Przejdź do treści
Home » Osuszacze powietrza » Osuszacz EBERG KRUG 24 – recenzja i opinie

Osuszacz EBERG KRUG 24 – recenzja i opinie

Osuszacz powietrza EBERG KRUG 24
0
(0)

Osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 to osuszacz powietrza o nietypowej wydajności 24 l/24 h. Taka wydajność urządzenia sprawia, że można je skutecznie wykorzystywać do usuwania wilgoci w pomieszczeniach o powierzchni do 48 m².

Osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 wyróżnia się ciekawym designem. Zwężona bryła z dużym pierścieniem (kolorowa lampka) na froncie obudowy przykuwa uwagę. Osuszacz dostępny jest w jednej wersji kolorystycznej: biała obudowa i czarny panel sterowania. 

Osuszacz powietrza marki EBERG oferuje dodatkowe funkcje i wyposażenie, które nie są standardem w tej kategorii produktów np. lampa UV, jonizator i filtr węglowy. 

Osuszacz powietrza Eberg KRUG 24

Osuszacz powietrza EBERG KRUG 24

Nasza ocena

5.8 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1199 zł

Opłacalność zakupu
Średnia
Wydajność osuszania
24 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 5 trybów pracy
Funkcje dodatkowe
Timer, filtr węglowy, kolorowy wskaźnik poziomu wilgotności, kółka, blokada, jonizator, SWING

Aktualna cena 1199 zł

 • Filtr węglowy i jonizator

  Technologie oczyszczające powietrze, to duża zaleta w urządzeniach domowych. Filtr z węglem aktywnym usuwa nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia gazowe, natomiast jonizator wspiera i przyspiesza ten proces.

 • Niewygodne umieszczenie zbiornika na skropliny

  Niestety wymiar praktyczny użytkowania osuszacza Eberg KRUG 24 w niektórych momentach sprawia, że aż się zgrzyta zębami. Tak jest w przypadku wyjmowania i wkładania zbiornika na skropliny, które jest niewygodne i uciążliwe.

 • Kilka trybów pracy

  Użytkownik ma do wyboru tryb automatyczny, pracę ciągłą lub ten z samodzielnie wybranymi ustawieniami. Dodatkowo producent dodał tryb nocny z wygaszeniem diod i tryb samego wentylatora bez osuszania.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Eberg KRUG 24, ma ciekawe wyposażenie i parametry techniczne. Gdyby cena była trochę niższa, to byłaby naprawdę mocna konkurencja dla najpopularniejszych modeli.

 • Funkcja SWING

  Ruchoma żaluzja przy wylocie powietrza pozwala równomiernie rozprowadzać osuszone powietrze po pomieszczeniu.

 • Kolorowy wskaźnik poziomu wilgotności

  Niestety w tym osuszaczu powietrza zielony kolor wskaźnika (przypisany do prawidłowego poziomu wilgotności), uwzględnia zbyt szeroki zakres, bo od 40 do aż 80% wilgotności względnej. Górna granica optymalnej wilgotności w domu to 60%.

Osuszacz powietrza Eberg Krug 24 znalazł się poza naszym zestawieniem. Sprawdź najlepsze osuszacze w naszym rankingu!

Główne cechy i funkcje EBERG KRUG 24

W tym modelu osuszanie stoi na wysokim poziomie, a pojemnik na skropliny jest dostatecznie duży, choć mógłby być jeszcze większy. Wiele trybów pracy i funkcji dodatkowych sprawia, że wybór osuszacza Eberg Krug 24 jest dobrym pomysłem.

Wydajność osuszania i zbiornik na skropliny

Osuszacz powietrza EBERG KRUG 24, którego sama nazwa wskazuje na jego wydajność, posiada 4-litrowy zbiornik na skropliny

Z pewnością zbiornik mógłby być większy. Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku są modele o większej wydajności ze zbliżoną pojemnością pojemnika. Dlatego jest to minus, który jednak nie rzutuje tak bardzo na naszą ostateczną ocenę.

Ze względu na rozwiązania konstrukcyjne niezbyt wygodne jest również wyciąganie zbiornika. Pojemnik znajduje się za otwieraną klapką, należy go wysunąć i opróżnić, co przy zapełnieniu może być problematyczne. 

Automatyczne wyłączanie oraz auto re-start

Tak jak w wielu innych osuszaczach powietrza, tak i w modelu EBERG KRUG 24 zadbano o bezpieczeństwo użytkownika. 

Automatyczne wyłączenie osuszacza nastąpi w momencie zapełnienia zbiornika na skropliny. Funkcja ta zapobiega przelaniu się wody. O konieczności wylania skroplin poinformuje migocząca kontrolka. Po opróżnieniu zbiornika i jego ponownym włożeniu urządzenie wznowi swoją pracę.

Dodatkowym udogodnieniem jest opcja auto re-start. W przypadku nieoczekiwanego przerwania działania (np. brak prądu), po odzyskaniu zasilania osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 wznowi pracę w trybie, w którym działał przed wyłączeniem.

Osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 z pojemnikiem na wodę
Osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 z pojemnikiem na wodę; źródło: eberg.eu

Tryby pracy osuszacza EBERG KRUG 24

 • tryb SMART  w tym trybie osuszacz powietrza utrzymuje wilgotność względną na poziomie 50-55%; prędkość wentylatora dobierana jest samodzielnie przez urządzenie; praca sprężarki jest wykonywana do momentu osiągnięcia właściwej wartości; jeśli wilgotność wzrośnie, sprężarka znowu się uruchomi;
 • tryb wysoki i niski  użytkownik samodzielnie wybiera prędkość pracy wentylatora (niska lub wysoka) oraz żądaną wilgotność; ustawienie wymaganej wilgotności na poziomie 35% skutkuje ciągłą pracą osuszacza do momentu zapełnienia się zbiornika;
 • tryb nocny  inaczej tryb sleep; w tym trybie sprężarka oraz wentylator osuszacza działają na najniższych obrotach; dodatkowo producent umożliwił wygaszenie elementów takich jak: diody, wyświetlacz oraz podświetlany pierścień; 
 • tryb suszenie prania  w tym trybie osuszacz pracuje nieprzerwanie do momentu jego wyłączenia lub zapełnienia zbiornika;
 • tryb wentylator  w tym trybie wyłączona jest funkcja osuszania powietrza, wentylator jedynie “miesza” powietrze;

Higrometr i aktualna wilgotność

Aktualne wskazania higrometru widoczne są na froncie urządzenia w podświetlanym pierścieniu. Również kolor pierścienia wskazuje na aktualny poziom wilgotności względnej w otoczeniu:

 • niebieski  wilgotność względna poniżej 40% 
 • zielony  wilgotność względna w przedziale 40-80% 
 • czerwony  wilgotność względna powyżej 80%
Panel sterowania osuszacza powietrza EBERG KRUG 24
Panel sterowania osuszacza powietrza EBERG KRUG 24; źródło: eberg.eu

Wyposażenie i szczegóły techniczne EBERG KRUG 24

Eberg Krug 24 to osuszacz z wieloma funkcjami dodatkowymi, takimi jak funkcja Swing, czy filtr węglowy oraz jonizacja i światło UV. Trzeba przyznać, że oczyszczanie stoi tu na bardzo przyzwoitym poziomie, podobnie jak szereg funkcji automatycznych.

Funkcja swing ułatwia suszenie prania

Osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 ma funkcję swing, odpowiadającą za ruch żaluzji. Oscylacja może być szczególnie przydatna np. podczas osuszania pomieszczenia, w którym rozwieszono pranie.

Opcja swing jest popularną funkcją klimatyzatora przenośnego, który również może działać jako osuszacz powietrza. Jeśli zastanawiasz się nad urządzeniem wielofunkcyjnym (osuszanie, chłodzenie, grzanie) to możesz pomyśleć o rozwiązaniu, jakim jest klimatyzator przenośny z funkcją osuszania. 

Filtry oczyszczające powietrze

Kolejnym wyróżnikiem recenzowanego modelu jest filtr węglowy. Filtry tego typu odpowiadają za oczyszczanie powietrza z organicznych związków gazowych oraz nieprzyjemnych zapachów. 

Nieprzyjemny zaduch i długo utrzymujące się zapachy to norma w pomieszczeniach o zbyt dużej wilgotności. Tym bardziej doceniamy obecność filtra węglowego w recenzowanym modelu. Szkoda tylko, że filtr nie pokrywa całej powierzchni wlotu powietrza, co może negatywnie wpływać na jego skuteczność. 

Oczywiście osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 ma także siatkowy filtr wstępny, odpowiedzialny za zatrzymywanie dużych zanieczyszczeń (kurz, sierść).

Jonizacja i światło UV

Ponadto w tym osuszaczu znajdziemy jonizator, który generuje jony ujemne, mogące wspierać proces oczyszczania powietrza. Innym dodatkiem jest lampa UV, której światło likwiduje bakterie oraz wirusy, które mogą osadzać się na elementach osuszacza.

Wygodna mobilność

Obrotowe kółka oraz uchwyt przy panelu sterowania umożliwiają łatwe przestawianie urządzenia. W zestawie poza osuszaczem powietrza EBERG KRUG 24 znajdziemy także rurkę do odprowadzania skroplin, przydatną podczas trybu ciągłego osuszania.

Kontrola nad urządzeniem - blokada panelu, timer i automatyczne odmrażanie

Istnieje możliwość zablokowania panelu sterowania, jest to tzw. blokada rodzicielska. Dzięki temu można uniknąć przypadkowej zmiany ustawień np. przez dzieci. 

Osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 został wyposażony w timer (programator czasowy), dzięki któremu można zaprogramować opóźnione włączenie lub wyłączenie urządzenia. Zakres czasowy wynosi 24 godziny.

Funkcja automatycznego odmrażania uruchamia się, gdy czujnik wyczuje zbyt niską temperaturę. Proces odmrażania zapobiega wówczas nagromadzeniu się szronu i lodu na parowniku (wymiennik ciepła), co mogłoby negatywnie wpłynąć na działanie osuszacza. Podczas odmrażania osuszanie zostaje wstrzymane i włączy się w momencie zakończenia rozmrażania. 

Pobór mocy i głośność pracy osuszacza EBERG KRUG 24

Należy przyjrzeć się również parametrom technicznym urządzenia. Osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 podczas pracy pobiera około 390 W. Głośność urządzenia mieści się w przedziale od 39 do 42 dB. To dobre parametry dla osuszacza o wydajności 24 l na dobę.

Chcesz poznać więcej modeli osuszaczy? Odwiedź nasz ranking i wybierz sprzęt dla siebie!

Parametry techniczne EBERG KRUG 24

Marka i model EBERG KRUG 24
Cena 1099 zł
Maksymalna powierzchnia 48 m²
Wymagana temp. otoczenia b.d
Zakres ustawień higrostatu 35-80 %
Wydajność osuszania 24 l/24 h
Moc 390 W
Przepływ powietrza b.d
Pojemność zbiornika na wodę 4 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 39-42 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 15,3 kg
Wymiary szer. 38 cm, gł. 19,5 cm, wys. 58 cm

Wady i zalety. Komu polecamy osuszacz powietrza EBERG KRUG 24?

 • osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 poradzi sobie z nadmiarem wilgoci w pomieszczeniach do 48 m²; 
 •  nie zadowala nas stosunek ceny do wydajności urządzenia, jednak doceniamy dodatkowe rozwiązania, o które zadbał EBERG; 
 • osuszacz powietrza EBERG KRUG 24 posiada przydatną, szczególnie dla rodziców, funkcję blokady rodzicielskiej oraz opcję swing, która przyda się np. podczas suszenia prania; 
 • polecamy model tym, którzy szukają urządzenia o ciekawym i estetycznym wyglądzie;

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

W nachlodno.pl spinam pracę wszystkich redaktorów, od czasu do czasu samemu zajmując się przygotowywaniem artykułów i recenzji. Jestem miłośnikiem reportaży, dlatego przemawiają do mnie twarde fakty, które wyciągamy na podstawie naszych testów i obserwacji. Lubię, gdy technologia pozwala rozwiązywać problemy, a sama nie dostarcza nowych kłopotów: doceniam więc solidne urządzenia z prostą obsługą i rozwiązaniami, które chronią zdrowie i dbają o komfort. W temacie klim i osuszaczy siedzę 3 lata, chętnie dzieląc się wiedzą i ciekawymi nowinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *