Przejdź do treści
Home » Osuszacze powietrza » Osuszacz GÖTZE & JENSEN DH500 – recenzja i opinie

Osuszacz GÖTZE & JENSEN DH500 – recenzja i opinie

Gotze Jensen DH500
0
(0)

Model GÖTZE & JENSEN DH500 to kompaktowy osuszacz powietrza, którego wydajność jest symboliczna i wynosi jedyne 0,25 l na dobę. Urządzenie znaleźć można w elektromarketach i na allegro za cenę 199,99 zł.

GÖTZE & JENSEN DH500 to osuszacz z ogniwem Peltiera, który nie posiada sprężarki, co wpływa na niską moc, ale także niższe zużycie prądu. Zatem czy warto kupić taki osuszacz powietrza? 

Zdecydowanie odradzamy zakupu osuszaczy z ogniwem Peltiera. Według zaleceń model DH500 nadaje się do pomieszczeń do 15 m², a według naszego doświadczenia nadaje się on jedynie do osuszania szafy lub niewielkiej garderoby. 

Polecamy dopłacić kilkaset złotych i kupić osuszacz kondensacyjny, który realnie obniża poziom wilgoci w domu!

Osuszacz GÖTZE & JENSEN DH500

Osuszacz Gotze Jensen DH500

Nasza ocena

1.2 / 10

Aktualna cena

179 zł

Opłacalność zakupu
Bardzo mała
Wydajność osuszania
0,25 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
Brak wyświetlacza, higrometru i higrostatu
Funkcje dodatkowe
automatyczne wyłączanie, wskaźnik napełnienia zbiornika

Aktualna cena 179 zł

Zalety i wady
 • Brak higrometru i higrostatu

  Brak higrometru i higrostatu sprawia, że użytkownik nie wie, czy osuszacz osusza powietrza i jaki jest poziom wilgotności.

 • Symboliczna wydajność

  Osuszacze powietrza z ogniwem Peltiera nadają się tylko do osuszania niewielkich pomieszczeń.

 • Brak filtra wstępnego

  Producent nie zastosował tu żadnej ochrony przed zanieczyszczaniami.

 • System sterowania

  Producent nie zaopatrzył urządzenia w pilot ani moduł Wi-Fi, które podniosłyby komfort użytkowania.

 • Cicha praca

  Przez brak sprężarki osuszacze z ogniwem Peltiera działają ciszej niż modele ze sprężarką.

 • Kompatybilność

  Osuszacz jest poręczny i łatwy w transporcie. Można ustawić go na biurku lub blacie roboczym.

 GÖTZE & JENSEN DH500 to jeden z osuszaczy powietrza z ogniwem Peltiera. Podobnie jak inne produkty tego typu, również tutaj wydajność jest niska. Sprawdź jak model wypadł na tle osuszaczy kondensacyjnych, które cechują o wiele lepsze parametry.

Najważniejsze cechy i funkcje

Osuszacz powietrza GÖTZE & JENSEN DH500 nie posiada dodatkowych funkcji poza automatycznym wyłączaniem i wskaźnikiem napełnienia się zbiornika na skropliny. Niestety nie uświadczymy tu funkcji takich jak swing, blokada rodzicielska, czy timer.

Pomarańczowa dioda zamontowana na froncie obudowy informuje użytkowników o konieczności wylania wody z pojemnika. Niestety zbiornik jest niewielki — posiada 0,5 l, tak więc trzeba go stosunkowo często opróżniać. Nie jest to jednak duża wada, ponieważ przy tak niskiej wydajności zbiornik napełnia się bardzo powoli. 

Gotze Jensen DH500 - włączanie

Jeśli chodzi o warunki pracy, urządzenie może pracować w temperaturze od 15 do 25°C. Dużą zaletą tego modelu jest cicha praca. Osuszacz GÖTZE & JENSEN DH500 generuje hałas na poziomie 37 dB, co odpowiada głośności normalnej rozmowy. Warto dodać, że osuszacze z ogniwem Peltiera są ciche ze względu na brak sprężarki.

Niestety urządzenie nie posiada higrometru ani higrostatu, które pozwoliłyby kontrolować stan wilgotności w pomieszczeniu, a niewielki przepływ powietrza  ogranicza zdolność do skutecznego osuszania. Ze względu na niską skuteczność urządzenie jest bliższe do pochłaniacza wilgoci niż do profesjonalnego osuszacza kondensacyjnego.

Dowiedz się więcej na temat pochłaniaczy wilgoci:

Sterowanie i budowa urządzenia

Jeśli chodzi o sterowanie, odbywa się ono mechanicznie, za pomocą włącznika umieszczonego na froncie obudowy. Konstrukcja osuszacza GÖTZE & JENSEN DH500 jest na tyle prosta, że nie wymaga ona korzystania z pilota ani smartfona, choć z pewnością takie dodatki zwiększyłyby wygodę użytkowania.

Co do samej konstrukcji, urządzenie jest kompaktowe i waży niecały kilogram. Jego wymiary to jedynie 22 × 15 x 12 cm. Niewielkie gabaryty pozwalają łatwo ustawić osuszacz na każdym blacie i bez trudu przemieszczać go pomiędzy pomieszczeniami. W zestawie poza samym osuszaczem znajdziemy zasilacz oraz instrukcję obsługi.

Osuszacz Gotze Jensen DH500 - zawartość opakowania

Chcesz poznać więcej osuszaczy powietrza? Odwiedź nasz ranking i wybierz najlepszy sprzęt dla siebie.

Parametry osuszacza GÖTZE & JENSEN DH500

Marka i model GÖTZE & JENSEN DH500
Cena 199 zł
Maks. powierzchnia wg. NaChlodno 2 m²
Wymagana temp. otoczenia 20-30°C
Zakres ustawień higrostatu nie dotyczy
Wydajność osuszania 0,25l/24 h
Moc 21 W
Przepływ powietrza 15 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 0,5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego nie dotyczy
Głośność maksymalna 37 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika
Waga 0,97 kg
Wymiary szer. 15 cm, gł. 12 cm, wys. 22 cm

Sprawdź, dlaczego nie warto kupić osuszaczy z ogniwem Peltiera.

Dla kogo jest GÖTZE & JENSEN DH500?

Osuszaczy z ogniwem Peltiera nie polecamy nikomu, ponieważ nie jest to skuteczny sposób na walkę z wilgocią. Zdecydowanie lepiej zainwestować w osuszacz kondensacyjny.

Zdecydowanie odradzamy zakupu tego sprzętu do pomieszczeń po zalaniu, do suszenia ścian podczas prac remontowych, czy do suszenia prania.

Niewielkie urządzenie nada się jako środek zapobiegawczy do usuwania wilgoci z pomieszczeń. Osuszacz można wstawić jedynie do spiżarni lub niewielkiej garderoby, natomiast nie nadaje się on do pracy, nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Autor

Jakość powietrza przekłada się na jakość naszego życia. Ta wiedza zmotywowała mnie do zgłębienia tematu jako pasjonat i redaktor serwisu nachlodno.pl. Na łamach portalu udzielam praktycznych wskazówek odnośnie klimatyzacji i osuszaczy powietrza. Przeprowadzam testy, recenzuję urządzenia i analizuję oferty producentów pod kątem ich opłacalności. Zapraszam do czytania moich artykułów i recenzji!

1 komentarz do “Osuszacz GÖTZE & JENSEN DH500 – recenzja i opinie”

 1. Chciałbym podzielić się poradą dla wszystkich którzy kupili ten produkt mały czarny; jeśli popsuł ci się jak mi jest kilka sposobów na naprawę 1 poszukać startych kabli do innych urządzeń 2 o dziwo pasują również stare ładowarki do telefonów 3 można przelutować kabel jest tylko plus i minus 4 nie znam się na napięciach ale już pięć miesięcy działają choć były inne 5 Najważniejsze zanim to podłączycie dokonać należy zrobić w obudowie otwory wentylacyjne np małym wiertłem ilość dziur poprawi przegrzewanie się a sprzęt będzie działał jak u mnie pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *