Przejdź do treści

Osuszacz Camry CR 7903 – recenzja i opinie

osuszacz powietrza Camry CR 7903 przód bok recenzja Nachłodno
Camry CR7903
3.9/10

Camry CR 7903 to jeden z najtańszych, ale i najsłabszych osuszaczy powietrza dostępnych na rynku. Przedstawiciel polskiej grupy urządzeń kosztuje ok. 229 zł. Urządzenie znaleźć można w elektromarketach, jak i na Allegro.

Czy warto kupować tak tani osuszacz powietrza? I tak i nie. Na pewno należy mieć świadomość znikomej wydajności, jaką urządzenie oferuje. Camry CR7903 to tzw. osuszacz z ogniwami Peltiera. Urządzenie nie posiada sprężarki, która generowałaby dużą moc. Stąd niski pobór prądu, ale też symboliczna wydajność.

Podczas gdy za minimum do osuszania średniej wielkości pomieszczeń przyjmuje się ok. 10 l / 24 h, Camry CR 7903 oferuje zaledwie 0,75 l / 24 h (ok. 31 ml/h !)

Urządzenie nie sprawdzi się więc przy osuszaniu zalanych mieszkań czy podczas prac remontowych. Nie pomoże przy suszeniu prania. Może działać zapobiegawczo w niewielkich spiżarniach lub garderobach. 

osuszacz powietrza camry CR 7903

Główne cechy i funkcje

Camry CR 7903 to osuszacz z ogniwami Peltiera o mocy nie przekraczającej 100 W i wydajności zaledwie 0,75 l / 24 h. Może być on polecany do bardzo małych powierzchni, np. schowków czy spiżarni.

Nie jest to rekomendowany przez nas sposób na pozbycie się wilgoci w mieszkaniu lub domu!

Camry CR 7903 nie posiada nawet filtra wstępnego, który mógłby zatrzymywać cząsteczki kurzu.

Tak naprawdę model Camry CR 7903 to urządzenie typu włącz/wyłącz. Bez panelu sterowania, wyświetlacza i dodatkowych funkcji. 

Ocena eksperta

229 zł

osuszacz powietrza Camry CR 7903 przód bok recenzja Nachłodno
3.9

Rekomendacja

3.9

Zalety

 • Cicha praca

Wady

 • Osuszacz z ogniwem Peltiera (znikoma wydajność)
 • Mały zbiornik na wodę
 • Brak higrostatu
 • Brak higrometru
 • Odprowadzanie skroplin wyłącznie do zbiornika
 • Brak filtra wstępnego

Oferty na Ceneo

osuszacz powietrza camry cr 7903 z wyjmowanym zbiornikiem na skropliny

Sterowanie i szczegóły techniczne

Camry CR 7903 to bardzo podstawowy sprzęt, który nie oferuje żadnych funkcji. Użytkownik otrzymuje jedynie kontrolkę sygnalizującą wypełnienie się zbiornika na wodę. Warto podkreślić, że ten osuszacz odprowadza skropliny wyłącznie do zbiornika. 

Gdy poziom wody w zbiorniku osiągnie 1,5 l, urządzenie automatycznie się wyłączy. I to tyle. Prosta konstrukcja nie oferuje funkcji swing, timera, blokady rodzicielskiej czy aplikacji mobilnej, gdyż nie takie jest główne założenie tego sprzętu.

 

 

Nie ma też mowy o jakimkolwiek trybie automatycznym czy trybie sleep. Należy natomiast podkreślić cichą pracę sprzętu, który emituje szum w granicach 46 dB. Osuszacz powietrza Camry pobiera przy tym jedynie około 80-90 W.

Pomiar dbA w odległości 1,5 m od osuszacza powietrza Camry CR 7903
Pomiar poboru prądu osuszacz powietrza Camry CR 7903

Ten osuszacz można porównać do pochłaniacza wilgoci. Czym różni się on od osuszacza powietrza, wyjaśniamy w naszym artykule: Pochłaniacz wilgoci czy odwilżacz powietrza? Camry CR 7903 nie ma ani higrometru, ani higrostatu, które są kluczowe dla optymalnego działania osuszacza. Bardzo mały jest również przepływ powietrza, co ogranicza jakąkolwiek zdolność do skutecznego osuszania. 

mierzenie przepływu powietrza osuszacz powietrza camry cr 7903
Pomiar przepływu powietrza na jednym z wylotów osuszacza Camry CR 7903

Wyposażenie

Camry CR 7903 mierzy 28,7 cm szerokości, 18,3 cm głębokości i 42,5 cm wysokości i waży zaledwie 2,05 kg. Kompaktowy model możemy ustawić np. na biurku, kredensie czy stoliku.

W standardowym zestawie znajdziemy:
 • Osuszacz powietrza Camry CR 7903
 • kabel zasilający
 • papierową instrukcję obsługi
 • kartę gwarancyjną Camry

Parametry techniczne Camry CR 7903

Marka i model Camry CR 7903
Cena 229 zł
Maksymalna powierzchnia 2 m²
Wymagana temp. otoczenia 20-30°C
Zakres ustawień higrostatu nie dotyczy
Wydajność osuszania 0,75 l/24 h
Moc 100 W
Przepływ powietrza b.d.
Pojemność zbiornika na wodę 1,5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego nie dotyczy
Głośność do 40 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika
Waga 2,05 kg
Wymiary szer. 24 cm, gł. 14 cm, wys. 37 cm

Dla kogo Camry CR 7903? Komu polecamy osuszacz powietrza Camry CR7903?

 • nikomu, kto szuka osuszacza powietrza do usuwania wilgoci w dużych pomieszczeniach; jeśli potrzebujesz wydajniejszego urządzenia zajrzyj na ranking osuszaczy powietrza, w którym liderem jest Fersk Torr 
 • swoją wydajnością osuszacz powietrza Camry CR 7903 bardziej przypomina pochłaniacz wilgoci, dlatego sprawdzi się w niewielkich spiżarniach i szafach, jako zapobiegawczy sposób na niewielki problem z wilgocią; 

Poradniki nachlodno.pl

nv-author-image

Maciej Kluba