Przejdź do treści

Klimatyzator Warmtec Morso KP53W

Klimatyzator Warmtec Morso KP53W recenzja

Warmtec Morso KP53W to przedstawiciel wagi ciężkiej w świecie klimatyzatorów przenośnych. Przeznaczony do naprawdę dużych powierzchni, posiada ogromną moc chłodniczą o wartości 5,3 kW. Dzięki temu może być z powodzeniem stosowany na powierzchniach do 60 m².

Model Morso posiada też rzadko spotykany przepływ powietrza – 480 m³/h.

Wszystko to sprawia, że Morso to dobry wybór nie tylko do prywatnych mieszkań, ale także biur, gabinetów usługowych czy urzędów. Urządzenie kosztuje 3099 zł, co jest sporym wydatkiem, choć dość zrozumiałym przy takim potencjale chłodniczym.

Ocena eksperta

3099 zł

Warmtec Morso KP53W
8.1

Rekomendacja

8.1

Zalety

 • Dobra relacja ceny do wydajności chłodzenia
 • Urządzenie 4w1 (funkcja chłodzenia, ogrzewania, osuszania i wentylacji)
 • Imponujący przepływ powietrza
 • Ekologiczny czynnik chłodzący

Wady

 • Brak funkcji swing
 • Duża moc chłodnicza i grzewcza wiążą się ze sporym poborem prądu
 • Brak opcji Wi-Fi
 • Brak uniwersalnej uszczelki na okno w zestawie

Główne cechy i funkcje

Moc chłodnicza na poziomie 5,3 kW (18000 BTU) i moc grzewcza o wartości 3,8 kW (13000 BTU) to najważniejsze cechy wydajnego klimatyzatora Warmtec Morso KP53W. Model ten należy do urządzeń wielofunkcyjnych. Znajdziemy w nim więc również funkcje grzania, osuszania i wentylacji powietrza.

Ogromną zaletą Morso KP53W jest możliwość podłączenia klimatyzatora na zewnątrz budynku (np. na tarasie czy balkonie). Pozwala to m.in. zwiększyć wydajność chłodzenia i zmniejszyć poziom szumu w mieszkaniu.

Rozwiązanie to wykorzystuje panel sterujący ControlBox. Wystarczy założyć panel sterujący na koniec rury wprowadzającej chłodne powietrze do pomieszczenia i za pomocą przycisków na panelu ControlBox lub pilota (od klimatyzatora Morso), możemy sterować funkcjami klimatyzatora.

Chłodzenie

Wentylacja

Ogrzewanie

Osuszanie

W urządzeniu przepływa ekologiczny czynnik chłodniczy R290 (czysty propan).

Wysoka moc klimatyzatora niestety przekłada się też na zużycie energii. Pobór prądu w trybie chłodzenia to 2 kW, w trybie grzania 1,7 kW. Kwalifikuje to klimatyzator do klasy energetycznej A/A.

Klimatyzator Warmtec posiada 3 prędkości nawiewu: niską, średnią lub wysoką. Jest też tryb automatyczny, w którym sprzęt sam dostosuje intensywność nawiewu do panujących warunków.

W trybie auto urządzenie pracować będzie z pełną mocą, gdy różnica między obecną, a docelową temperaturą wynosić będzie co najmniej 3 st. C. Poniżej tej wartości aktywuje się tryb wentylacji powietrza.

Wyposażenie i szczegóły techniczne

Klimatyzator przenośny Warmtec Morso KP53W stawia przede wszystkim na wydajność. Odzwierciedla to jego ogromna moc chłodnicza i imponujący przepływ powietrza. W urządzeniu znajdziemy najbardziej przydatne funkcje, m.in. 24-godzinny timer.
 
Oprócz tego sprzęt posiada kilka ciekawych udogodnień, wpływających na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Są to m.in: automatyczne odprowadzanie skroplin w trybie chłodzenia.
 
Brakuje funkcji swing, pozwalającej regulować kąt nawiewu i służącej lepszej cyrkulacji powietrza. W przeciwieństwie do modeli KP35W i Senja KP32W nie ma modułu Wi-Fi. Fani nowinek technicznych będą więc niepocieszeni. Z drugiej strony pozostaje tradycyjne sterowanie za pomocą panelu dotykowego oraz pilota.
 
Wyświetlacz dostępny przy panelu sterowania informuje użytkownika m.in. o przepełnieniu zbiornika na skropliny. Kod „E4” to sygnał, iż najwyższa pora opróżnić zbiornik.
 
Podobnie jak inne produkty firmy Warmtec, Morso KP53W objęty jest 3letnią gwarancją producent

Parametry techniczne Warmtec Senja KP32W

Marka i model Warmtec Morso KP53W
Cena 3099 zł
Rekomendowana powierzchnia 60 m²
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzania A / A
Moc chłodnicza / max. pobór prądu 5,3kW / 2 kW
Moc grzewcza / max. pobór prądu 3,8kW / 1,7 kW
Przepływ powietrza 480 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania 16-31 / 16-31 °C
Liczba prędkości wentylatora 3
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność b.d.
Długość i średnica przewodu odprowadzającego 1,5 m i 15 cm
Waga 39 kg

Sposób montażu Warmtec Morso KP53W

Instrukcja montażu klimatyzatora przenośnego Warmtec Morso KP53W
Instrukcja montażu rury wyrzutowej, źródło: instrukcja obslugi producenta

Instrukcja montażu Warmtec Morso KP53W nie jest trudna i każdy poradzi sobie z instalacją urządzenia.  Należy jedynie pamiętać, aby po przyniesieniu urządzenia, odczekać 2 godziny przed uruchomieniem.

Montaż klimatyzatora przenośnego Warmtec sprowadza się do jego ustawienia w pobliżu okna i gniazdka elektrycznego. Jest to istotne ze względu na wyprowadzenie rury wyrzutowej przez okno, koniecznej do odprowadzania ciepłego powietrza.

W trybie chłodzenia klatka wylotowa musi być założona tak jak na pierwszym obrazku. Aby podłączyć rurę do urządzenia, należy założyć ją po drugiej stronie wraz z końcówką wlotu rury i zakręcić rurę wyrzutową zgodnie z kierunkiem strzałki na obrazku. W trybie ogrzewania zaś (rys. 2) wystarczy zamienić miejscami klatkę wylotową i końcówkę wlotu rury wyrzutowej.

Dla kogo Warmtec Morso KP53W?

 • Do dużych powierzchni, ok. 60 m².
 • Do prywatnych domów, jak i urzędów, biur czy gabinetów usługowych
 • Dla osób lubiących wielofunkcyjne, całoroczne rozwiązania

Zobacz inne modele klimatyzatorów przenośnych Warmtec

Porównujemy dla Ciebie klimatyzatory przenośne na chłodno 🙂 Udostępnij znajomemu, niech też znajdzie chłód latem.

nv-author-image

Maciej Kluba