Osuszacz Maltec DH-20000A Electronic – recenzja i opinie

Maltec DH-20000A Electronic
Nasza ocena Maltec DH-20000A
5.1/10

Osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic to sprężarkowy osuszacz powietrza, którego wydajność osuszania to 20 l/24 h

Przy takiej wydajności osuszania możliwe jest skuteczne stosowanie modelu Maltec DH-20000A Electronic w pomieszczeniach o powierzchni 40 m² i mniejszych.

Urządzenie ma prosty i uniwersalny design z estetycznie wykończonym panelem sterowania. Czarno-biały osuszacz będzie zatem pasował do prawie każdego wystroju domu lub mieszkania.

Kondensacyjny osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic

Osuszacze typu kondensacyjnego, do którego zalicza się również osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic, usuwają wilgoć poprzez schładzanie powietrza.

Wilgotne powietrze w kontakcie z zimnym parownikiem (jeden z wymienników ciepła w osuszaczu) schładza się poniżej punktu rosy. Wówczas woda zawarta w powietrzu skrapla się i zbiera się w zbiorniku.

Później ogrzane i przy tym suche powietrze trafia z powrotem do pomieszczenia.

Dowiedz się więcej na temat działania i typów osuszaczy. Sprawdź nasz artykuł:

Kondensacyjny czy adsorpcyjny? Porównujemy osuszacze powietrza

Osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic
Osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic, źródło: maltec.pl

Ocena eksperta

969 zł

osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic
5.1

Rekomendacja

5.1

Zalety

 • Duży, 6,5 litrowy zbiornik na wodę
 • Możliwość wygaszenia diod
 • Kolorowy wskaźnik wilgotności powietrza

Wady

 • Stosunek możliwości osuszania do ceny mógłby być lepszy

Główne cechy i funkcje Maltec DH-20000A Electronic

Wydajność osuszania i duży zbiornik na skropliny

Osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic przy wydajności 20 l/24 h ma bardzo duży, bo 6,5-litrowy zbiornik na skropliny.

To znacząca zaleta. Dzięki takiej pojemności zbiornika urządzenie może pracować przez dłuższy czas (około 7 godzin) bez przerwy.

Automatyczne wyłączanie urządzenia i praca ciągła

W momencie zapełnienia zbiornika osuszacz sam wstrzyma pracę. Zapobiega to przelaniu się wody. Konieczność opróżnienia pojemnika zostanie zasygnalizowana przez zaświecenie się kontrolki „Waterfull” oraz odpowiedni dźwięk.

Oczywiście jest możliwość odprowadzania skroplin przez cały czas za pomocą dołączonego do zestawu węża. Dzięki temu woda może spływać do zewnętrznego zbiornika (np. do wiadra albo odpływu).

Wówczas automatyczne wyłączenie nie działa. Zatem jeżeli użytkownik wykorzysta zewnętrzny zbiornik to sam musi kontrolować jego zapełnienie. 

Higrometr oraz higrostat

Recenzowany model posiada higrometr oraz higrostat. Aktualne wskazania higrometru widoczne są na wyświetlaczu na panelu sterowania. Dodatkowo Maltec DH-20000A ma lampkę kontrolną (zlokalizowana na w górnej części frontu urządzenia). 

Poszczególne kolory lampki oznaczają: 

 • czerwony – wilgotność względna większa niż 65% 
 • zielony – wilgotność względna w przedziale 45-65% 
 • niebieski – wilgotność względna mniejsza niż 45%
 
Regulacja poziomu wilgotności za pomocą higrostatu mieści się w  przedziale od 30 do 80 % (zmiana co 5%). Osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic wstrzymuje swoją pracę po osiągnięciu żądanego poziomu.
 
Warto zwrócić uwagę, że dzięki automatycznemu systemowi pracy, urządzenie wznowi proces osuszania w momencie, gdy wilgotność w pomieszczeniu zwiększy się o 3 punkty procentowe.

Tryby pracy osuszacza Maltec DH-20000A Electronic

Standardem w tego typu urządzeniach jest możliwość włączenia trybu ciągłego osuszania. W takim przypadku osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic pracuje nieprzerwanie do momentu jego wyłączenia lub zapełnienia zbiornika.

Poza trybem automatycznym i pracy ciągłej ten model osuszacza ma także tryb snu. Po jego włączeniu urządzenie pracuje w ustawieniach trybu automatycznego z wygaszonymi diodami.

Panel sterowania osuszacza Maltec DH-20000A Electronic

Wyposażenie i szczegóły techniczne Maltec DH-20000A Electronic 

Pobór prądu oraz głośność pracy

Producent informuje, że osuszacz powietrza, Maltec DH-20000A Electronic podczas działania pobiera moc około 370 W i generuje hałas o natężeniu do 45 dB.

Panel sterowania

Osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic nie ma pilota ani funkcji Wi-Fi. Sterowanie urządzeniem jest możliwe jedynie z poziomu panelu sterowania. To dosyć częste rozwiązanie w urządzeniach z tej kategorii. 

Dodatkowo na wyświetlaczu widoczny jest aktualny pomiar higrometru, wskazujący wartość wilgotności względnej otoczenia.

Filtr wstępny

Standardem w osuszaczach powietrza, którego nie zabrakło również w recenzowanym modelu, jest siatkowy filtr wstępny. Filtr tego rodzaju należy czyścić — zbierają się na nim duże zanieczyszczenia takie jak kurz i sierść.

Mobilność

Obrotowe kółka sprawiają, że nie ma konieczności podnoszenia urządzenia w celu jego przestawienia. Do zestawu dołączony jest również wąż do odprowadzania skroplin (przydatny w trybie pracy ciągłej).

Kontrola nad urządzeniem - blokada panelu, timer i automatyczne rozmrażanie

Uruchomiona funkcja „lock” sprawia, że panel sterowania zostaje zablokowany. To szczególnie przydatna funkcja dla rodziców małych dzieci.

Osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic posiada timer (programator czasowy), na którym możemy wybrać zakres od 1 godziny do 24 godzin (wybór co godzinę).

Dzięki funkcji automatycznego rozmrażania, osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic nie jest narażony na oblodzenie wymiennika ciepła. Może mieć to miejsce, kiedy osuszacz pracuje w temperaturze mniejszej niż 18 stopni Celsjusza. 

Parametry techniczne Maltec DH-20000A Electronic

Marka i model Maltec DH-20000A Electronic
Cena 969 zł
Maksymalna powierzchnia 40 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-38°C
Zakres ustawień higrostatu 30-80% (co 5%)
Wydajność osuszania 20 l/24 h
Moc 370 W
Przepływ powietrza 150 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 6,5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 45 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 14 kg
Wymiary szer. 37 cm, gł. 24 cm, wys. 57 cm

Dla kogo? Komu polecamy osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic?

 • osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic sprawdzi się jako urządzenie do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 40 m²; 
 •  model ten wyróżnia się na tle konkurencji nowocześniejszym wyglądem a przy tym prostym panelem sterowania; 
 • osuszacz powietrza Maltec DH-20000A Electronic pozwala na zablokowanie panelu sterowania, co będzie przydatną funkcją dla rodziców małych dzieci; 
 • jeśli potrzebujesz bardziej wydajnego osuszacza powietrza sprawdź zrecenzowany przez nas model VACO VC3504

Poradniki nachlodno.pl

nv-author-image

Dawid Kaźmierczak