Przejdź do treści
Nachłodno » Osuszacze powietrza » Osuszacz Cecotec BigDry 2500 / Cecotec BigDry 3000 – recenzja i opinie

Osuszacz Cecotec BigDry 2500 / Cecotec BigDry 3000 – recenzja i opinie

Osuszacz powietrza Cecotec BigDry
0
(0)

Osuszacz powietrza Cecotec BigDry 2500 i osuszacz Cecotec BigDry 3000 to urządzenia popularne na rynkach zagranicznych, które pojawiły się również w ofercie polskich sklepów.  

Niestety wydając kilkaset złotych, użytkownik może liczyć na minimalną wydajność osuszania, która w obu urządzeniach wynosi 750 mililitrów na dzień. To za mało, by skutecznie osuszyć sypialnię lub pokój. Dlatego informacje o przeznaczeniu do 25 metrów kwadratowych, które można znaleźć na stronach sklepów i producenta, są zdecydowanie na wyrost. 

W naszej opinii takie osuszacze mogą jedynie zabezpieczać przed wilgocią spiżarnie lub garderoby. 

Warto zaznaczyć, że model Cecotec BigDry 3000 PureLight jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz czarnej. 

Osuszacz Cecotec Bigdry 2500 Essential 360

Osuszacz powietrza Cecotec BigDry 2500 Essential 360

Nasza ocena

1 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

318 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Bardzo mała

Wydajność osuszania 0,75 l/24 h

Wyposażenie podstawowe Brak wyświetlacza, brak higrometru, brak higrostatu

Funkcje dodatkowe Brak

Aktualna cena 388 zł


Sprawdź na Ceneo.pl

Zalety i wady
 • Osuszacz powietrza z ogniwem Peltiera

  W tym osuszaczu trudno znaleźć jakiekolwiek zalety. Jest to osuszacz powietrza z ogniwem Peltiera, których wydajność jest zwykle symboliczna.

 • Brak higrometru i higrostatu

  Osuszacz bez wyświetlacza, higrometru i higrostatu to po prostu urządzenie typu włącz-wyłącz, nad którym użytkownik nie ma żadnej kontroli. Bez tak podstawowych funkcji trudno mówić o jakichkolwiek pozytywach.

 • Bardzo mała wydajność osuszania

  Maksymalna wydajność osuszania 0,75 l/24 h jest zdecydowanie zbyt mała, żeby usuwać wilgoć w domu lub mieszkaniu. Nie polecam nawet do małej łazienki. Może się sprawdzić w zabezpieczaniu szaf lub garderoby.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Cena około 500 zł to naprawdę szaleństwo. Za takie pieniądze można już kupić kondensacyjny osuszacz powietrza o wydajności 10 litrów. A dopłacając niewiele więcej niż 100 zł, znajdziesz model o wydajności 20 litrów na dobę.

Osuszacz Cecotec BigDry 3000 PureLight

Osuszacz powietrza Cecotec Bigdry 2500 Essential 360​

Nasza ocena

1.2 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

664 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Bardzo mała

Wydajność osuszania 0,75 l/24 h

Wyposażenie podstawowe Brak wyświetlacza, brak higrometru, brak higrostatu

Funkcje dodatkowe Filtr 3w1

Aktualna cena 664 zł


Sprawdź na Ceneo.pl

Zalety i wady
 • Osuszacz powietrza z ogniwem Peltiera

  Cecotec postanowił stworzyć drogie gadżety do domu, które mogą podobać się ze względu na design. Nadal jednak są to osuszacze z ogniwem Peltiera, których wydajność jest minimalna i przypomina tę z pochłaniaczy wilgoci za 30 zł.

 • Bardzo mała wydajność osuszania

  Maksymalna wydajność osuszania 0,75 l/24 h nie wystarczy, by pozbyć się wilgoci z domu. Nie przyspieszy suszenia prania ani nie pomoże na zaparowane okna w mieszkaniu.

 • Brak higrometru i higrostatu

  W tym modelu pojawił się podstawowy panel sterowania, jednak nie posiada on wyświetlacza. Można natomiast wybrać jedną z 3 prędkości wentylatora. Bez higrometru i higrostatu trudno mówić o dobrym osuszaczu powietrza.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Model BigDry 3000 PureLight jest o 100 zł droższy niż model BigDry 2500 Essential, a to za sprawą filtra 3w1. Niestety osuszacz z ogniwem Peltiera, nawet z dodatkowymi filtrami, nie będzie dobrze oczyszczał powietrza, ponieważ przepływ powietrza jest zbyt mały. Dlatego wygórowana cena około 600 zł, to kolejna wada tego modelu.

Osuszacze Cecotec BigDry to wygórowana cena, jak za osuszacze z ogniwem Peltiera o bardzo małej wydajności osuszania. Nie polecamy ich do osuszania pomieszczeń. Lepsze modele znajdziesz w rankingu osuszaczy powietrza, gdzie numerem 1. jest najbardziej opłacalny osuszacz. 


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Główne cechy i funkcje Cecotec Bigdry 2500 i Cecotec BigDry 3000

Osuszacze Cecotec Bigdry to są to urządzenia o niewielkiej wydajności. Mimo niskiej ceny oba urządzenia są nieskuteczne i zdecydowanie lepiej jest postawić na sprzęt wyższej klasy.

Wydajność osuszania i zbiornik na skropliny

Oba prezentowane osuszacze mają niewielką wydajność. W ciągu dnia mogą zebrać z powietrza do 750 mililitrów wody. I to przy odpowiednich warunkach, bo wraz ze spadkiem temperatury otoczenia i zmniejszaniem się wilgotności względnej wydajność urządzenia jest jeszcze mniejsza. 

Zarówno osuszacz z serii 2500, jak i urządzenie z serii 3000 zostało zaprojektowane w podobny sposób. Front obudowy ma wiele niewielkich otworów, które powinni zwiększać powierzchnię pobierania wilgotnego powietrza. 

Osuszacz powietrza Cecotec Bigdry 2500 Essential 360 ma zbiornik na wodę, którego pojemność wynosi 2 litry. Przy niedużej wydajności osuszania taka objętość jest odpowiednia. W przypadku modelu Cecotec BigDry 3000 PureLight pojemnik jest mniejszy, bo litrowy. 

Każdy z tych osuszaczy ma automatyczny system wyłączania w momencie zapełnienia zbiornika. To standardowa i przydatna funkcja w osuszaczach powietrza, która zapobiega wyciekowi wody oraz pozwala zaoszczędzić energię. 

Tryby pracy i higrostat

Osuszacze powietrza Cecotec BigDry nie mają rozbudowanego systemu osuszania. Dużym minusem jest brak higrostatu. Użytkownik nie może wybrać, wymaganej wilgotności w pomieszczeniu, co pewnie ma związek z niewielką wydajnością prezentowanych urządzeń. 

W modelu Cecotec BigDry 3000 PureLight dostępne są 3 prędkości osuszania (Low, Medium, High). Cecotec BigDry 2500 Essential 360 to urządzenie z jednym przyciskiem, które można tylko włączyć lub wyłączyć. 

Wyposażenie i szczegóły techniczne

Wyposażenie osuszaczy BigDry pozostawia wiele do życzenia. Co prawda posiadają one higrometr, ale nie mają wyświetlacza, który pozwoliłby monitorować poziom wilgotności. Oczyszczanie odbywa się tu pomocą filtra wstępnego, co jest standardem w osuszaczach. Dodatkowo sprzęt nie posiada funkcji dodatkowych, co wpływa negatywnie na komfort korzystania z urządzenia.

Higrometr i aktualna wilgotność

Osuszacz powietrza Cecotec BigDry 3000 PureLight ma panel sterowania bez wyświetlacza, który mógłby pokazywać aktualne wskazania higrometru. Model BigDry 2500 Essential 360 nie ma w ogóle panelu. Brak informacji na temat aktualnej wilgotności względnej to spory minus. Żeby sprawdzić poziom wilgotności w domu będzie konieczny zewnętrzny miernik. 

Filtracja i oczyszczanie powietrza

W osuszaczu powietrza Cecotec BigDry 2500 Essential 360 postawiono na absolutną prostotę. Dlatego w urządzeniu znajdziemy jedynie filtr wstępny, który zatrzymuje duże zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu (np. sierść zwierząt i kurz). 

Lepiej pod względem filtracji powietrza wypada Cecotec BigDry 3000 PureLight. Ten model posiada filtr 3w1, który wyłapuje zarówno większe i mniejsze zanieczyszczenia stałe, jak i zanieczyszczenia gazowe, w tym nieprzyjemne zapachy. 

Kontrola nad urządzeniem

Osuszacze Cecotec BigDry można porównać do zwykłych pochłaniaczy wilgoci, które stawia się na półce w łazience z nadzieją, że rozwiążą problem nadmiernej wilgotności. Brak podstawowych funkcji to znak, że w urządzeniu zabrakło dodatkowych udogodnień. Nie ma tutaj programatora czasowego, blokady rodzicielskiej, sterowania przez Wi-Fi. 

Więcej o różnicach i podobieństwach między pochłaniaczami a osuszaczami przeczytasz w naszym artykule: 


Pochłaniacz wilgoci czy odwilżacz powietrza

Pobór prądu i głośność

Oba recenzowane osuszacze pracują dosyć cicho, a generowany przez nie hałas nie powinien mieć większego natężenia niż 40 dB. 

Niski jest także pobór prądu. Cecotec BigDry 2500 Essential 360 pobiera około 40 W, natomiast Cecotec BigDry 3000 PureLight około 45 W. 

Osuszacze powietrza z ogniwem Peltiera dostają od nas niskie oceny przez swoją małą wydajność. W przypadku modeli Cecotec BigDry wadę tę potęguje wysoka cena. Zajrzyj na ranking osuszaczy powietrza i wybierz lepszy model, korzystniejszy cenowo.


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Parametry techniczne Cecotec BigDry 2500 Essential 360

Marka i model Cecotec BigDry 2500 Essential 360
Cena 388 zł
Maksymalna powierzchnia 2 m²
Wymagana temp. otoczenia 7-35°C
Zakres ustawień higrostatu nie dotyczy
Wydajność osuszania 0,75 l/24 h
Moc 40 W
Przepływ powietrza b.d
Pojemność zbiornika na wodę 2 l
Rodzaj czynnika chłodzącego b.d
Głośność do 40 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika
Waga 2 kg
Wymiary szer. 21,5 cm,
gł. 20,5 cm, wys. 31,5 cm
Parametry techniczne Cecotec BigDry 3000 PureLight
Marka i model Cecotec BigDry 3000 PureLight
Cena 664 zł
Maksymalna powierzchnia 2 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-50°C
Zakres ustawień higrostatu nie dotyczy
Wydajność osuszania 0,75 l/24 h
Moc 45 W
Przepływ powietrza b.d
Pojemność zbiornika na wodę 1 l
Rodzaj czynnika chłodzącego nie dotyczy
Głośność do 45 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika
Waga 5 kg
Wymiary szer. 35 cm,
gł. 12 cm, wys. 36 cm
Dla kogo? Komu polecamy osuszacze powietrza Cecotec BigDry?
 • właściwie trudno nam polecać urządzenia, których wydajność osuszania jest właściwie minimalna, a ich cena dorównuje innym, bardziej opłacalnym modelom; 
 •  za 500 złotych można kupić osuszacz o wydajności 10 litrów na dzień, np. model Maltec DH-10000A; 

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Nasza ocena
Data
Produkt
Osuszacz powietrza
Nasza ocena
11stargraygraygraygray
Nazwa produktu
Cecotec BigDry 3000 Essential PureLight
Cena
pln 664
Dostępność
Available in Stock
Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

W nachlodno.pl spinam pracę wszystkich redaktorów, od czasu do czasu samemu zajmując się przygotowywaniem artykułów i recenzji. Jestem miłośnikiem reportaży, dlatego przemawiają do mnie twarde fakty, które wyciągamy na podstawie naszych testów i obserwacji. Lubię, gdy technologia pozwala rozwiązywać problemy, a sama nie dostarcza nowych kłopotów: doceniam więc solidne urządzenia z prostą obsługą i rozwiązaniami, które chronią zdrowie i dbają o komfort. W temacie klim i osuszaczy siedzę 3 lata, chętnie dzieląc się wiedzą i ciekawymi nowinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *