Przejdź do treści

Blaupunkt Moby Blue S 09E

Blaupunkt Moby Blue S 09E

Blaupunkt Moby Blue S 09E to klimatyzator przenośny idealnie nadający się do niewielkich pomieszczeń o powierzchni do 28 m². Jest tak dzięki jego mocy chłodniczej wynoszącej 2,6 kW oraz przepływie powietrza na poziomie 290 m³/h. 

Klimatyzator Blaupunkt Moby Blue S 09E może pracować w czterech prędkościach i samodzielnie wybierać tempo chłodzenia, w zależności od temperatury wyjściowej i docelowej. Za równomierne rozprowadzanie schłodzonego powietrza odpowiada funkcja swing.

Ocena eksperta

1768 zł

Blaupunkt Moby Blue S 09E
6

Rekomendacja

6

Zalety

  • Ekologiczny czynnik chłodniczy
  • Funkcja swing
  • Timer

Wady

  • Brak funkcji grzania
  • Brak uszczelki okiennej w zestawie
  • Głośna praca

Blaupunkt Moby Blue S 09E posiada 3 tryby: chłodzenia, wentylacji oraz osuszania powietrza. Dzięki temu klimatyzator Blaupunkt może być stosowany w zależności od potrzeb, nie tylko w upalne dni.

Chłodzenie

Wentylacja

Osuszanie

Wydajność osuszania wynosi 1,2 l na godzinę, co nie jest najlepszym wynikiem wśród klimatyzatorów przenośnych – dla przykładu klimatyzator Fral SuperCool FSC14 osusza aż 2,9 l na godzinę.

Tryby osuszania i wentylacji są niezależne od chłodzenia – podczas korzystania z nich temperatura powietrza nie ulega zmianie.

Ten model można kupić również w wersji z lampą UV, jednak nie polecamy tego rozwiązania. Technologia UV jest zbyt mało efektywna w przypadku małych urządzeń, takich jak klimatyzatory czy oczyszczacze powietrza.

Sprawdź podobne urządzenia w naszym rankingu i wybierz klimatyzator przenośny dostosowany do Twoich potrzeb.

Szczegóły techniczne

Planowanie rozpoczęcia i zakończenia pracy

24-godzinny timer umożliwia zaprogramowanie klimatyzatora przenośnego Blaupunkt Moby Blue S 09E, by zaczynał i kończył pracę w zależności od Twoich preferencji.

Ekologiczny czynnik chłodniczy

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 09E chłodzi dzięki czynnikowi roboczemu R290. Jako czysty propan jest on bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Możliwości sterowania

Blaupunkt Moby Blue S 09E uwzględnia preferencje różnych użytkowników. Urządzeniem można sterować na dwa sposoby: poprzez panel sterowania oraz pilot.

Parametry techniczne Blaupunkt Moby Blue S 09E

Marka i model Blaupunkt Moby Blue S 09E
Cena 1768 zł
Rekomendowana powierzchnia 28 m²
Klasa energetyczna A+
Moc chłodnicza 2,6 kW
Moc grzewcza -
Przepływ powietrza 290 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia 18-32
Liczba prędkości wentylatora 4
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 44-65 dB
Długość i średnica przewodu odprowadzającego 1,5 m i 13 cm
Waga 29 kg

Sposób montażu Blaupunkt Moby Blue S 09E

Montaż Blaupunkt

Montaż klimatyzatora przenośnego Blaupunkt, tak jak innych urządzeń tego typu, polega na wyprowadzeniu rury wyrzutowej przez uchylone okno lub drzwi balkonowe. Odprowadza ona ciepłe powietrze poza budynek.

Aby uniknąć wpadania ciepłego powietrza do środka, należy zamontować uszczelkę i osłonę okienną. Nie są one jednak dołączone do zestawu.

Niektórzy producenci dołączają uszczelkę i osłonę do zakupionych urządzeń. W ten sposób zakupisz np. klimatyzatory Fersk

Sprawdź nasze recenzje pozostałych modeli klimatyzatorów przenośnych Blaupunkt:

Zobacz inne modele klimatyzatorów przenośnych Blaupunkt

Porównujemy dla Ciebie klimatyzatory przenośne na chłodno 🙂 Udostępnij znajomemu, niech też znajdzie chłód latem.

nv-author-image

Natalia Klimczak