Przejdź do treści
Home » Recenzje » Klimatyzatory Gorenje » Klimatyzator Gorenje KAM26PDAH

Klimatyzator Gorenje KAM26PDAH

Klimatyzator Gorenje KAM26PDAH recenzja
0
(0)

Klimatyzator przenośny Gorenje KAM26PDAH to stosunkowo tani, wydajny sposób na ochłodzenie pomieszczeń. Urządzenie sprawdzi się na powierzchniach do 32 m². Jego moc chłodnicza wynosi 2,6 kW. Model ten należy do klasy energetycznej A. Obecnie model Gorenje KAM26PDAH jest niedostępny.

Lekki i zgrabny klimatyzator Gorenje można bezproblemowo przemieścić dzięki kółkom transportowym. Dwustronny odpływ (z prawej i lewej strony) pozwala na dowolne podłączenie rury wyrzutowej.

klimatyzator przenosny Gorenje KAM26PDAH

Nasza ocena

7 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

 

Produkt niedostępny

Opłacalność zakupu
Średnia
Moc chłodzenia
2,6 kW
Pobór prądu
Średni, maks. 1010 W
Tryby pracy
chłodzenie, osuszanie, cyrkulacja
Funkcje dodatkowe
tryb auto, auto restart, timer, pilot

Główne cechy i funkcje

Klimatyzator przenośny Gorenje KAM26PDAH to urządzenie, które wyróżnia się bardzo dobrym przepływem powietrza (370 m³/h) i 2600 W mocy chłodniczej. Pierwszy parametr odpowiada za szybkość chłodzenia. Drugi przekłada się na wielkość pomieszczeń, w których można stosować klimatyzator (do 32 m²). Wynik może nie rewelacyjny, ale wystarczający do standardowych potrzeb.

Model KAM26PDAH pobiera przy tym stosunkowo niewiele prądu, zużywając maksymalnie 1,01 kW/h. Urządzenie kwalifikuje się więc do klasy energetycznej A.

Chłodzenie

Cyrkulacja

Osuszanie

Oprócz funkcji chłodzenia, w urządzeniu Gorenje znajdziemy również tryb osuszania i ogrzewania powietrza. Maksymalna wydajność osuszania jest przeciętna i wynosi 1 l/h, czyli 24 litry na dobę.

Użytkownicy mogą dopasować intensywność chłodzenia do aktualnych potrzeb, korzystając z trybu auto lub wybierając ręcznie 1 z 4 poziomów prędkości.

Wyposażenie i szczegóły techniczne

Słoweński producent elektroniki wyposażył swój klimatyzator przenośny w podstawowe funkcje.  Znalazło się miejsce dla 24-godzinnego timera i funkcji automatycznego restartu w przypadku przerwy w zasilaniu. Po awarii prądu, klimatyzator automatycznie włączy się i powróci do zapisanych ustawień pracy sprzed awarii.
 
Klimatyzator Gorenje KAM26PDAH posiada też wygodny tryb auto, w którym urządzenie samo dobierze tryb pracy (chłodzenie lub wentylacja) w zależności od temperatury pomieszczenia i temperatury pożądanej przez użytkownika, a następnie będzie utrzymywać docelowe wartości.
 
Znajdziemy też przydatny tryb nocny. Klimatyzator pracuje wówczas ciszej. Moc chłodzenia zwiększa się zaś automatycznie,  powiększając różnicę temperatury zadanej o 1 st. C. Ustawienie utrzymuje się przez następne 5 godzin, po czym klimatyzator wyłącza się automatycznie.
 
Próżno szukać natomiast funkcji swing czy modułu Wi-Fi. Niska cena zdaje się jednak rekompensować te braki. Sterowanie klimatyzatorem odbywa się tradycyjnie – ręcznie z poziomu panelu sterowania z wyświetlaczem LED na górze urządzenia lub za pomocą pilota.
 
W modelu KAM26PDAH Gorenje zastosowało czynnik roboczy R410A, od którego niektórzy producenci powoli już odchodzą.
 

Jeśli szukasz najlepszych klimatyzatorów przenośnych przejrzyj polecane modele!

Parametry techniczne Gorenje KAM26PDAH

Marka i model Gorenje KAM26PDAH
Cena ---
Rekomendowana powierzchnia 32 m²
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzania A
Moc chłodnicza / max. pobór prądu 2,6 kW / 1,01 kW
Moc grzewcza brak
Przepływ powietrza 370 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania 17-30°C
Liczba prędkości wentylatora 4
Rodzaj czynnika chłodzącego R410A
Głośność do 64 dB
Długość i średnica przewodu odprowadzającego b.d
Waga 30 kg

Sposób montażu Gorenje KAM26PDAH

Montaż klimatyzatora przenośnego Gorenje KAM26PDAH
Klimatyzator Gorenje KAM26PDAH z rurą wyrzutową. Źródło: materiały producenta

Klimatyzator przenośny Gorenje KAM26PDAH nie wymaga żadnego specjalistycznego montażu. Wystarczy jedynie kawałek płaskiej podłogi, bliskość gniazdka elektrycznego oraz okna, aby cieszyć się chłodnym powietrzem.

Najważniejszym elementem w instalacji klimatyzacji mobilnej jest rura wyrzutowa. Dwustronny odpływ pozwala wyprowadzić ją z lewej lub prawej strony urządzenia.

Jeden koniec rury podłączamy do tylnej obudowy, drugi zaś wyprowadzamy przez uchylone okno. W tym celu należy dokupić niedrogą uszczelkę, która pozwoli zakryć wszelkie szpary w oknie (Gorenje nie oferuje jej w zestawie).

Dla kogo Gorenje KAM26PDAH

  • Dla osób poszukujących niedrogich klimatyzatorów przenośnych
  • Do powierzchni ok. 32 m²
  • Do niewielkich pomieszczeń w domu, biurze czy gabinecie usługowym

Sprawdź inne klimatyzatory Gorenje

Zobacz inne modele klimatyzatorów przenośnych

Poradniki nachlodno.pl

Klimatyzatory przenośne w pokoju

Jak wybrać klimatyzator przenośny?

Czym się kierować podczas wyboru przenośnego klimatyzatora? Warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, moc urządzenia, dodatkowe funkcje i cenę. Poznaj 4 wskazówki, które pomogą Ci wyłonić najlepszy model!

Dowiedz się więcej

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Maciej Kluba

Maciej Kluba

Zafascynowany tematyką jakości powietrza od 2017 roku, zawodowo związany z nią od 2019 roku. Recenzuję i testuję osuszacze, nawilżacze i klimatyzatory. Jako alergik staram się znaleźć sprzęty i rozwiązania, które przynoszą realną ulgę użytkownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *