Przejdź do treści
Nachłodno » Osuszacze powietrza » Osuszacz Blyss 25 l/24 h – recenzja i opinie. Osuszacz z Castoramy

Osuszacz Blyss 25 l/24 h – recenzja i opinie. Osuszacz z Castoramy

Osuszacz powietrza Blyss 25l/24 h
0
(0)
osuszacz powietrza z castoramy blyss 25
Osuszacz powietrza Blyss 25l panel sterowania
Osuszacz powietrza Blyss 25 l/24 h

Osuszacz powietrza Blyss 25 l/24 h to osuszacz powietrza o sporej wydajności osuszania 25 litrów na dobę. 

Do jakich pomieszczeń rekomendujemy takie urządzenie? Osuszacz powietrza Blyss 25 l/24 h poradzi sobie z wilgocią na powierzchni do 50 m²

Warto wspomnieć, że osuszacz powietrza Blyss 25 l/24 h oraz inne z tej serii można kupić w sklepach sieci Castorama. 

Recenzowany model nie wyróżnia na tle konkurencji. Design jest uniwersalny, zatem wkomponowanie urządzenia do wystroju domu lub mieszkania nie powinno być kłopotliwe. Gorzej z wyposażeniem i dodatkowymi funkcjami.

Brak wyświetlacza to największy minus, bo użytkownik nie wie, jaka jest aktualna wilgotność w pomieszczeniu. Ograniczone są także ustawienia higrostatu. Brak wyboru prędkości pracy wentylatora. 

Osuszacz z Castoramy. Blyss 25

Osuszacz powietrza Castorama, model Blyss 25

Nasza ocena

3.6 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1048 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Niska

Wydajność osuszania 25 l/24 h

Wyposażenie podstawowe Higrostat, higrometr

Funkcje dodatkowe Kółka

Aktualna cena 1048 zł


Sprawdź na Ceneo.pl

Zalety i wady
 • Duża wydajność osuszania

  Osuszacz z Castoramy Blyss ma maksymalną wydajność osuszania o wartości 25 litrów na dobę, to dobra wartość.

 • Brak wyświetlacza

  Niestety to bardzo duży minus. Blyss 25 nie ma wyświetlacza, zatem użytkownik nie jest informowany o wskazaniach higrometru, nie wie zatem, jaka jest aktualnie wilgotność w pomieszczeniu i czy osuszacz w ogóle działa.

 • Stosunek ceny do wydajności

  W Castoramie model Blyss kosztuje około 1000 zł, chociaż trafiają się atrakcyjne promocje. W tej cenie można kupić inny osuszacz z większą wydajnością lub dodatkowymi funkcjami i usprawnieniami.

 • Brak funkcji dodatkowych

  Jedynym usprawnieniem jest ruchomy uchwyt i kółka jezdne. Zabrakło tak podstawowych funkcji, jak timer i blokada rodzicielska, nie wspominając już o Wi-Fi i dodatkowych filtrach powietrza.

 • Ograniczony higrostat

  W tym modelu użytkownik nie może sam wybrać wymaganej przez siebie wilgotności. Do wyboru jest praca ciągła oraz 3 ustawienia higrostatu (40/50/60%), które na szczęście odpowiadają zaleceniom dla optymalnej wilgotności w domu.

 • Tylko jedna prędkość wentylatora

  Wentylator w osuszaczach zwykle może działać w dwóch lub trzech prędkościach, w zależności od tempa osuszania. Niestety w modelu Blyss 25 jest tylko jedna, domyślna prędkość, której użytkownik nie może zmniejszyć ani zwiększyć.

Blyss 25 czyli osuszacz powietrza z Castoramy, ma zdecydowanie niewiele zalet. Przeważają wady, w tym brak wyświetlacza i zero dodatkowych funkcji. Lepsze modele znajdziesz w naszym rankingu 21 osuszaczy powietrza. 


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

osuszacz powietrza z castoramy blyss 25

Główne cechy i funkcje Blyss 25 l/24 h

Osuszacz Blyss 25 l/24 h to sprzęt o dużej wydajności i praktycznych rozwiązaniach. Poznaj specyfikę tego modelu i główne funkcje.

Wydajność osuszania i zbiornik na skropliny

Osuszacz powietrza Blyss 25 l/24 h można zaliczyć do kategorii osuszaczy domowych o dużej wydajności. Przy tym ten model posiada zbiornik na skropliny o pojemności 4 litrów. Na zbiorniku umieszczony jest praktyczny wskaźnik poziomu wody. 

Stosunek wydajności osuszania do wielkości pojemnika jest niezły, jednak spodziewalibyśmy się trochę większego np. 5 litrowego zbiornika. 

Bezpieczne użytkowanie

Dla wielu użytkowników istotną kwestią jest automatyczne wyłączanie się urządzenia. Tego rozwiązania nie zabrakło w recenzowanym modelu Blyss. W momencie całkowitego zapełnienia zbiornika osuszacz powietrza Blyss 25 l/24 h wstrzymuje swoją pracę. 

W tym momencie na panelu sterowania zapali się odpowiednia dioda informująca o konieczności opróżnienia zbiornika. 

Warto wspomnieć, że podczas działania osuszacze kondensacyjne wykorzystują proces chłodzenia powietrza. Wówczas na jednym z wymienników ciepła może gromadzić się warstwa szronu/lodu, zmniejszająca wydajność osuszania. Zapobiega temu funkcja automatycznego rozmrażania.

Z naszego artykuły dowiesz się jakie są typy osuszaczy powietrza i jaki jest schemat ich działania. Przeczytaj:


Kondensacyjny czy adsorpcyjny? Porównujemy osuszacze powietrza

panel sterowania osuszacz powietrza blyss 25

Tryby pracy i higrostat

Wybierając osuszacz powietrza Blyss 25 l/24 h użytkownik dostaje urządzenie, w którym nie można wybrać prędkości pracy wentylatora

Recenzowany model ma higrostat, dzięki któremu można ustalić wymagany poziom wilgotności względnej. Do wyboru są trzy wartości: 40, 50 lub 60%. Taki zakres odpowiada przyjętym wytycznym dla optymalnych warunków w domu lub mieszkaniu w Polsce. 

Szkoda jednak, że producent nie zdecydował się na bardziej rozbudowany higrostat, użyteczny szczególnie dla osób z dużą liczbą kwiatów. 

Dodatkowo w tym osuszaczu powietrza użytkownik może skorzystać z trybu ciągłego osuszania. Dzięki tej funkcji osuszacz powietrza z Castoramy może działać przez cały czas. Praca zostanie wstrzymana w momencie wyłączenia urządzenia lub wtedy, gdy zapełni się zbiornik na skropliny.

Na temat prawidłowej wilgotności więcej dowiesz się z naszego artykułu:


 Optymalna wilgotność powietrza w domu

Wyposażenie i szczegóły techniczne Blyss 25 l/24 h 

Osuszacz Blys 25 l/24 h posiada skromne wyposażenie. Nie znajdziemy w nim wyświetlacza, co uniemożliwia kontrolę wilgotności. Produkt posiada siatkowy filtr wstępny, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia. Urządzenie posiada kółka i uchwyty do transportu, a jego poziom hałasu mieści się w normie.

Higrometr i aktualna wilgotność – brak wyświetlacza to spory minus

Niestety ten osuszacz powietrza z Castoramy nie ma wyświetlacza. Dlatego użytkownik nie wie, jaka jest aktualna wilgotność względna otoczenia. Żeby móc kontrolować osuszanie, użytkownik musiałby kupić zewnętrzny miernik wilgotności (higrometr). 

Jest to szczególnie ważne przy korzystaniu z trybu ciągłego osuszania. Trzeba pamiętać, że szkodliwy dla zdrowia jest zarówno zbyt wysoki, jak i zbyt niski poziom wilgotności względnej.

Filtr wstępny

Na rynku dostępne są osuszacze powietrza, które dzięki odpowiednim filtrom mogą w pewnym stopniu oczyszczać powietrze. Niestety osuszacz powietrza Blyss 25 l/ 24 h został wyposażony jedynie w siatkowy filtr wstępny. 

Taki filtr może zatrzymywać duże zanieczyszczenia, takie jak cząsteczki kurzu lub zwierzęca sierść. Nie zatrzymuje on drobnoustrojów ani nie pochłania przykrych zapachów, które często występują w zawilgoconych pomieszczeniach.

Mobilność i głośność pracy

Odpowiednie ustawienie osuszacza powietrza ma wpływ na jego skuteczność. Zdarza się również, że urządzenie trzeba przenieść w inne miejsce lub do innego pomieszczenia. Osuszacz powietrza Blyss 25 l/ 24h posiada uchwyt, ale producent wyposażył ten model również w kółka jezdne. Dlatego przestawianie osuszacza nie powinno być problemem.

Model Blyss 25 l/ 24 h swoją głośnością nie odstaje od konkurencji. Pomiary wykazały wartości na poziomie 51-52 dB(A) w odległości 1,5 m od urządzenia. Urządzenie jest słyszalne, ale działa równomiernie a hałas nie jest drażniący. 

Pomiar głośności wykonany w odległości 1,5 m i na wysokości działającego urządzenia

Kontrola i sterowanie. Tylko przez panel sterowania. Blyss 25 bez dodatkowych funkcji

W recenzowanym modelu zabrakło popularnej i przydatnej funkcji, jaką jest programator czasowy (timer). Użytkownik nie może zaprogramować momentu samodzielnego włączenia lub wyłączenia urządzenia. 

Sterować osuszaczem powietrza można tylko za pomocą górnego, prostego panelu. Osuszacz Blyss 25 l/24 h nie ma opcji Wi-Fi.

Pobór prądu

Osuszacze powietrza o dużej wydajności mają większe zapotrzebowanie energetyczne. W przypadku recenzowanego modelu pobór prądu wynosi około 310 W. To odpowiednia wartość dla parametrów jakie ma osuszacz powietrza Blyss 25 l/24 h. 

Zobacz także:


Osuszanie domu po zalaniu – krok po kroku

Pomiar poboru prądu osuszacz powietrza Blyss 25
Pomiar poboru prądy w trybie ciągłego osuszania

Blyss 25 jest często wybierany ze względu na swoją dostępność „od ręki”. Jednak w sprzedaży są dostępne zdecydowanie lepiej wyposażone i korzystniej wycenione modele, które znajdziesz w eksperckim rankingu osuszaczy powietrza NaChlodno.pl


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Parametry techniczne Blyss 25 l/24 h

Marka i model Blyss Stanford 25 l
Cena 1 048 zł
Maksymalna powierzchnia 50 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-32°C
Zakres ustawień higrostatu 40-60%
Wydajność osuszania 25 l/24 h
Moc 390 W
Przepływ powietrza b.d
Pojemność zbiornika na wodę 4 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność b.d
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 12,6 kg
Wymiary szer. 33 cm,
gł. 22 cm, wys. 51,5 cm
Dla kogo? Komu polecamy osuszacz powietrza z Castoramy Blyss 25 l/24 h?
 • reasumując osuszacz powietrza Blyss 25 l/ 24 h charakteryzuje się dobrą wydajnością osuszania; niestety stosunek ceny do wydajności i oferowanych opcji nie jest zbyt korzystny; 
 • osuszacz powietrza Blyss 25 l/24 h będzie pewnie szybkim wyborem dla osób, które potrzebują kupić sprzęt „na już” i dlatego zajrzą do popularnego sklepu, jakim jest Castorama; warto jednak rozważyć zakup, które będzie opłacalniejszy; 


Facebook


Youtube

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Nasza ocena
Data
Produkt
Osuszacz powietrza
Nasza ocena
31star1star1stargraygray
Nazwa produktu
Blyss 25 z Castoramy
Cena
pln 1048
Dostępność
Available in Stock
Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

W nachlodno.pl spinam pracę wszystkich redaktorów, od czasu do czasu samemu zajmując się przygotowywaniem artykułów i recenzji. Jestem miłośnikiem reportaży, dlatego przemawiają do mnie twarde fakty, które wyciągamy na podstawie naszych testów i obserwacji. Lubię, gdy technologia pozwala rozwiązywać problemy, a sama nie dostarcza nowych kłopotów: doceniam więc solidne urządzenia z prostą obsługą i rozwiązaniami, które chronią zdrowie i dbają o komfort. W temacie klim i osuszaczy siedzę 3 lata, chętnie dzieląc się wiedzą i ciekawymi nowinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *