Przejdź do treści
Nachłodno » Recenzje » Klimatyzatory Blaupunkt » Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111E. Recenzja i opinie

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111E. Recenzja i opinie

Recenzja klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111E
0
(0)

Moc chłodnicza na poziomie 3,2 kW oraz przepływ powietrza 280 m³ sprawiają, że klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111E sprawdzi się na powierzchni do 32 m²

4-stopniowa regulacja prędkości wentylatorafunkcja Swing, klimatyzator Blaupunkt Moby Blue S 1111E rozprowadzi schłodzone powietrze równomiernie.

Obecnie w sprzedaży dostępny jest model Moby Blue S 1111E ’21 z lampą UV-C. 

Opinia na temat Blaupunkt S 1111E

Klimatyzator Blaupunkt dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach średniej wielkości. Wydajne chłodzenie i aż 4 funkcje w 1 urządzeniu, to atrakcyjna propozycja za około 2000 zł. Co prawda przepływ powietrza mógłby być wyższy, a producent mógłby zaopatrzyć sprzęt w funkcję Wi-Fi i uszczelkę okienną.
profilowe dawid
Dawid Kaźmierczak
Główny redaktor
Blaupunkt Moby Blue S 1111T

Nasza ocena

6,5 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Cena

2386 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Średnia

Moc chłodzenia 3,2 kW

Pobór prądu W normie, maks. 1230 W

Tryby pracy chłodzenie, grzanie, osuszanie, cyrkulacja

Funkcje dodatkowe swing, timer, lampa UV-C, pilot

Aktualna cena 2386 zł


Sprawdź na ceneo.pl

Zalety i wady
 • 4 tryby pracy

  Klimatyzator Warmtec poza chłodzeniem może działać jako cyrkulator, osuszacz i źródło ciepła.

 • Funkcja swing

  Oscylacja żaluzji przy wylocie równomiernie rozprowadza zimne powietrze w pomieszczeniu. Funkcja swing działa tu płynnie i bez zakłóceń.

 • Lampa UV-C

  To ciekawy dodatek, jednak lampa nie zastępuje porządnego filtra (HEPA lub węglowego), który oczyszczałby powietrze. Światło lampy może przeciwdziałać rozwojowi drobnoustrojów na wewnętrznych elementach urządzenia.

 • Stosunek ceny do możliwości

  Jest ok, ale mogłoby być lepiej, szczególnie, że klimatyzator nie posiada w zestawie uszczelki okiennej, nie można nim sterować przez Wi-Fi i ma ograniczony przepływ powietrza.

 • Brak uszczelki okiennej

  Do zestawu nie została dołączona uszczelka okienna. Jest natomiast rura wyrzutowa i adaptor.

 • Niski przepływ powietrza

  Przepływ powietrza na poziomie 280 m³/h jest niższy niż w modelach konkurencyjnych.

Klimatyzator Blaupunkt Moby Blue S 1111E to model solidny, ale niepozbawiony wad. W naszym rankingu klimatyzatorów znajdziesz lepsze modele.


Zobacz ranking klimatyzatorów przenośnych

Tryby pracy klimatyzatora

Z klimatyzatora Blaupunkt Moby Blue S 1111E skorzystasz przez cały rok – wszystko dzięki  4 trybom pracy: chłodzenia, ogrzewania, cyrkulacji oraz osuszania powietrza

Chłodzenie
3,20 kW
Cyrkulacja
280 m³/h
Osuszanie
28,8 l / 24 h
Ogrzewanie
2,9 kW

Wydajność osuszania wynosi 1,2 l na godzinę, co nie jest najlepszym wynikiem wśród klimatyzatorów przenośnych, ale to nadal zadowalająca wartość. 

Tryby osuszania i cyrkulacji są niezależne od chłodzenia — podczas korzystania z nich temperatura powietrza nie ulega zmianie.

Funkcje klimatyzatora przenośnego Blaupunkt S 1111E

Panel sterowania klimatyzatora Blaupunkt S 1111E
Panel sterowania klimatyzatora. Źródło: klimatop.pl

Sprzęt został zaopatrzony w wiele funkcji dodatkowych, takich jak np. funkcja swing odpowiadająca za poruszanie rolet i równomierny nawiew. 

Dzięki planowaniu rozpoczęcia i zakończenia pracy ustawisz urządzenie pod kątem swoich wymagań. Zaprogramuj czas działania dzięki 24-godzinnemu timerowi w klimatyzatorze  przenośnym Blaupunkt Moby Blue S 1111E, by zaczynał i kończył pracę kiedy tylko chcesz.

Co prawda klimatyzator posiada tryb sleep, ale nie jest on skuteczny. Niestety praca sprężarki jest wówczas na tyle głośna, że zakłóca spokojny sen, pozwala natomiast utrzymać stałą temp. przez kilka godzin pracy. 

W trybie ogrzewania możliwa jest regulacja temperatury w zakresie od 13 do 27 °C. Z kolei w trybie chłodzenia temperaturę możemy ustawić od 18 do 32 °C.

Wyposażenie

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111E wykorzystuje czynnik roboczy R290, czysty propan bezpieczny dla środowiska.

Urządzeniem można sterować na dwa sposoby: poprzez panel sterowania i pilot. Niestety producent nie zaopatrzył klimatyzatora w moduł Wi-Fi i aplikację mobilną. Klimatyzator jest łatwy w transporcie za sprawą kółek transportowych i uchwytów bocznych. Dzięki nim można skutecznie chłodzić pomieszczenia na zmianę. To ważne, ponieważ klimatyzatory są stosunkowo ciężkie. Ten egzemplarz waży 31 kg.

Odkryj sprawdzone klimatyzatory przenośne. Oto nasze propozycje:


Zobacz ranking klimatyzatorów przenośnych

Parametry techniczne Blaupunkt Moby Blue S 1111E/ ’21 (UV-C)

Marka i model Blaupunkt Moby Blue S 1111E
Cena 2386 zł
Rekomendowana powierzchnia 30 m²
Klasa energetyczna A/A+
Moc chłodnicza 3,2 kW
Moc grzewcza 2,9 kW
Przepływ powietrza 280 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia 18-32
Liczba prędkości wentylatora 4
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 26-65 dB
Długość i średnica przewodu odprowadzającego 1,5 m i 13 cm
Waga 31 kg

Sposób montażu Blaupunkt Moby Blue S 1111E

Montaż Blaupunkt

Montaż klimatyzatora przenośnego Blaupunkt ogranicza się do wyprowadzenia rury wyrzutowej przez uchylone okno lub drzwi balkonowe, by w ten sposób odprowadzić ciepłe powietrze poza budynek.

Ciepłe powietrze mogłoby jednak wpadać znowu do środka, dlatego potrzebna jest uszczelka i okienna – w tym przypadku niedołączone do zestawu.

Niektórzy producenci dołączają uszczelkę i osłonę do zakupionych urządzeń. W ten sposób zakupisz np. klimatyzatory Fersk


Facebook


Youtube

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

W nachlodno.pl spinam pracę wszystkich redaktorów, od czasu do czasu samemu zajmując się przygotowywaniem artykułów i recenzji. Jestem miłośnikiem reportaży, dlatego przemawiają do mnie twarde fakty, które wyciągamy na podstawie naszych testów i obserwacji. Lubię, gdy technologia pozwala rozwiązywać problemy, a sama nie dostarcza nowych kłopotów: doceniam więc solidne urządzenia z prostą obsługą i rozwiązaniami, które chronią zdrowie i dbają o komfort. W temacie klim i osuszaczy siedzę 3 lata, chętnie dzieląc się wiedzą i ciekawymi nowinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *