Przejdź do treści
Nachłodno » Osuszacze powietrza » Osuszacz Climative DH-20S UV Silent – recenzja i opinie

Osuszacz Climative DH-20S UV Silent – recenzja i opinie

Osuszacz powietrza Climative DH-20S
0
(0)

Osuszacz powietrza Climative DH-20S to osuszacz powietrza, którego wydajność osuszania wynosi: 20 l na dobę. Urządzenia o takiej wydajności nadają się do obniżania poziomu wilgoci w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni 40 m². 

Warto zaznaczyć, że osuszacz powietrza Climative DH-20S został wyposażony w kilka dodatkowych rozwiązań, które wyróżniają go na tle konkurencji. Urządzenie posiada moduł Wi-Fi, lampę UV i kolorowy wskaźnik poziomu wilgotności.

Osuszacz Climative DH-20S

Osuszacz powietrza Climative DH-20S

Nasza ocena

6 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1499 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Średnia

Wydajność osuszania 20 l/24 h

Wyposażenie podstawowe Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 4 tryby pracy

Funkcje dodatkowe Timer, blokada, Wi-Fi, lampa UV-C, kolorowy wskaźnik poziomu wilgotności, kółka

Aktualna cena 910 zł


Sprawdź na Ceneo.pl

Zalety i wady
 • Duży zbiornik na skropliny

  Osuszacz Climative DH-20S ma 6,5-litrowy zbiornik na skropliny, co przy wydajności maksymalnej 20 litrów na dobę zapewnia długie działanie bez zatrzymywania i konieczności opróżniania zbiornika.

 • Wi-Fi i aplikacja mobilna

  Sterowanie przez aplikację mobilną daje dodatkowe możliwe i ułatwia korzystanie z urządzenia, niezależnie od czasu i miejsca. Użytkownik może ustalić własne reguły działania i monitorować poziom wilgotności, nawet kiedy jest poza domem.

 • Kilka trybów pracy

  Osuszacz może działać ciągle, niezależnie od aktualnej wilgotności lub z zadanymi przez użytkownika ustawieniami. To standard, którego jednak brakuje w niemałej liczbie osuszaczy.

 • Kolorowy wskaźnik poziomu wilgotności

  Kolorowy wskaźnik z przodu urządzenia to ciekawe rozwiązanie. Niestety Whirlpool nie zadbał o to, by zakresy wilgotności były odpowiednio dobrane do polskich warunków i optymalnej wilgotności (zakres od 40 do 60%)

 • Stosunek ceny do wydajności

  Pod tym względem nie jest najgorzej, jednak są konkurencyjne modele oferujące lepszą wydajność za mniejsze pieniądze oraz modele z lepszym wyposażeniem dodatkowym w podobnej cenie.

 • Lampa UV-C

  Podkreślę od razu, że lampa UV-C nie będzie oczyszczała powietrza z bakterii i wirusów. Jej moc jest zbyt mała, żeby zabijać drobnoustroje, które szybko przelatują obok niej wraz z zasysanym strumieniem powietrza. O wiele lepsze efekty daje filtracja wysoko skutecznym filtrem HEPA i działanie jonizatora.

 • Kolorowy wskaźnik poziomu wilgotności

  Doceniam użyteczne rozwiązania, jednak tylko wtedy, kiedy działają prawidłowo. Niestety uznawany przez Climative DH-20S prawidłowy przedział wilgotności jest niewłaściwy i wynosi od 50 do 70%. Wskazania dla polskich warunków klimatycznych mówią raczej o wartościach z przedziału od 40 do 60%.

Jeśli rozważasz zakup osuszacza powietrza, sprawdź nasz ranking. Model Climative DH-20S nie znalazł się w tym zestawieniu. 


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Główne cechy i funkcje Climative DH-20S

Osuszacz marki Climative posiada wiele wygodnych funkcji, takich jak czujnik poziomu wody, czy automatyczna funkcja odszraniania. 

Wydajność osuszania i zbiornik na skropliny

Najważniejszą cechą w naszej ocenie osuszaczy powietrza jest ich wydajność osuszania. Osuszacz powietrza Climative DH-20S to urządzenie o solidnej wydajności 20 l na dobę. 

Producent wyposażył ten model w duży, bo 6,5-litrowy zbiornik na skropliny. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może pozostawić włączone urządzenie na kilka godzin bez konieczności opróżniana pojemnika.

Bezpieczne użytkowanie

Standardem dla osuszaczy powietrza jest obecność czujnika poziomu wody. W momencie zapełnienia zbiornika na skropliny, osuszacz powietrza Climative DH-20S wyłączy się i wyda sygnał dźwiękowy, a na panelu sterowania zaświeci się odpowiednia dioda. 

Podobnie jak większość kondensacyjnych osuszaczy powietrza, również model Climative DH-20S posiada automatyczną funkcję odszraniania

Dzięki niej z wymiennika ciepła (parownika) usuwany jest szron, który może powstawać, gdy urządzenie pracuje w niskich temperaturach. Nagromadzenie szronu i lodu spowodowałoby spadek przepływu powietrza, co spowodowałoby ograniczenie wydajności osuszania.

Tryby pracy osuszacza Climative DH-20S UV Silent

Kupując osuszacz powietrza Climative DH-20S, użytkownik może skorzystać z następujących trybów pracy:

 • tryb ręcznego zadania wilgotności – użytkownik sam wybiera żądany poziom wilgotności, do którego ma dążyć osuszacz (wybór poziomu wilgotności z przedziału od 30 do 80%); dostępne są także dwie prędkości pracy wentylatora
 • tryb pracy ciągłej – osuszacz pracuje nieprzerwanie bez zadanego poziomu wilgotności;
 • tryb osuszania na pełnej mocy;
 • tryb osuszania prania; 

Wyposażenie i szczegóły techniczne Climative DH-20S UV Silent

W wyposażeniu klimatyzatora Climative DH-20S UV Silent znajdziesz higrometr, filtr wstępny i lampę UV. Kółka jezdne i uchwyty ułatwiają przemieszczanie, a rurka w zestawie ułatwia stałe odprowadzanie wody. Do ciekawych funkcji zaliczymy tu blokadę panelu, moduł Wi-Fi oraz timer.

Higrometr i aktualna wilgotność

Na panelu sterowania wyświetlany jest aktualny pomiar wilgotności względnej otoczenia. Dodatkowo osuszacz powietrza Climative DH-20S posiada kolorowy wskaźnik (pierścień) z przodu obudowy.

Poszczególne kolory pierścienia oznaczają: 

 • czerwony – wilgotność względna powyżej 70%; 
 • zielony – wilgotność względna od 50 do 70%; 
 • niebieski – wilgotność względna poniżej 50%;

 

Niestety takie rozplanowanie poziomów wilgotności nie najlepiej oddaje warunki panujące w klimacie Europy Środkowej. W Polsce zalecana wilgotność względna w pomieszczeniu wynosi od 40 do 60%

Przeczytaj nasz artykuł i poznaj optymalną temperaturę oraz wilgotność w pomieszczeniu.


Przejdź do artykułu

Oczyszczanie powietrza – filtr wstępny i lampa UV

W osuszaczu powietrza Climative DH-20S znajdziemy jedynie siatkowy filtr wstępny. Taki filtr zatrzymuje duże zanieczyszczenia takie jak kurz albo sierść zwierząt. Nie wpływa on na eliminowanie nieprzyjemnych zapachów oraz mikrocząsteczek (np. bakterie, wirusy, pleśń). 

Dodatkowym rozwiązaniem, jakie posiada osuszacz powietrza Climative DH-20S jest lampa UV. Lampa pozostaje cały czas włączona podczas pracy urządzenia. Producent wprowadził dodatkowy tryb oczyszczania, w którym nie następuje osuszanie powietrza (sprężarka jest wyłączona). 

Warto zaznaczyć, że wpływ światła UV na czystość powietrza zależy od czasu naświetlania. W przypadku szybkiego przepływu powietrza wydajność oczyszczania jest mniejsza. Zastosowanie lampy UV ogranicza jednak rozwój wirusów i bakterii na wewnętrznych elementach osuszacza.

Mobilność

Osuszacz powietrza Climative DH-20S waży około 14 kg. Przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce mogłoby być kłopotliwe i męczące. Na szczęście producent zadbał o obecność kółek jezdnych i uchwytów. Dzięki temu przestawianie urządzenia jest proste i bezpieczne. 

W zestawie znajdziemy rurkę do stałego odprowadzania wody, co jest przydatne podczas trybu ciągłej pracy.

Osuszacz powietrza Climative DH-20S UV Silent
Panel sterowania osuszacz powietrza Climative DH-20S UV Silent; źródło: materiały producenta

Kontrola nad urządzeniem – blokada panelu, Wi-Fi, timer

W domowym osuszaczu powietrza Climative DH-20S nie zabrakło popularnej funkcji „lock”. Blokada panelu sterowania może być szczególnie przydatna dla rodziców małych dzieci. Po jej włączeniu przyciski na panelu sterowania zostaną zablokowane. 

Poza sterowaniem z poziomu panelu sterowania użytkownik może skorzystać z opcji Wi-Fi.  Aplikacja mobilna pozwala kontrolować osuszacz na odległość oraz daje wgląd w aktualne pomiary. 

Funkcja timer (programator czasowy) pozwala na ustawienie czasu, po którym osuszacz powietrza Climative DH-20S wyłączy się. Dostępny zakres wynosi od 1 do 24 godzin.

Pobór mocy i głośność pracy osuszacza Climative DH-20S

Istotne dla wszystkich użytkowników urządzeń elektrycznych, jest to, ile prądu pobierają. W przypadku recenzowanego modelu Climative DH-20S pobór prądu wynosi 420 W. Dla wydajności osuszania 20 l na dobę pobór mocy mógłby być mniejszy. 

Osuszacz powietrza Climative DH-20S reklamowany jest jako urządzenie ciche. W karcie produktu można znaleźć informację o maksymalnym poziomie głośności, który wynosi 48 dB. To właściwie standardowa wartość, która nie wyróżnia się na tle innych urządzeń z tej kategorii.

Climative DH-20S to model, który znalazł się poza naszym rankingiem osuszaczy. Sprawdź najlepsze urządzenia, które przetestowaliśmy w akcji!


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Parametry techniczne Climative DH-20S

Marka i model Climative DH-20S UV Silent
Cena 910 zł
Maksymalna powierzchnia 40 m²
Wymagana temp. otoczenia b.d
Zakres ustawień higrostatu 30-80 %
Wydajność osuszania 20 l/24 h
Moc 420 W
Przepływ powietrza 195 m3/h
Pojemność zbiornika na wodę 6,5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 48 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 14,5 kg
Wymiary szer. 34 cm,
gł. 33 cm, wys. 56 cm
Dla kogo? Komu polecamy osuszacz powietrza Climative DH-20S?
 • osuszacz powietrza Climative DH-20S UV Silent, dzięki swojej wydajności 20 l na dobę, będzie dobrym wyborem dla osób, które szukają sprzętu do pomieszczeń o powierzchni max. 40 m²; 
 •  model pochłaniacza wilgoci Climative DH-20S to także ciekawa opcja, dla tych, którzy poszukują urządzenia o prostym sterowaniu z możliwością obsługi przez Wi-Fi;


Facebook


Youtube

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

W nachlodno.pl spinam pracę wszystkich redaktorów, od czasu do czasu samemu zajmując się przygotowywaniem artykułów i recenzji. Jestem miłośnikiem reportaży, dlatego przemawiają do mnie twarde fakty, które wyciągamy na podstawie naszych testów i obserwacji. Lubię, gdy technologia pozwala rozwiązywać problemy, a sama nie dostarcza nowych kłopotów: doceniam więc solidne urządzenia z prostą obsługą i rozwiązaniami, które chronią zdrowie i dbają o komfort. W temacie klim i osuszaczy siedzę 3 lata, chętnie dzieląc się wiedzą i ciekawymi nowinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *