Przejdź do treści

TCL DEA25EB. Niezły, choć drogi osuszacz powietrza

TCL DEA25EB osuszacz powietrza przód bok
TCL DEA25EB
3.9/10

Osuszacz powietrza TCL DEA25EB to kolejny z modeli chińskiego koncernu, będący jednocześnie najmniejszym z serii DEA.

„Najmniejszym”, ponieważ model ten jest w stanie odciągnąć z powietrza 25 l wody w ciągu doby, a więc ok. 1,05 l/h. Nie powala również wielkością zbiornika na wodę – 3,5 l. TCLDEA25EB kosztuje ok. 1500 zł i nie jest złą propozycją, choć w tym budżecie można znaleźć urządzenia o większej wydajności. Znajdziesz je w naszym rankingu Osuszaczy.

Wydajność osuszania TCL DEA25EB

Osuszacz powietrza TCL - mocna średnia półka

W ofercie rynkowej osuszaczy znajdują się modele o wydajności od 5 do 50 l/dobę. TCL DEA25EB mieści się więc po środku tej stawki. Oferowana przez niego wydajność sprawdzi się na 50 m2, choć spokojnie znajdziemy także mocniejsze modele w niższej cenie, np. Fersk Torr 20 lub Maltec DH-20000A Electronic.

Wysoką cenę uzasadniają poniekąd niezły przepływ powietrza (200 m3/h) oraz zastosowane funkcje, które opisujemy w dalszej części recenzji.

Ocena eksperta TCL DEA25EB

aktualna cena 1549 zł

TCL DEA25EB osuszacz powietrza przód bok zbiornik na wodę
3.9

Rekomendacja

3.9

Zalety

  • 24-godzinny timer
  • Higrostat i higrometr

Wady

  • Słaby stosunek ceny do wydajności osuszania
  • Mały zbiornik na skropliny

Oferta na Ceneo

Wyposażenie i funkcje

TCL DEA25EB - standardowo wyposażony osuszacz powietrza

Recenzowany osuszacz powietrza posiada dość typowe wyposażenie, na które składają się: miernik wilgotności (higrometr) i współdziałający z nim higrostat oraz timer. Zaletą timera jest możliwość zaprogramowania godziny włączenia i wyłączenia się sprzetu w zakresie od 1 do aż 24h.

Oprócz tego użytkownicy otrzymują trzy tryby osuszania:

1. CONTINUOUS (osuszanie ciągłe)

2. BASEMENT

3. BEDROOM

Jeśli chcemy, by nikt nie ingerował w pracę naszego osuszacza, możemy włączyć blokadę rodzicielską.

Autowyłączanie, zbiornik na skropliny, rurka odprowadzająca i ciągły drenaż

Osuszacz powietrza TCL DEA25EB wyposażono w w zbiornik na skropliny o pojemności 3,5 l. Przy wydajności sięgającej 1,05 l/h to niezbyt dużo. Oczywiście maksymalna wydajność osiągana jest jedynie w warunkach ok. 30 st. C i 80% RH. Niemniej jednak musimy być przygotowani na opróżnianie pojemnika kilka razy na dobę. Na szczęście producent daje też w zestawie rurkę odprowadzającą skropliny na zewnątrz, co może być znacznie wygodniejszym rozwiązaniem.

Nie musimy martwić się o przelanie czy wyciek ze zbiornika. Gdy osuszacz będzie zbliżał się do zapełnienia pojemnika na wodę, urządzenie wyłączy sprężarkę wentylator zatrzyma się na kilka minut i pojawi się sygnał dźwiękowy oraz migająca ikonka „zbiornik pełny”.

Osuszacz nie będzie już odbierał więcej wody z otoczenia, dopóki nie opróżnimy zbiornika i nie zostanie on włożony z powrotem do urządzenia.

Innym wyjściem jest podłączenie rurki odprowadzającej skropliny i podstawienie zewnętrznego zbiornika, np. miski czy wiadra). Rurkę tę znajdziemy w zestawie z urządzeniem.

Sterowanie osuszaczem

TCL DEA25EB może być sterowany jedynie za pomocą panelu sterowania z wyświetlaczem. Nie mamy tu natomiast pilota ani aplikacji mobilnej. Manewrowanie sprzętem ułatwiają obrotowe kółka, które możemy dowolnie skręcać.

Parametry techniczne TCL DEA25EB

Marka i model TCL DEA25EB
Cena 1549 zł
Maksymalna powierzchnia wg. NaChłodno 50 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-35°C
Zakres ustawień higrostatu b.d.
Wydajność osuszania 25 l/24 h
Moc znamionowa 330 W
Przepływ powietrza 200 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 3,5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność do 49 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika
Waga 14 kg
Wymiary szer. 37 cm, gł. 27 cm, wys. 50,5 cm

Podsumowanie: TCL DEA25EB to dość drogi osuszacz powietrza

  • TCL DEA20EB to nie najgorszy produkt pod względem oferowanych rozwiązań. Niestety w swojej klasie wypada dość słabo przez zawyżoną cenę; 
  • można wybrać lepiej, szczególnie, że oferta modeli o wydajności 20-30 litrów na dobę jest duża; sprawdź nasz ranking: https://nachlodno.pl/osuszacze-powietrza-ranking/

Poradniki nachlodno.pl

nv-author-image

Maciej Kluba