Przejdź do treści
Home » Klimatyzatory ścienne » Klimatyzatory Haier Tayga Plus — czy mniej znaczy lepiej?

Klimatyzatory Haier Tayga Plus — czy mniej znaczy lepiej?

Haier Tayga Plus
0
(0)

Klimatyzatory Haier z serii Tayga Plus to bez wątpienia godni następcy bestsellerowej linii Tundra Plus. Jak przystało na produkt od światowego lidera branży HVAC, wszystkie urządzenia Tayga Plus zostały wyposażone w przydatne funkcje, ale najbardziej zaskakują możliwości najmniejszych klimatyzatorów z tej serii.

Za klimatyzator należy zapłacić od 2500 do 6200 zł w zależności od mocy. Produkt jest dostępny w bogatym typoszeregu od 2,6 do 6,2 kW.

Stosunek ceny do jakości

Haier sukcesywnie przyzwyczaja klientów, że od urządzeń tej marki oczekiwać można nie tylko zadowalających parametrów, ale również dużej funkcjonalności. Nie inaczej jest w przypadku klimatyzatorów z serii Tayga Plus.

Posiadają one opcje, przydatne na co dzień, chociaż nie zachwycają mnogością dodatków. Modele oferowane są w przystępnych cenach (zwłaszcza dwa modele o mniejszych mocach). Czy zatem mniej znaczy lepiej?

Klimatyzatory Haier Tayga Plus — 4 modele o zbliżonej wydajności chłodzenia

W ofercie Haier znalazły się 4 warianty mocy klimatyzatorów z serii Tayga Plus. Chociaż typoszereg mocy nominalnych jest raczej standardowy dla tego typu sprzętu, prawie wszystkie urządzenia osiągają identyczną wydajność w trybie chłodzenia (SEER = 6.1), a na ich tle wyróżnia się tylko najmocniejszy klimatyzator Tayga Plus, ze średnim SEER rzędu 7.1.

Klimatyzacja ścienna

Moc chłodzenia w Haier Tayga Plus

W katalogu producenta znajdziemy następujące oznaczenia poszczególnych jednostek wewnętrznych z serii Tayga Plus:

 • AS25THMHRA-C – 2,6 kW chłodzenie; 2,8 kW grzanie,
 • AS35TAMHRA-C – 3,2 kW chłodzenie; 3,4 kW grzanie,
 • AS50TDMHRA-C – 5,0 kW chłodzenie; 4,3 kW grzanie,
 • GWH24AGD-K6DNA1C – 6,2 kW chłodzenie; 6,5 kW grzanie.

Jeśli chcesz sprawdzić inne modele klimatyzacji marki Haier, sprawdź nasze zestawienie:

Łatwy serwis

Warto wiedzieć, że Haier wprowadził usprawnienia w konstrukcji samego urządzenia, dzięki którym jego serwis jest znacznie wygodniejsza. Chodzi np. o powiększoną przestrzeń na przewody rurowe oraz ich 2-drogową konstrukcję, zastosowanie kompaktowej płyty montażowej, zdejmowanej pokrywy oraz łatwego w obsłudze zatrzasku wspornika. Dodatkowo zapewniono możliwość wygodnej i szybkiej naprawy silnika

Klimatyzator Haier Tayga Plus na ścianie

Haier Tayga Plus — wbudowane moduły oraz funkcje dodatkowe

Urządzenia serii Tayga Plus przystosowane są do pracy w umiarkowanym klimacie. W trybie chłodzenia działają w zakresie temperatur zewnętrznych od – 10℃ do 43℃. Natomiast ogrzewanie pomieszczeń za ich pomocą możliwe jest przy temperaturze za oknem oscylującej pomiędzy -15℃ a 24℃. Nie są to więc jakieś ekstremalne warunki. 

Klimatyzator Tayga Plus w domu

Producent wyposażył te urządzenia w skromny pakiet dodatkowych funkcji, ale na szczęście okazują się one tak przydatne, że użytkownik będzie korzystał z nich raczej często. W standardowym wyposażeniu klimatyzatorów Tayga Plus znajdziesz:

 • moduł WiFi — dzięki niemu możesz sterować pracą urządzenia zdalnie, za pomocą smartfona lub tabletu z dostępem do Internetu oraz zainstalowaną aplikacją HaierSmartAir2,
 • tryby cichej pracy oraz snu — przez optymalizację konstrukcji wentylatora oraz sposobu pracy całego urządzenia generuje ono mniej hałasu. Głośność najmniejszego modelu ograniczono do 19 dB.(A). Natomiast największy klimatyzator Tayga Plus w najcichszym trybie generuje 30 dB.(A), co odpowiada poziomowi głośności rozmowy prowadzonej szeptem,
 • samooczyszczanie parownika — technologia Self Clean usuwa zanieczyszczenia z tego elementu za pomocą zamrażania, a następnie rozmrażania jego powierzchni. Ogranicza to rozwój bakterii wewnątrz urządzenia oraz zapewnia utrzymanie wysokiej wydajności parownika (jego zanieczyszczenia obniżają sprawność chłodniczą nawet o 30%).
 • osuszanie technologia, która umożliwia obniżenie wilgotności powietrza w pomieszczeniu, co przydaje się w okresie zimowym oraz podczas deszczowej lub parnej pogody,
 • inteligentne odszranianie — funkcja zapewniająca odpowiednio wysoką wydajność klimatyzatora w trybie grzania w trudnych warunkach, 
 • tryb Turbo Cooling — dzięki niemu pomieszczenie zostaje schłodzone szybciej.
Klimatyzator Haier Tayga Plus w zestawie

Wymiary i waga klimatyzatorów Haier Tayga Plus

Klimatyzatory Haier Tayga Plus posiadają standardowe wymiary dla urządzeń tej klasy. Co ciekawe, najbardziej kompaktowy wcale nie jest model o najniższej mocy. Oto wymiary w centymetrach (dł. x szer. x wys.) klimatyzatorów serii Tayga Plus:

 • AS25THMHRA-C – 2.6 (2.8) kW: 89,5 × 19,5 × 28. Waga: 8.2 kg,
 • AS35TAMHRA-C – 3.2 (3.4) kW: 82 × 19,5 × 28. Waga: 8.2 kg,
 • AS50TDMHRA-C – 5.0 (5.2) kW: 100,8 × 22,5 × 31,8. Waga: 11,6 kg,
 • AS68TEMHRA-C – 7.0 (8.1) kW: 1125 × 240 × 335. Waga: 14 kg. 

Długość okresu gwarancji

Klimatyzacja Haier objęta jest pięcioletnią gwarancją sprzedawcy lub instalatora. Z tego powodu zakup tego urządzenia najlepiej zrealizować w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży Haier, w którym zlecimy również certyfikowanemu instalatorowi profesjonalny montaż klimatyzacji.

Pamiętaj, że korzystanie z gwarancji możliwe jest tylko wtedy, gdy cyklicznie, przynajmniej dwa razy w roku, pracownik APS wykona przegląd techniczny klimatyzatora, co potwierdza wpisem do karty gwarancyjnej.

Haier Tayga Plus na ścianie

Klimatyzatory Tayga Plus od Haier – krótkie podsumowanie

Klimatyzatory Tayga Plus to wydajne urządzenia od globalnego lidera branży HVAC. Użytkownicy cenią ich niezawodność i funkcjonalność, chociaż nie posiadają bardzo rozbudowanego menu dodatkowych opcji. Okazuje się więc, że w tym wypadku mniej znaczy lepiej.

Dwa słabsze modele są nieco tańsze od pozostałych, a dodatkowo zwracają uwagę możliwościami wyjątkowo cichej pracy w trybie Quiet. Będą odpowiednie do pomieszczeń o powierzchniach od 25  do ok. 30 . Tymczasem najmocniejsze z serii klimatyzatorów Tayga Plus sprawdzą się w lokalach o maksymalnych powierzchniach odpowiednio do 50 m² oraz do 70 m².

Klimatyzatory Tayga Plus docelowo mają zastąpić urządzenia z linii Tundra, które nie będą już produkowane.

Zobacz także:

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Autor

Jakość powietrza przekłada się na jakość naszego życia. Ta wiedza zmotywowała mnie do zgłębienia tematu jako pasjonat i redaktor serwisu nachlodno.pl. Na łamach portalu udzielam praktycznych wskazówek odnośnie klimatyzacji i osuszaczy powietrza. Przeprowadzam testy, recenzuję urządzenia i analizuję oferty producentów pod kątem ich opłacalności. Zapraszam do czytania moich artykułów i recenzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *