parnej pogody,
 • inteligentne odszranianie — funkcja zapewniająca odpowiednio wysoką wydajność klimatyzatora w trybie grzania w trudnych warunkach, 
 • tryb Turbo Cooling — dzięki niemu pomieszczenie zostaje schłodzone szybciej.

Klimatyzator Haier Tayga Plus w zestawie

Wymiary i waga klimatyzatorów Haier Tayga Plus

Klimatyzatory Haier Tayga Plus posiadają standardowe wymiary dla urządzeń tej klasy. Co ciekawe, najbardziej kompaktowy wcale nie jest model o najniższej mocy. Oto wymiary w centymetrach (dł. x szer. x wys.) klimatyzatorów serii Tayga Plus:

 • AS25THMHRA-C – 2.6 (2.8) kW: 89,5 × 19,5 × 28. Waga: 8.2 kg,
 • AS35TAMHRA-C – 3.2 (3.4) kW: 82 × 19,5 × 28. Waga: 8.2 kg,
 • AS50TDMHRA-C – 5.0 (5.2) kW: 100,8 × 22,5 × 31,8. Waga: 11,6 kg,
 • AS68TEMHRA-C – 7.0 (8.1) kW: 1125 × 240 × 335. Waga: 14 kg. 


Zobacz ranking klimatyzatorów ściennych

Długość okresu gwarancji

Klimatyzacja Haier objęta jest pięcioletnią gwarancją sprzedawcy lub instalatora. Z tego powodu zakup tego urządzenia najlepiej zrealizować w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży Haier, w którym zlecimy również certyfikowanemu instalatorowi profesjonalny montaż klimatyzacji.

Pamiętaj, że korzystanie z gwarancji możliwe jest tylko wtedy, gdy cyklicznie, przynajmniej dwa razy w roku, pracownik APS wykona przegląd techniczny klimatyzatora, co potwierdza wpisem do karty gwarancyjnej.

Haier Tayga Plus na ścianie

Klimatyzatory Tayga Plus od Haier – krótkie podsumowanie

Klimatyzatory Tayga Plus to wydajne urządzenia od globalnego lidera branży HVAC. Użytkownicy cenią ich niezawodność i funkcjonalność, chociaż nie posiadają bardzo rozbudowanego menu dodatkowych opcji. Okazuje się więc, że w tym wypadku mniej znaczy lepiej.

Dwa słabsze modele są nieco tańsze od pozostałych, a dodatkowo zwracają uwagę możliwościami wyjątkowo cichej pracy w trybie Quiet. Będą odpowiednie do pomieszczeń o powierzchniach od 25 m² do ok. 30 m². Tymczasem najmocniejsze z serii klimatyzatorów Tayga Plus sprawdzą się w lokalach o maksymalnych powierzchniach odpowiednio do 50 m² oraz do 70 m².

Klimatyzatory Tayga Plus docelowo mają zastąpić urządzenia z linii Tundra, które nie będą już produkowane.

Zobacz także:


Klimatyzator przenośny i kot

Jak działa i ile kosztuje klimatyzator przenośny?


klimatyzator przenosny z wifi artykul nachlodno

Klimatyzator przenośny z wi-fi. Dla tej jednej opcji warto

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Autor

Jakość powietrza przekłada się na jakość naszego życia. Ta wiedza zmotywowała mnie do zgłębienia tematu jako pasjonat i redaktor serwisu nachlodno.pl. Na łamach portalu udzielam praktycznych wskazówek odnośnie klimatyzacji i osuszaczy powietrza. Przeprowadzam testy, recenzuję urządzenia i analizuję oferty producentów pod kątem ich opłacalności. Zapraszam do czytania moich artykułów i recenzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *