Przejdź do treści

Osuszacz Welltec DHN50 – recenzja i opinie

Osuszacz powietrza Welltec DHN50 - recenzja

Osuszacz powietrza Welltec DHN50 to jeden z droższych modeli dostępnych na rynku. Wydajny produkt polskiej firmy kosztuje obecnie około 3000 zł. To więcej niż niejeden klimatyzator przenośny, np. Fersk Vind 2 WiFi HEPA czy Electrolux EXP34U338HW, oferujące bardziej wielofunkcyjny charakter (chłodzenie, osuszanie, ogrzewanie).

Czy warto wydać taką kwotę na osuszacz? Recenzowany Welltec oferuje naprawdę imponujące parametry, gwarantując wydajność osuszania na poziomie sięgającym 50 l / 24 h i przepływ powietrza ok. 450 m3/h

Urządzenie sprawdzi się więc na powierzchni nawet do 100 m². Dużą zaletą jest też WiFi i możliwość sterowania mobilnego. Wadami wysoka cena i duży pobór prądu, choć są one zrozumiałe przy tak dużej wydajności.

Osuszacz Welltec DHN50

Osuszacz Welltec DHN50

Nasza ocena

5.3 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

2 799 zł

Opłacalność zakupu
Średnia
Wydajność osuszania
50 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 3 tryby pracy
Funkcje dodatkowe
Filtr HEPA i węglowy, SWING, Wi-Fi, timer, kółka, blokada

Aktualna cena 2799 zł

 • Bardzo duża wydajność osuszania

  W naszym rankingu nie ma bardziej wydajnego osuszacza powietrza. Recenzowany model ma wydajność maksymalną 50 l/24 h.

 • Aplikacja mobilna i Wi-Fi

  Chciałbym, żeby możliwość sterowania urządzeniem przez telefon była już standardem. Jednak w kategorii osuszaczy powietrza nadal jest to dodatek, który bardzo doceniam.

 • Oczyszczanie powietrza

  Filtr HEPA i filtr węglowy oczyszczają powietrze zarówno z zanieczyszczeń stałych (zarodniki pleśni, alergeny, wirusy, bakterie), jak i z zanieczyszczeń gazowych, w tym z nieprzyjemnych zapachów.

 • Automatyczny tryb pracy

  Welltec DHN50 ma tryb automatyczny, który dostosowuje ustawienia do aktualnych warunków w osuszanym pomieszczeniu.

 • Funkcja SWING

  Ruchoma żaluzja przy wylocie powietrza pozwala równomiernie rozprowadzać osuszone powietrze po pomieszczeniu.

 • Ergonomiczny projekt

  Recenzowany model został zaprojektowany tak, żeby można było z niego wygodnie korzystać. Nie zabrakło funkcji timera i blokady rodzicielskiej, a z przodu urządzenia jest wyświetlacz pokazujący aktualną wilgotność w pomieszczeniu.

 • Zaporowa cena

  Welltec DHN50 ma świetne wyposażenie i bardzo dużą wydajność. Jednak cena (niemal 3000 zł) sprawia, że niewiele osób zdecyduje się na taki zakup. W tej cenie, a nawet taniej, można kupić klimatyzator przenośny (z funkcjami chłodzenia, grzania, osuszania, a nawet oczyszczania powietrza)

Welltec DHN50 to świetne wyposażenie i wręcz zaporowa cena. Za podobną kwotę można kupić klimatyzator przenośny. Dlatego w naszym rankingu ten model nie znajduje się w ścisłej czołówce. 

Główne cechy i funkcje

Welltec DHN50 to osuszacz kondensacyjny o mocy aż 630 W i wydajności 50 l / 24 h. Producent dedykuje ten model powierzchniom do 60m².

Jednocześnie osuszacze Welltec z serii DHN jako jedne z nielicznych mogą również oczyszczać powietrze. Urządzenie wyposażenie jest bowiem w filtr HEPA oraz filtr wstępny. Warto przy tym podkreślić wysoką klasę filtra HEPA – H13.

Dzięki obecności tych dwóch filtrów Welltec DHN50 może z powodzeniem oczyszczać powietrze z cząstek stałych – w szczególności pyłów, cząsteczek grzybów czy pleśni.

Sterowanie i szczegóły techniczne

Welltec DHN50 panel sterowania osuszacz powietrza recenzja Nachłodno

Welltec DHN50 może być sterowany za pomocą przycisków na panelu górnym osuszacza, jak i z poziomu aplikacji mobilnej w telefonie.

Czyste i osuszone powietrze może swobodnie docierać w każdy zakamarek pomieszczenia, dzięki funkcji SWING, która ułatwia równomierną cyrkulację.

Na uwagę zasługuje mnogość funkcji i trybów pracy. Standardem w tej klasie urządzeń jest tryb automatyczny. W Welltecu DHN50 działa on tak, że po wybraniu docelowej wilgotności osuszacz będzie pracował do momentu osiągnięcia poziomu o 2% niższego niż ten ustawiony przez nas. Jeśli zaś poziom wzrośnie o co najmniej 3% od docelowego, osuszacz wówczas znów rozpocznie pracę.

Ponadto do dyspozycji mamy również tzw. tryb komfortowy. Wybierając go, osuszacz sam dopasuje odpowiedni, komfortowy poziom wilgotności na podstawie aktualnej temperatury pomieszczenia.

Ciekawą funkcją jest też „tryb suszenia prania„. Opcja ta uruchamia tryb ciągłej pracy, ignorując  całkowicie wilgotność w pomieszczeniu, dążąc do jak najszybszego wysuszenia prania.

Oczywiście Welltec DHN50 posiada także 24-godzinny timer oraz blokadę rodzicielską, tak by urządzenie nie dostało się w niepowołane ręce.

Aplikacja Smart Life

Aplikacja mobilna Smart Life pozwala skorzystać ze wszystkich wymienionych wyżej funkcji. Ekran główny prezentuje aktualny poziom wilgotności oraz obecnie wybrany tryb pracy.
 
Oprócz ręcznego przełączania się między funkcjami, pewne rzeczy możemy także zautomatyzować, np. ustalić harmonogram pracy w zależności od temperatury, wskazań higrostatu, a nawet prognozy pogody.

Wyposażenie

Welltec DHN50 posiada następujące wymiary: 37 cm szerokości, 28 cm głębokości i 58 cm wysokości. Urządzenie waży przy tym 17 kg, dlatego ważne jest znalezienie dla niego stabilnego, twardego podłoża.

W standardowym zestawie znajdziemy:
 • Osuszacz powietrza Welltec DHN50
 • wężyk do odprowadzania skroplin 1 m
 • wężyk do odprowadzania skroplin 3 m
 • kabel zasilający
 • filtr wstępny – 1 szt.
 • filtr HEPA H13 – 1 szt.
 • filtr węgla aktywnego – 3 szt.
 • papierowa instrukcja obsługi w języku polskim
 • kartę gwarancyjną

Tańsze, bardziej opłacalne modele znajdziesz w naszym rankingu osuszaczy powietrza, w którym porównujemy i oceniamy najpopularniejsze modele w Polsce. 

Parametry techniczne Welltec DHN50

Marka i model Welltec DHN50
Cena 2 799 zł
Maksymalna powierzchnia 100 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-35°C
Zakres ustawień higrostatu 30-90% (co 5%)
Wydajność osuszania 50 l/24 h
Moc 630 W
Przepływ powietrza 450 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 6 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 44-50 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 17 kg
Wymiary szer. 37 cm, gł. 28 cm, wys. 59 cm

Dla kogo Welltec DHN50? Komu polecamy osuszacz powietrza Welltec DHN50?

 • dla osób poszukujących wydajnego osuszacza do dużych pomieszczeń; 
 • dla osób remontujących mieszkanie;
 • dla osób borykających ze zbyt dużą wilgocią (pleśń, skropliny na oknach);
 • dla tych, którzy chcą połączyć funkcję osuszania powietrza z jego oczyszczaniem;
 
Niestety, ale koszt osuszacza powietrza Welltec DHN50 dla wielu może okazać się zbyt duży. W tej cenie można kupić dobry klimatyzator przenośny z funkcją osuszania, który będzie miał jeszcze szereg dodatkowych funkcji. 

Poradniki nachlodno.pl

nv-author-image

Maciej Kluba