Przejdź do treści
Home » Osuszacze powietrza » Osuszacz Warmtec ODT-35 – recenzja i opinie

Osuszacz Warmtec ODT-35 – recenzja i opinie

Warmtec ODT-35 Recenzja
0
(0)

Osuszacz powietrza Warmtec ODT-35 to osuszacz powietrza od polskiego producenta, który można nazwać tym z wyższej półki cenowej. Za ten osuszacz wilgoci trzeba zapłacić ponad 1300 zł. 

Za wysoką ceną stoją jednak dobre parametry, dzięki którym osuszacz powietrza Warmtec ODT-35 to godny uwagi, solidny sprzęt o wydajności osuszania 35 l na dobę. Z powodzeniem osuszy duże pomieszczenia i biura o maksymalnej powierzchni 70 metrów kwadratowych. 

Postanowiliśmy sprawdzić, jaki naprawdę jest w użytkowaniu osuszacz powietrza Warmtec ODT-35. Wykonaliśmy kilka pomiarów, dzięki czemu możemy przekazać Ci najistotniejsze informacje. Sprawdź poniżej nasz test osuszacza wilgoci Warmtec ODT-35! 

Osuszacz Warmtec ODT-35

Osuszacz Warmtec ODT-35

Nasza ocena

6.5 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1 299 zł

Opłacalność zakupu
Średnia
Wydajność osuszania
35 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 2 tryby pracy
Funkcje dodatkowe
Timer, Wi-Fi, przypomnienie o czyszczeniu filtra, kółka, blokada rodzicielska

Aktualna cena 1299 zł

 • Duża wydajność osuszania

  Osuszacz powietrza o wydajności 35 litrów, to urządzenie bardzo wydajne w warunkach domowych.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Model ODT-35 oferuje mniejszą wydajność niż model OD-40, a ich specyfikacja i wyposażenie są do siebie zbliżone, podobnie jak cena.

 • Timer włączenia i wyłączenia

  Timer to przydatna funkcja, szczególnie jeśli chcesz oszczędzać energię i mieć kontrolę nad czasem pracy osuszacza.

 • Sterowanie przez Wi-Fi

  Osuszaczem możesz sterować z poziomu panelu sterowania lub wygodniej przez aplikację mobilną w swoim telefonie.

Warmtec ODT-35 to wydajny model osuszacza powietrza. Niestety w tej cenie przydałyby się dodatkowe funkcje i filtry oczyszczające powietrze. W naszym rankingu osuszaczy znajdziesz modele w niższej cenie i z filtrami HEPA. 

Główne cechy i funkcje Warmtec ODT-35

osuszacz powietrza warmtec odt-35 ze zbiornikiem na wodę
Osuszacz powietrza Warmtec ODT-35 ze zbiornikiem na wodę; źródło: nachlodno.pl

Duża wydajność osuszania

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że osuszacz powietrza Warmtec ODT-35 to osuszacz kondensacyjny o mocy 440 W i wydajności 35 l/24 h. Producent dedykuje ten model powierzchniom do 40 m².

W naszych recenzjach uznajemy, że osuszacze z wydajnością powyżej 30 l na dobę to urządzenia o dużej wydajności, ze względu na wykorzystanie ich w warunkach domowych. 

Osuszacze powietrza o takiej wydajności mogą być pierwszym krokiem w walce ze skutkami zalania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to sprawdź nasz artykuł: Osuszanie domu, mieszkania po zalaniu – krok po kroku

Tryby pracy, higrometr oraz higrostat

Wentylator w tym modelu może pracować w dwóch prędkościach. Użytkownik do wyboru ma tryb niski i wysoki. Producent zadbał o możliwość ustawienia procentowej wartości poziomu wilgotności powietrza (zakres od 35 do 80%), do której ma dążyć osuszacz podczas pracy. 

Po osiągnięciu dolnej granicy sprężarka oraz wentylator zostaną wyłączone. Dostępna jest również funkcja ciągłego osuszania (CO), wówczas urządzenie będzie wykonywać nieustanną pracę, bez względu na osiąganą wartość wilgotności powietrza. 

Niewątpliwie higrometr (miernik poziomu wilgotności) oraz higrostat działają bez zarzutu. Recenzowany osuszacz powietrza nie posiada dodatkowych funkcji oraz udogodnień, dlatego tym bardziej istotne jest działanie podstawowych elementów, kluczowych w procesie osuszania. 

wskazania aktualnej wilgotności w pomieszczeniu; porównanie odczytu osuszacza z miernikiem zewnętrznym
Wskazania aktualnej wilgotności w pomieszczeniu; porównanie odczytu osuszacza z miernikiem zewnętrznym; źródło: nachlodno.pl

Timer i aplikacja mobilna

Osuszacz Wartmec ODT-35 posiada programator czasowy (timer), pozwalający na opóźnione włączenie lub wyłączenie urządzenia (zakres od 30 minut do 24 godzin). 

W zestawie nie znajdziemy pilota, jednak poza sterowaniem bezpośrednio z panelu urządzenia, można korzystać z aplikacji mobilnej Tuya Smart, która daje dostęp do wszystkich wymienionych powyżej funkcji. 

Połączenie dwóch powyższych rozwiązań sprawia, że zaplanowanie działania osuszacza jest banalnie proste. Warto zaznaczyć, że opcja sterowania przez Wi-Fi nie jest standardem dla osuszaczy powietrza. 

Zrzut ekranu, aplikacja Tuya Smart
Zrzut ekranu, aplikacja Tuya Smart
aplikacja do osuszacza powietrza warmtec odt 35 - 2

Wyposażenie i szczegóły techniczne Warmtec ODT-35

Zbiornik na wodę i automatyczne wyłączenie

Osuszacz został wyposażony w zbiornik na skropliny o pojemności 3,8 l. W momencie zapełnienia zbiornika wodą osuszanie zostanie zatrzymane, a na panelu sterowania zaświeci się dioda informująca o konieczności opróżnienia zbiornika. 

Pojemność zbiornika mogłaby być większa. Doceniamy jego wygodne wyciąganie i opróżnianie, które nikomu nie powinno sprawiać trudności. 

Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu zbiornika, w celu uniknięcia rozwoju bakterii oraz pleśni. 

Zbiornik na skropliny osuszacza Warmtec ODT-35
Zbiornik na skropliny osuszacza Warmtec ODT-35; źródło: nachlodno.pl

Wygodna mobilność

Osuszacz powietrza Warmtec ODT-35 to niewielki osuszacz powietrza przypominający przenośną lodówkę, który nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu. Do urządzenia poza rurką do odprowadzania skroplin, dołączono kółka transportowe, ułatwiające przenoszenie osuszacza.

Mimo swoich niewielkich gabarytów osuszacz waży około 15 kg, dlatego istotne jest ustawienie go w miejscu o stabilnym podłożu. 

porównanie wielkości osuszacza powietrza Warmtec ODT-35 z wiadrem
Porównanie wielkości osuszacza powietrza Warmtec ODT-35 z wiadrem; źródło: nachlodno.pl
czerwona ikona informująca o zapełnieniu zbiornika osuszacza Warmtec ODT-35
Czerwona ikona informująca o zapełnieniu zbiornika osuszacza Warmtec ODT-35; źródło: nachlodno.pl

Filtr wstępny

Osuszacz powietrza Warmtec ODT-35 został wyposażony jedynie we wstępny filtr powietrza (plastikowy stelaż z siateczką zatrzymującą duże zanieczyszczenia takie jak kurz czy włosy). 

Ten rodzaj filtra nie oczyszcza powietrza z mikrocząsteczek (bakterie i wirusy), nie pomaga również w zwalczaniu nieprzyjemnych zapachów (które często występują w wilgotnych pomieszczeniach. 

Należy pamiętać o czyszczeniu filtra wstępnego, o czym poinformuje Cię odpowiednia ikonka (czyszczenie filtra jest wymagane po 250 godzinach pracy, jednak może dojść do jego wcześniejszego zabrudzenia).

filtr wstępny osuszacza Warmtec ODT-35
Filtr wstępny osuszacza Warmtec ODT-35; źródło: nachlodno.pl

Automatyczne rozmrażanie

Funkcja automatycznego rozmrażania włącza się wtedy, kiedy na parowniku gromadzi się szron (dzieje się tak, kiedy osuszacz pracuje w otoczeniu o niskiej temperaturze). Zapobiega to gromadzeniu się lodu na wężownicach parownika. Podczas rozmrażania proces osuszania jest wstrzymywany i uruchomi się ponownie, kiedy całe wężownice będą pozbawione szronu. 

Warmtec ODT-35 to solidna propozycja. Nieco droga i pozbawiona dodatkowych funkcji, ale dzięki dużej wydajności ten model znajduje się w TOP10 naszego rankingu.   

Parametry techniczne Warmtec ODT-35

Marka i model Warmtec ODT-35
Cena 1299 zł
Maks. powierzchnia wg. NaChlodno 70 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-32°C
Zakres ustawień higrostatu 35-80% (co 5%)
Wydajność osuszania 35 l/24 h
Moc znamionowa 500 W
Przepływ powietrza 200 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 3,8 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność maksymalna 53 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga około 15 kg
Wymiary szer. 38,5 cm, gł. 29 cm, wys. 54 cm

Test osuszania Warmtec ODT-35 - nachlodno.pl

Chcieliśmy sprawdzić jak w praktyce działa osuszacz powietrza Warmtec ODT-35, dlatego postanowiliśmy wykonać kilka podstawowych pomiarów. 

W zamkniętym pokoju o powierzchni 14 m² podnieśliśmy wilgotność względną do około 78%, przy temperaturze 27°C (okna i drzwi pozostały zamknięte na czas trwania testu).

jeden z pomiarów wilgotności i temperatury w pomieszczeniu
Jeden z pomiarów wilgotności i temperatury przed testem w pomieszczeniu. Do uzyskania wysokiej wilgotności wykorzystaliśmy nawilżacze powietrza oraz klimatory; źródło nachlodno.pl

Osuszacz działał w pomieszczeniu testowym przez godzinę na najwyższym poziomie pracy wentylatora i z włączoną funkcją CO (ciągłe osuszanie). 

Pomiar dźwięku w odległości 1 m w linii prostej od urządzenia wynosił około 62 dB (56 dB na niższym poziomie pracy wentylatora; pomiar tła akustycznego wynosił 39 dB). 

Warto pamiętać, że recenzowany osuszacz to kondensacyjny osuszacz powietrza wyposażony w sprężarkę i to właśnie ona podczas pracy generuje najwięcej hałasu. 

Pomiar głośności osuszacza Warmtec ODT-35
Pomiar głośności osuszacza Warmtec ODT-35; źródło: nachlodno.pl

Podczas działania osuszacz pobierał od 470 do 500 W, to sporo, jednak taka moc jest charakterystyczna dla wydajnych osuszaczy wilgoci, które szybko rozwiązują problem.

Pomiar poboru mocy w osuszaczu Warmtec ODT-35; źródło: nachlodno.pl
Pomiar poboru mocy w osuszaczu Warmtec ODT-35; źródło: nachlodno.pl

Największą wydajność osuszacze kondensacyjne osiągają w zbliżonych do uzyskanych przez nas warunków otoczenia. Dlatego już po pierwszych 30 minutach testu osuszacz powietrza obniżył wilgotność względną do około 40%. 

Kolejne 30 minut (w związku ze zmianą zawartości wody w powietrzu) przyniosły mniejszy spadek. Ostatecznie wilgotność w pomieszczeniu na koniec testu wynosiła około 31%, natomiast temperatura 28°C. 

Do zbiornika na skropliny osuszacz odprowadził z powietrza około 420 ml wody. 

Pobrana z powietrza woda; osuszacz Warmtec ODT-35 po teście; źródło: nachlodno.pl
Pobrana z powietrza woda; osuszacz Warmtec ODT-35 po teście; źródło: nachlodno.pl

Podsumowanie, wady i zalety osuszacza Warmtec ODT-35

Osuszacz wilgoci Warmtec ODT-35 to solidnie wykonane i wydajne urządzenie, które świetnie sprawdzi się w warunkach domowych np. w kuchni i łazience. Model ten skutecznie zwalczy problem nadmiernej wilgotności, również na większych przestrzeniach (do 70 metrów kwadratowych). 

Minusami w tym osuszaczu powietrza mogą być wysoki pobór prądu oraz głośność, jaką osuszacz generuje na najwyższym poziomie pracy. Dodatkowo przy takiej wydajności osuszania przydałby się większy zbiornik na skropliny

Plusem jest możliwość sterowania osuszaczem przez aplikację mobilną oraz dokładny higrometr i higrostat – funkcje te dają pełną kontrolę nad pracą urządzenia.

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Nasza ocena
Data
Produkt
Osuszacz powietrza
Nasza ocena
51star1star1star1star1star
Nazwa produktu
Warmtec ODT-35
Cena
pln 1299
Dostępność
Available in Stock
Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

W nachlodno.pl spinam pracę wszystkich redaktorów, od czasu do czasu samemu zajmując się przygotowywaniem artykułów i recenzji. Jestem miłośnikiem reportaży, dlatego przemawiają do mnie twarde fakty, które wyciągamy na podstawie naszych testów i obserwacji. Lubię, gdy technologia pozwala rozwiązywać problemy, a sama nie dostarcza nowych kłopotów: doceniam więc solidne urządzenia z prostą obsługą i rozwiązaniami, które chronią zdrowie i dbają o komfort. W temacie klim i osuszaczy siedzę 3 lata, chętnie dzieląc się wiedzą i ciekawymi nowinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *