Przejdź do treści
Home » Recenzje » Klimatyzatory Fersk » Klimatyzator Fersk Vind

Klimatyzator Fersk Vind

Fersk Vind klimatyzator przenośny recenzja
0
(0)

Fersk Vind to klimatyzator przenośny, który bez wątpienia zasługuje na szczególną uwagę. Wydajny i wielofunkcyjny, charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do możliwości. Jego parametry zapewniają skuteczność nawet w tych pomieszczeniach, gdzie ze względu na dużą powierzchnię lub wysokie zyski ciepła potrzeba klimatyzatora o wysokiej mocy chłodniczej.

Dodatkowe atuty klimatyzatora Fersk stanowią oprawa wizualna oraz komfortowa obsługa – ten klimatyzator przenośny wyróżnia się lśniącym, perłowobiałym lakierem, a w zestawie znajduje się wiele elementów ułatwiających codzienne użytkowanie.

UWAGA! Model został zastąpiony nowszą wersją, wyposażoną w oczyszczający powietrze filtr HEPA. Kliknij w przycisk i przeczytaj recenzję: 

Fersk Vind 2

Nasza ocena

9 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

 

Produkt niedostępny

Opłacalność zakupu
Dobra
Moc chłodzenia
3,5 kW
Pobór prądu
Niski, maks. 785 W
Tryby pracy
chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie, cyrkulacja
Funkcje dodatkowe
sleep, timer, funkcje ochronne, pilot

Główne cechy i funkcje

Fersk Vind wyróżnia się przede wszystkim swoją wielofunkcyjnością. Urządzenie może być z powodzeniem stosowane niezależnie od pory roku. Latem przyjemnie ochłodzi, zimą zaś ogrzeje.

Oprócz mocy chłodniczej na poziomie 3,52 kW mamy tu również imponującą moc grzewczą – 3,30 kW – wystarczająco dla powierzchni ok. 40 m² (nawet w przypadku słabej izolacji cieplnej pomieszczenia).

Chłodzenie

Cyrkulacja

Ogrzewanie

Osuszanie

Oprócz tego klimatyzator przenośny Fersk Vind może działać jako wentylator, zapewniając wymianę powietrza bez zmiany jego temperatury oraz jako osuszacz zdolny do usuwania 1,2 l/h wody na godzinę, czyli 28,8 l na dobę. To nieco więcej niż mają do zaoferowania konkurenci w tej półce cenowej (z reguły ok. 24 l na dobę).

Ważnym elementem urządzenia są wygodne kółka, ułatwiające transport. Dzięki nim możemy śmiało przenosić klimatyzator i dopasowywać go do aktualnych potrzeb.

Wyposażenie i szczegóły techniczne

Ten klimatyzator przenośny umożliwia zdalne sterowania za pośrednictwem pilota. Oczywiście istnieje również możliwość ręcznego sterowania z poziomu panelu LCD. W standardzie znajdziemy również timer, który umożliwia zaprogramowanie 24 h czasu pracy.

Istotnym elementem jest funkcja swing, czyli automatyczne ustawianie żaluzji oscylacyjnych. Dzięki regulacji nawiewu (góra-dół, prawo-lewo), cyrkulacja powietrza jest optymalna. Klimatyzator nie oferuje natomiast opcji jonizacji powietrza, którą możemy spotkać np. w nieco droższych Sharpach.

Fersk kładzie nacisk na wygodne oraz bezpieczne użytkowanie sprzętu. W trosce o klientów, wprowadził w swoim klimatyzatorze szereg funkcji ochronnych. Znajdziemy więc m.in. ochronę przed nadmierną ilością wody, dzięki której urządzenie wyświetla informacje, że czas opróżnić zbiornik na skropliny.

Kupując klimatyzator przenośny, w zestawie znajdziemy m.in. rurkę do odprowadzania skroplin czy uszczelkę okienną. Dzięki temu nie musimy już nic dokupować, a sprzęt jest gotowy do użycia od razu. Mała rzecz, a cieszy.

W środku znajdziemy ekologiczny czynnik roboczy – R290 (czysty propan). Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery.

Klimatyzator przenośny Fersk Vind charakteryzuje się dobrą wydajnością. Moc chłodnicza na poziomie 3,52 kW pozwala stosować sprzęt na 40 m². Przepływ powietrza sięgających 380 m³/h wpływa pozytywnie na szybkość chłodzenia.

Szukasz sprzętu do domu, mieszkania lub firmy? Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie!

Parametry techniczne Fersk Vind

Marka i model Fersk Vind
Cena ---
Rekomendowana powierzchnia 40 m²
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzania A / A+
Moc chłodnicza / max. pobór prądu 3,52 kW (do 1350 W)
Moc grzewcza 3,3 kW (do 1500 W)
Przepływ powietrza 380 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania 16-30 °C
Liczba prędkości wentylatora 3
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 56-64 dB
Długość i średnica przewodu odprowadzającego 1,5 m i 15 cm
Waga 34 kg

Sposób montażu Fersk Vind

Montaż klimatyzatora przenośnego Fersk Vind

Jako klimatyzator przenośny, Fersk Vind nie wymaga specjalnego montażu. W jego przypadku należy przede wszystkim rozważyć odpowiednie ustawienie sprzętu.

Warto więc ustalić, którędy rura odprowadzająca ciepłe powietrze zostanie wyprowadzona. W modelu Fersk Vind mamy rurę wyrzutową o długości 1,5 metra i średnicy 15 cm.

Możemy ją wyprowadzić przez okno lub drzwi balkonowe, pamiętając o tym, aby były one uchylone.

Producent oferuje w zestawie specjalną uszczelkę okienną, którą bardzo łatwo montuje się na rzep. Zapobiega ona skutecznie napływaniu nowych mas powietrza z zewnątrz.

Dla kogo Fersk Vind?

  • Osób poszukujących klimatyzatora przenośnego do powierzchni ok. 40 m².
  • Pracowników biur, urzędów, gabinetów usługowych
  • Użytkowników domowych
  • Klientów szukających całorocznych rozwiązań

Sprawdź inne klimatyzatory Fersk

Poradniki nachlodno.pl

Klimatyzatory przenośne w pokoju

Jak wybrać klimatyzator przenośny?

Czym się kierować podczas wyboru przenośnego klimatyzatora? Warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, moc urządzenia, dodatkowe funkcje i cenę. Poznaj 4 wskazówki, które pomogą Ci wyłonić najlepszy model!

Dowiedz się więcej

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Nasza ocena
Data
Produkt
Fersk Vind
Nasza ocena
51star1star1star1star1star
Nazwa produktu
Fersk Vind
Cena
PLN 1899
Dostępność
Available in Stock
Maciej Kluba

Maciej Kluba

Zafascynowany tematyką jakości powietrza od 2017 roku, zawodowo związany z nią od 2019 roku. Recenzuję i testuję osuszacze, nawilżacze i klimatyzatory. Jako alergik staram się znaleźć sprzęty i rozwiązania, które przynoszą realną ulgę użytkownikom.

2 komentarze do “Klimatyzator Fersk Vind”

    1. Do każdego klimatyzatora przenośnego Fersk producent dołącza niezbędne akcesoria – rurę wyrzutową, uszczelkę i osłonę na okno/drzwi balkonowe. Dzięki temu urządzenie jest gotowe do pracy od razu – bez skomplikowanego montażu i konieczności dokupienia dodatkowych akcesoriów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *