Przejdź do treści
Nachłodno » Osuszacze powietrza » Osuszacz Warmtec ODT-20 – solidny osuszacz powietrza

Osuszacz Warmtec ODT-20 – solidny osuszacz powietrza

Warmtec ODT-20 - recenzja
0
(0)

Osuszacz kondensacyjny Warmtec ODT-20 to sprzęt o wydajności 20 l na dobę. Model jest przeznaczony do powierzchni o wielkości do 35 m². Nada się więc do dużego pokoju, salonu, czy garażu. 

W odwilżaczu ODT-20 użytkownicy mogą kontrolować poziom wilgotności powietrza, który można ustawić w zakresie od 35 do 80%. Osuszacz posiada zbiornik na wodę o pojemności 4,2 l, a do zestawu dołączony jest wężyk do odprowadzania skroplin. Jeśli chodzi o przepływ powietrza, osiąga on wartość 170 m³/h.

Osuszacz kondensacyjny Warmtec ODT-20

Nasza ocena

5 / 10

Aktualna cena

1099 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Dobra

Wydajność osuszania 20l / 24 h

Wyposażenie podstawowe Wyświetlacz dotykowy, higrometr, higrostat, 3 tryby pracy

Funkcje dodatkowe Timer, funkcja Swing, Wi-fi, alarm pełnego zbiornika, automatyczne odszranianie

Aktualna cena 1099 zł


Sprawdź na Ceneo.pl

Zalety i wady
 • Funkcja Swing

  Ruchome żaluzje rozprowadzają powietrze równomiernie po całym pomieszczeniu.

 • Jedna prędkość wentylatora

  Wentylator w tym osuszaczu może pracować tylko z jedną prędkością.

 • Wi-Fi i aplikacja mobilna

  Osuszaczem można sterować z poziomu smartfona.

 • Duży zbiornik na skropliny

  Pojemnik na kondensat ma pojemność 4,2 l.

Osuszacz Warmtec ODT-20 to tylko jeden z osuszaczy. Jeśli szukasz innych propozycji, odwiedź nasz ranking. Testujemy popularne modele i poddajemy je ocenie.


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Główne cechy Warmtec ODT-20

Warmtec ODT-20 to urządzenie, które może pracować z wydajnością 20 l na dobę, co jest dobrym wynikiem. Dla porównania najlepszy osuszacz powietrza w rankingu w naszym zestawieniu działa z wydajnością 30 l na dobę. Przepływ powietrza na poziomie 170 m³/h nie należy do najwyższych, ale mieści się w standardzie.

Warto dodać, że model ODT-20 posiada higrostat i higrometr, dzięki czemu użytkownicy mogą śledzić i kontrolować stan poziomu wilgotności w pomieszczeniu. 

W osuszaczu można ustawić wilgotność w zakresie od 35 do 80%, choć w trybie suszenia prania poziom wilgotności może spaść poniżej 35%. Warto dodać, że optymalny poziom wilgotności w domu mieści się w granicy od 40 do 60%. Osuszacz może działać w temperaturze od 5 do 35°C.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat temperatury i wilgotności powietrza? Przeczytaj nasz artykuł.


Optymalna wilgotność powietrza w domu

Ważne parametry

W kwestii głośności, osuszacz ODT-20 generuje dźwięk na poziomie 41 dB, a więc wynik mieszczący się w normie. Urządzenie jest w stanie wychwycić większe zanieczyszczenia za pomocą zmywalnego filtra wstępnego. Niestety producent nie dodał tu filtra węglowego ani filtra HEPA, które odpowiadają za zaawansowane usuwanie zanieczyszczeń. Wewnątrz osuszacza krąży ekologiczny czynnik chłodniczy R290, czyli techniczny propan.

Osuszacz kondensacyjny Warmtec ODT-20

Trzy tryby pracy w jednym osuszaczu

Osuszacz kondensacyjny Warmtec ODT-20 może działać w trzech trybach pracy — osuszanie, suszenie ubrań i cyrkulacja.

 • Tryb osuszania (przycisk DRY) to tryb automatyczny, który dąży do ustalonego poziomu wilgotności, a po jego osiągnięciu, utrzymuje ustawioną wartość.
 • W trybie suszenia prania (przycisk LAUNDRY) urządzenie działa w trybie ciągłym z maksymalną mocą przez 24 godziny, po czym przechodzi w tryb klasycznego osuszania.
 • Tryb cyrkulacji (przycisk FAN) to działanie wentylatora, który rozprowadza powietrze po całym pomieszczeniu.

Funkcje dodatkowe w Warmtec ODT-20

Z przydatnych funkcji dodatkowych należy wymienić Timer, czyli programator czasowy. Pozwala on ustalić czas, w którym pracuje osuszacz i dopasować jego działanie do swojego stylu życia. Poza tym sprzęt został zaopatrzony w alarm sygnalizujący zapełnienie zbiornika na skropliny, funkcję odszraniania i zabezpieczenie przed ponownym włączeniem sprężarki. Dużą zaletą modelu ODT-20 jest funkcja Swing, która poprzez ruch żaluzji pomaga w równomiernym rozprowadzaniu powietrza po całym pomieszczeniu.

Panel sterowania w Wartmec ODT-20

Dwa sposoby sterowania osuszaczem Warmtec ODT-20

Do najważniejszych funkcjonalności tego modelu należy funkcja Wi-Fi. Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej Tuya Smart jest wygodne i znacznie poszerza możliwości osuszacza. Moduł Wi-Fi w urządzeniu działa w paśmie 2,4 GHz.

Poza tym urządzenie można kontrolować za pomocą panelu sterowania, na którym znajdziemy przyciski, diody i cyfrowy wyświetlacz. Producent nie zaopatrzył osuszacza w pilot, co w tym wypadku zupełnie nie przeszkadza w wygodnym użytkowaniu sprzętu.

Szukasz najlepszego osuszacza do domu lub firmy? Pomoże Ci nasz ranking, w którym porównujemy parametry sprzętu.


Zobacz ranking klimatyzatorów przenośnych

Odprowadzanie skroplin za pomocą pojemnika i wężyka

W modelu ODT-20 skropliny możemy odprowadzać na dwa sposoby — do zbiornika i przez wężyk odpływowy. Pojemnik na skropliny ma pojemność 4,2 l, co gwarantuje długie osuszanie bez konieczności jego ciągłego opróżniania. Pojemnik znajduje się z boku osuszacza, co znacznie ułatwia jego obsługę. Warto dodać, że posiada on optyczny wskaźnik poziomu wody.

Dzięki dołączonemu do zestawu wężykowi skroplin osuszacz jest w stanie pracować w trybie ciągłym, a nadmiar wody może być odprowadzany do większego naczynia lub do odpływu kanalizacji.

Warmtec ODT-20 pojemnik na skropliny

Warmtec ODT-20 – wygląd i wymiary

Jeśli chodzi o design, w tym modelu postawiono na klasykę. Bryła osuszacza jest kanciasta, a całość została utrzymana w uniwersalnej bieli. U góry osuszacza zamontowano elegancką srebrną listwę. Odwilżacz posiada uchwyt do przenoszenia i kółka, co poprawia komfort jego przemieszczania.

Odwilżacz powietrza Warmtec ODT-20 mieści się w standardowych rozmiarach. Jego wymiary to 36 × 57 × 20 cm. Waga osuszacza to 12,2 kg

Gwarancja

Każdy osuszacz marki Warmtec objęty jest 3-letnią gwarancją door-to-door. Oznacza to, że producent pokrywa koszty wysyłki sprzętu do naprawy w przypadku awarii. Firma Warmtec oferuje klientom swój autoryzowany serwis. 

Wyposażenie

W zestawie poza osuszaczem znajdziemy:

 • wężyk odpływowy,
 • instrukcja obsługi,
 • karta gwarancyjna.

Warmtec ODT-20 -zawartość zestawu

Parametry osuszacza Warmtec ODT-20

Marka i model Warmtec ODT-20
Cena 1099 zł
Maks. powierzchnia wg. NaChlodno 35 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-35°C
Zakres ustawień higrostatu 35-80%
Wydajność osuszania 20l/24 h
Moc znamionowa 350 W
Przepływ powietrza 170 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 4,2 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność maksymalna 41 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 12,2 kg
Wymiary szer. 36 cm,
gł. 57 cm, wys. 20 cm
Dla kogo jest osuszacz Warmtec ODT-20

Model Warmtec ODT-20 nada się dla każdego, kto boryka się z problemem pleśni, parujących okien, czy wolno schnącym praniem. Odwilżacz został stworzony do pomieszczeń o średniej wielkości, tak więc doskonale sprawdzi się w salonie, dużym pokoju, suszarni, czy w garażu. Sprzętu można użyć zarówno w domu jak i mieszkaniu. Jako że osuszacz jest utrzymany w bieli, będzie pasował do każdego stylu i wystroju pomieszczenia.


Facebook


Youtube

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Nasza ocena
Data
Produkt
Osuszacz powietrza
Nasza ocena
31star1star1stargraygray
Nazwa produktu
Warmtec ODT-20
Cena
1099 zł
Dostępność
Available in Stock
Autor

Jakość powietrza przekłada się na jakość naszego życia. Ta wiedza zmotywowała mnie do zgłębienia tematu jako pasjonat i redaktor serwisu nachlodno.pl. Na łamach portalu udzielam praktycznych wskazówek odnośnie klimatyzacji i osuszaczy powietrza. Przeprowadzam testy, recenzuję urządzenia i analizuję oferty producentów pod kątem ich opłacalności. Zapraszam do czytania moich artykułów i recenzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *