Przejdź do treści
Home » Osuszacze powietrza » Osuszacz Meaco 20L Platinum – recenzja i opinie

Osuszacz Meaco 20L Platinum – recenzja i opinie

Osuszacz powietrza Meaco 20L Platinum
0
(0)

Meaco 20L Platinum to kondensacyjny osuszacz powietrza o wydajności (jak sugeruje sama nazwa) 20 litrów. Urządzenie sprawdzi się więc w pomieszczeniach o wielkości do 40 m2, do osuszania wilgotnych murów czy drobnych zalań. Nie polecamy go natomiast do ciężkich prac remontowych czy budowlanych.

Istotną zaletą osuszaczy powietrza Meaco jest możliwość dokupienia filtra HEPA, który świetnie zatrzyma nawet drobne cząsteczki pyłów czy zarodniki grzybów i pleśni obecne w powietrzu.

Urządzenie jest też dość energooszczędne, zużywając do 255 W. Niestety minusem jest niski przepływ powietrza – jedynie 160 m3/h, co wpływa na wolniejsze odwilżanie pomieszczeń.

Osuszacz Meaco 20L Platinum

Osuszacz powietrza Meaco 20L Platinum

Nasza ocena

2.5 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1 799 zł

Opłacalność zakupu
Mała
Wydajność osuszania
20 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 2 tryby pracy
Funkcje dodatkowe
Timer, filtr HEPA

Aktualna cena 1799 zł

 • Duży zbiornik na skropliny

  W tym modelu znajdziemy pojemnik na skropliny o pojemności aż 6 litrów, naprawdę dużo przy maksymalnej wydajności 20 l/24 h.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Podobnie jak mniejszy model, tak i 20-litrowy Platinum jest źle wyceniony i jest po prostu zbyt drogim urządzeniem jak na swoją wydajność osuszania i oferowane funkcje.

 • Timer

  Meaco 20L Platinum programator czasowy, który pozwala ustalić, po jakim czasie urządzenie się wyłączy. Nie ma możliwości wybrania momentu włączenia osuszacza z ustalonymi wcześniej ustawieniami.

 • Opcjonalny filtr HEPA

  Filtr HEPA to duża zaleta w osuszaczu powietrza, bo dzięki niemu wyłapywane są niebezpieczne dla zdrowia zanieczyszczenia, w tym zarodniki pleśni. Istnieje możliwość dokupienia filtrów HEPA do tego modelu.

Meaco 20L Platinum przegrywa w naszym rankingu ze względu na swoją wysoką cenę, za którą można kupić osuszacze kilka razy bardziej wydajne. Sprawdź  ranking i wybierz bardziej opłacalny model. 

Główne cechy i funkcje

Kondensacyjny osuszacz powietrza Meaco 20L Platinum oferuje użytkownikom wydajność na poziomie ok. 20 l / dobę. Sprawdzi się na powierzchniach do 40 m2. Ważnym elementem jest aż 6-litrowy zbiornik na skropliny, przez co rzadziej będziemy musieli wymieniać wodę.

Oprócz osuszania powietrza, Meaco 20L Platinum może je również oczyszczać. Standardowo urządzenie wyposażone jest w siateczkę, pełniącą funkcję filtra wstępnego. Polecamy doposażyć sprzęt w filtr HEPA, który można dokupić. Wychwyci on sporo mikrocząsteczek zanieczyszczeń stałych.

Sterowanie i szczegóły techniczne

Meaco 20L Platinum to osuszacz powietrza o dość podstawowym zakresie funkcji. W standardzie znajdziemy najpotrzebniejsze udogodnienia, tj. higrostat (umożliwiający regulację docelowego poziomu wilgotności w zakresie 30-80%), timer.

Urządzenie może pracować w 2 prędkościach. Zakres temperatur to 5 do 35 st. C. Choć jeśli chcemy zachować w miarę atrakcyjną wydajność, producent poleca używać sprzęt w warunkach powyżej 18 st. C.

Brakuje trochę sterowania mobilnego, które pojawia się już w urządzeniach tej klasy.

Ciekawą funkcją jest też „tryb suszenia prania„. Opcja ta uruchamia tryb ciągłej pracy, ignorując  całkowicie wilgotność w pomieszczeniu, dążąc do jak najszybszego wysuszenia prania.

Wyposażenie

Osuszacz powietrza Meaco mierzy 38,5 cm szerokości, 29 cm głębokości i 59,5 cm wysokości. Urządzenie waży przy tym 12,6 kg, dlatego też zainstalowane kółka i uchwyt przydają się do przemieszczania sprzętu.

W standardowym zestawie znajdziemy:
 • Osuszacz powietrza Meaco 20L Platinum
 • kabel zasilający
 • filtr wstępny – 1 szt.
 • papierową instrukcję obsługi w języku polskim
 • kartę gwarancyjną
 • Opcjonalnie możemy domówić filtr HEPA

Meaco 20L Platinum to osuszacz, któremu daleko do naszego podium w rankingu. Główny minus to zbyt wysoka cena w stosunku do możliwości osuszania. Jednak w rankingu znajdziesz modele, które są zdecydowanie lepiej wycenione i oferują podobne funkcje. 

Parametry techniczne Meaco 20L Platinum

Marka i model Meaco 20L Platinum
Cena 1 799 zł
Maksymalna powierzchnia 40 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-35 °C
Zakres ustawień higrometru 30-80% (co 5%)
Wydajność osuszania 20 l/24 h
Moc 255 W
Przepływ powietrza 160 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 6 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R134A
Głośność 46 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 12,6 kg
Wymiary szer. 38,5 cm, gł. 25 cm, wys. 59,5 cm

Dla kogo Meaco 20L Platinum? Komu polecamy osuszacz powietrza Meaco 20L Platinum?

 • dla osób poszukujących standardowego osuszacza;
 • do osuszania wilgotnych ścian sypialni, kuchni czy łazienki;
 • przydatny podczas niewielkich prac remontowych (malowanie, kładzenie gładzi);
 • chcemy jednak podkreślić, że w tej cenie można kupić urządzenia o większej wydajności osuszania, których cena jest adekwatna do ich możliwości, np. osuszacz powietrza Fersk Torr albo VACO VC3504 

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Nasza ocena
Data
Produkt
Osuszacz powietrza
Nasza ocena
21star1stargraygraygray
Nazwa produktu
Meaco 20L Platinum
Cena
pln 1799
Dostępność
Available in Stock
Maciej Kluba

Maciej Kluba

Zafascynowany tematyką jakości powietrza od 2017 roku, zawodowo związany z nią od 2019 roku. Recenzuję i testuję osuszacze, nawilżacze i klimatyzatory. Jako alergik staram się znaleźć sprzęty i rozwiązania, które przynoszą realną ulgę użytkownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *