Osuszacz Camry CR 7903 – recenzja i opinie

osuszacz powietrza Camry CR 7903 przód bok recenzja Nachłodno
Nasza ocena Camry CR7903
3.9/10

Camry CR 7903 to jeden z najtańszych, ale i najsłabszych osuszaczy powietrza dostępnych na rynku. Przedstawiciel polskiej grupy urządzeń kosztuje ok. 229 zł. Urządzenie znaleźć można w elektromarketach, jak i na Allegro.

Czy warto kupować tak tani osuszacz powietrza? I tak i nie. Na pewno należy mieć świadomość znikomej wydajności, jaką urządzenie oferuje. Camry CR7903 to tzw. osuszacz z ogniwami Peltiera. Urządzenie nie posiada sprężarki, która generowałaby dużą moc. Stąd niski pobór prądu, ale też symboliczna wydajność.

Podczas gdy za minimum do osuszania średniej wielkości pomieszczeń przyjmuje się ok. 10 l / 24 h, Camry CR 7903 oferuje zaledwie 0,75 l / 24 h (ok. 31 ml/h !)

Urządzenie nie sprawdzi się więc przy osuszaniu zalanych mieszkań czy podczas prac remontowych. Może pomóc przy suszeniu prania czy też odwilżaniu bardzo małych pomieszczeń (schowki, spiżarnie).

Główne cechy i funkcje

Camry CR 7903 to osuszacz z ogniwami Peltiera o mocy nie przekraczającej 100 W i wydajności zaledwie 0,75 l / 24 h. Może być on polecany do bardzo małych powierzchni, np. schowków czy spiżarni.

Oprócz osuszania, Camry CR 7903 posiada jeszcze filtr siateczkowy, który może wychwycić większe zanieczyszczenia pyłowe. Ma on jednak niewielką powierzchnię, dlatego też nie należy traktować go jako oczyszczacza.

Ocena eksperta

243 zł

osuszacz powietrza Camry CR 7903 przód bok recenzja Nachłodno
3.9

Rekomendacja

3.9

Zalety

 • Niska cena
 • Cicha i energooszczędna praca

Wady

 • Znikoma wydajność
 • Bardzo niski przepływ powietrza
 • Malutki zbiornik na wodę
 • Brak higrostatu
 • Brak higrometru
 • Odprowadzanie skroplin wyłącznie do zbiornika

Oferty na Ceneo

Sterowanie i szczegóły techniczne

Camry CR 7903 to bardzo podstawowy sprzęt, oferujący mocno ograniczony zakres funkcji. Z tego też względu ciężko mówić o jakimkolwiek sterowaniu. Użytkownik otrzymuje jedynie kontrolkę sygnalizującą wypełnienie się zbiornika na wodę. Warto podkreślić, że ten osuszacz odprowadza skropliny wyłącznie do zbiornika. 

Gdy poziom wody w zbiorniku osiągnie 1,5 l, urządzenie automatycznie się wyłączy. I to tyle. Prosta konstrukcja nie oferuje funkcji swing, timera, blokady rodzicielskiej czy aplikacji mobilnej, gdyż nie takie jest główne założenie tego sprzętu.

Nie ma też mowy o jakimkolwiek trybie automatycznym czy trybie sleep. Należy natomiast podkreślić cichą pracę sprzętu, który emituje szum w granicach 40 dB. Osuszacz powietrza Camry pobiera przy tym jedynie 100 W.

Ten osuszacz można porównać do pochłaniacza wilgoci. Czym różni się on od osuszacza powietrza, wyjaśniamy w naszym artykule: Pochłaniacz wilgoci czy odwilżacz powietrza? Camry CR 7903 nie ma ani higrometru, ani higrostatu, które są kluczowe dla optymalnego działania osuszacza. 

osuszacz powietrza Camry CR 7903 na stoliku w salonie recenzja Nachłodno

Wyposażenie

Camry CR 7903 mierzy 28,7 cm szerokości, 18,3 cm głębokości i 42,5 cm wysokości i waży zaledwie 2,05 kg. Kompaktowy model możemy ustawić np. na biurku, kredensie czy stoliku.

W standardowym zestawie znajdziemy:
 • Osuszacz powietrza Camry CR 7903
 • kabel zasilający
 • papierową instrukcję obsługi
 • kartę gwarancyjną Camry

Parametry techniczne Camry CR 7903

Marka i model Camry CR 7903
Cena 243 zł
Maksymalna powierzchnia 2 m²
Wymagana temp. otoczenia 20-30°C
Zakres ustawień higrostatu nie dotyczy
Wydajność osuszania 0,75 l/24 h
Moc 100 W
Przepływ powietrza b.d.
Pojemność zbiornika na wodę 1,5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego nie dotyczy
Głośność do 40 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika
Waga 2,05 kg
Wymiary szer. 24 cm, gł. 14 cm, wys. 37 cm

Dla kogo Camry CR 7903? Komu polecamy osuszacz powietrza Camry CR7903?

 • nikomu, kto szuka osuszacza powietrza do usuwania wilgoci w dużych pomieszczeniach;
 • swoją wydajnością osuszacz powietrza Camry CR 7903 bardziej przypomina pochłaniacz wilgoci, dlatego sprawdzi się w niewielkich spiżarniach i szafach; 

Poradniki nachlodno.pl

nv-author-image

Maciej Kluba