Przejdź do treści
Home » Poradniki » Klimatyzator przenośny z Wi-Fi. Dla tej jednej opcji warto

Klimatyzator przenośny z Wi-Fi. Dla tej jednej opcji warto

Klimatyzator przenośny z Wi-Fi
5
(1)

Warto wybrać klimatyzator przenośny z Wi-Fi, którego aplikacja mobilna zapewnia inteligentną automatyzację. Wtedy telefon nie będzie tylko dodatkowym pilotem, ale będzie mógł zaprogramować spersonalizowane ustawienia, dostosowane do Twojego trybu dnia i potrzeb. 

  • Automatyczne chłodzenie przed powrotem z pracy? Wracasz i od razu czujesz chłód w swoim salonie.
  • Zbijanie temperatury, gdy w pokoju będzie zbyt ciepło? Sam ustalisz, w jakiej temperaturze klimatyzator ma zacząć chłodzić.
  • Chcesz schłodzić sypialnię przed spaniem? Ustal codzienny harmonogram, a klimatyzator przenośny zajmie się resztą. 
 
To właśnie opcja pełnej automatyzacji sprawia, że warto kupić klimatyzator przenośny z Wi-Fi. 

Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru klimatyzacji? Nasz film pomoże Ci w zakupach. Opowiadamy o funkcji Wi-Fi w klimatyzatorze i wiele więcej…

Klimatyzatory przenośny z Wi-Fi. Modele, które robią to dobrze

Przedstawiamy 3 modele, każdy z nich to klimatyzator przenośny z Wi-Fi, dobrą mocą chłodniczą i dodatkowymi funkcjami.

Fersk Vind 2 WIFI HEPA

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WiFi HEPA
Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 z wi-fi i filtrem HEPA dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WIFI HEPA; moc chłodnicza 3,52 kW, do maks. 40 m².

Już w samej nazwie producent chwali się opcją Wi-Fi. I faktycznie w przypadku tego modelu aplikacja Smart Life – Smart Living daje wachlarz możliwości: dostęp do podglądu temp. i aktywnych funkcji oraz do inteligentnej automatyzacji z tworzeniem własnych reguł. 

Vind 2 to klimatyzator przenośny z Wi-Fi, oczyszczającym powietrze filtrem HEPA (zatrzymuje alergeny, smog, bakterie), funkcją swing i uszczelką okienną w zestawie. Lider naszego rankingu klimatyzatorów przenośnych. 

Blaupunkt Moby Blue S 1111T

klimatyzator przenosny z wifi blaupunkt moby blue s 1111t
Blaupunkt Moby Blue S 1111T​ klimatyzator przenośny z Wi-Fi

Klimatyzator przenośny od Blaupunkt, model Moby Blue S 1111T z mocą chłodniczą 3,2 kW. Korzysta z tego samego oprogramowania aplikacji mobilnej co Fersk Vind 2 WIFI HEPA. 

Wyróżnia się wyświetlaczem na froncie urządzenia, funkcją odparowywania skroplin i funkcją swing. 

Niestety w zestawie zabrakło uniwersalnej uszczelki okiennej do odprowadzenia rury wylotowej. Poza zwykłym filtrem wstępnym nie ma też innych, odpowiednich do oczyszczania powietrza ze szkodliwych cząsteczek zanieczyszczeń. 

Warmtec KP35W

Warmtec KP35W klimatyzator przenosny z wi-fi
Warmtec KP35W z mocą chłodniczą 3,5 kW i sterowaniem Wi-Fi

Klimatyzator przenośny z Wi-Fi Warmtec KP35W łączy się z aplikacją Tuya Smart. Ma mniej opcji automatyzacji, jednak nadal pozostaje ciekawą opcją ze względu na moc chłodniczą 3,5 kW.

Podobnie jak dwa powyższe modele posiada funkcję chłodzenia, grzania, osuszania i cyrkulacji powietrza

Niestety i w tym modelu brak uniwersalnej uszczelki na okno w zestawie, nie ma również dodatkowych filtrów powietrza.

Te i inne modele znajdziesz w naszym zestawieniu. Wyłoniliśmy najbardziej opłacalne klimatyzatory mobilne!

Wi-Fi w klimatyzatorze przenośnym. Duża zaleta nie tylko dla gadżeciarzy

Czy Wi-Fi w klimatyzatorze przenośnym to funkcja niezbędna? Dla wielu to znaczący wyróżnik i czynnik decydujący przy wyborze urządzenia. 

Ułatwia sterowanie i pozwala robić to bez szukania pilota oraz podchodzenia do klimatyzatora. Sterujesz tak jak Ci wygodnie, nie wstając z kanapy i nie przerywając codziennych czynności.  

Jednak największym atutem jest możliwość tworzenia własnych reguł i harmonogramu pracy urządzenia tak jak w przypadku klimatyzatora przenośnego Fersk Vind 2 Wi-Fi HEPA i aplikacji Smart Life – Smart Living.

Szukasz ochłodzenia w upalne dni?

Dowiedz się co wybrać:

Inteligentna automatyzacja, czyli pełen potencjał klimatyzatora przenośnego z Wi-Fi

klimatyzator z wifi aplikacja mobilna Fersk Vind 2

Inteligentna automatyzacja pozwala ustawić moment włączenia się urządzenia z zadanymi ustawieniami. Można zaprogramować klimatyzator przenośny tak, by włączył się na przykład dwie godziny przed Twoim powrotem z pracy, żeby schłodzić salon. 

Aplikacja daje właściwie możliwość porównywalną do higrostatu. Można zaprogramować urządzenie w ten sposób, że zacznie chłodzić pomieszczenie, gdy temperatura przekroczy na przykład 23°C.

Oczywiście aplikacja daje dostęp do wszystkich funkcji z panelu urządzenia, umożliwia też pogląd aktualnych ustawień i pomiarów temperatury. To świetny standard, którego szukamy w nowoczesnych i ergonomicznie zaprojektowanych urządzeniach do domu i mieszkania.

klimatyzator przenosny z wifi aplikacja mobilna Fersk Vind 2
Aplikacja Smart Life - Smart Living

 

Aplikacja mobilna z automatyzacją pozwala wybrać konkretne rozwiązania smart, zależne od poszczególnych czynników i Twoich wymagań. 

Możesz powiązać pracę klimatyzatora w zależności od zmiany temperatury otoczenia, lokalizacji, pory dnia i czasu. 

Oto przykładowe ustawienie harmonogramu, które było aktywne przez cały tydzień podczas fali upałów. 

Od poniedziałku do piątku klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WIFI HEPA uruchamiał się o godzinie 20:45, żeby schłodzić sypialnię.

Aktywny tryb chłodzenia miał działać na drugim stopniu nawiewu, do momentu schłodzenia pokoju i osiągnięcia 20°C. 

aplikacja mobilna klimatyzator przenosny z wifi
Ustawienia harmonogramu w aplikacji Smart Life - Smart Living

Chcesz poznać najlepsze klimatyzatory do mieszkania?

Przeczytaj nasz artykuł!

Dlaczego warto wybrać klimatyzator z Wi-Fi — podsumowanie

Klimatyzator przenośny z Wi-Fi to nie tylko wygoda, ale także szereg dodatkowych funkcji, które podnoszą poziom użyteczności. Dzięki obsłudze sprzętu na smartfonie użytkownicy mogą tworzyć harmonogramy i scenariusze. Jest to duże ułatwienie, które pozwala dopasować działanie klimatyzacji do stylu życia. Sterowanie za pomocą Wi-Fi daje możliwość obsługi urządzenia w każdym miejscu na świecie.

FAQ

Jak działa WiFi w klimatyzacji?

Klimatyzator można obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej na smartfonie lub tablecie. Jest ona połączona z modułem Wi-Fi zainstalowanym w klimatyzatorze.

Jakie korzyści daje Wi-Fi w klimatyzacji?

Funkcja Wi-Fi pozwala sterować klimatyzacją z każdego miejsca na świecie. Dzięki niej można tworzyć harmonogramy i tworzyć scenariusze.

Jak połączyć klimatyzator z Wi-Fi?

Proces może się różnić dla poszczególnych urządzeń. W większości przypadków należy ściągnąć aplikację na urządzenie mobilne. Aplikacje są dostępne w sklepie Play (Android) lub Apple Store (iOS). Następnie należy włączyć Wi-Fi w klimatyzatorze i odszukać modelu w ustawieniach aplikacji.

Czy aplikacja obsługuje sterowanie głosowe?

Większość aplikacji pozwala na sterowanie głosowe za pomocą aplikacji. Platformy zazwyczaj są zintegrowane z Amazon Alexa czy asystentem Google.

Zobacz inne poradniki

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

W nachlodno.pl spinam pracę wszystkich redaktorów, od czasu do czasu samemu zajmując się przygotowywaniem artykułów i recenzji. Jestem miłośnikiem reportaży, dlatego przemawiają do mnie twarde fakty, które wyciągamy na podstawie naszych testów i obserwacji. Lubię, gdy technologia pozwala rozwiązywać problemy, a sama nie dostarcza nowych kłopotów: doceniam więc solidne urządzenia z prostą obsługą i rozwiązaniami, które chronią zdrowie i dbają o komfort. W temacie klim i osuszaczy siedzę 3 lata, chętnie dzieląc się wiedzą i ciekawymi nowinkami.

1 komentarz do “Klimatyzator przenośny z Wi-Fi. Dla tej jednej opcji warto”

  1. Właśnie przeglądam oferty klimatyzatorów i przyznam, że rozważe modele z Wi-Fi. Fajną opcją jest tworzenie scenariuszy i kontrola nad urządzeniem z każdego miejsca na świecie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *