Przejdź do treści

Klimatyzator Fersk Vind

Fersk Vind klimatyzator przenośny recenzja

Fersk Vind to klimatyzator przenośny, który bez wątpienia zasługuje na szczególną uwagę. Wydajny i wielofunkcyjny, charakteryzuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do możliwości. Jego parametry zapewniają skuteczność nawet w tych pomieszczeniach, gdzie ze względu na dużą powierzchnię lub wysokie zyski ciepła potrzeba klimatyzatora o wysokiej mocy chłodniczej.

Dodatkowe atuty klimatyzatora Fersk stanowią oprawa wizualna oraz komfortowa obsługa – ten klimatyzator przenośny wyróżnia się lśniącym, perłowobiałym lakierem, a w zestawie znajduje się wiele elementów ułatwiających codzienne użytkowanie.

Ocena eksperta

1549 zł

Klimatyzator przenośny Fersk Vind z przodu
9

Rekomendacja

9

Zalety

  • Świetna relacja ceny do mocy chłodniczej
  • Ekologiczny czynnik chłodzący
  • Imponujący przepływ powietrza
  • Wielofunkcyjność (chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie i wentylacja)
  • Liczne udogodnienia (np. uszczelka okienna, rurka do skroplin) w zestawie

Wady

  • Ograniczona ilość kanałów sprzedaży

Główne cechy i funkcje

Fersk Vind wyróżnia się przede wszystkim swoją wielofunkcyjnością. Urządzenie może być z powodzeniem stosowane niezależnie od pory roku. Latem przyjemnie ochłodzi, zimą zaś ogrzeje.

Oprócz mocy chłodniczej na poziomie 3,52 kW mamy tu również imponującą moc grzewczą – 3,30 kW – wystarczająco dla powierzchni ok. 40 m² (nawet w przypadku słabej izolacji cieplnej pomieszczenia).

Chłodzenie

Wentylacja

Ogrzewanie

Osuszanie

Oprócz tego klimatyzator przenośny Fersk Vind może działać jako wentylator, zapewniając wymianę powietrza bez zmiany jego temperatury oraz jako osuszacz zdolny do usuwania 1,2 l/h wody na godzinę, czyli 28,8 l na dobę. To nieco więcej niż mają do zaoferowania konkurenci w tej półce cenowej (z reguły ok. 24 l na dobę).

Ważnym elementem urządzenia są wygodne kółka, ułatwiające transport. Dzięki nim możemy śmiało przenosić klimatyzator i dopasowywać go do aktualnych potrzeb.

Wyposażenie i szczegóły techniczne

Ten klimatyzator przenośny umożliwia zdalne sterowania za pośrednictwem pilota. Oczywiście istnieje również możliwość ręcznego sterowania z poziomu panelu LCD. W standardzie znajdziemy również timer, który umożliwia zaprogramowanie 24 h czasu pracy.

Istotnym elementem jest funkcja swing, czyli automatyczne ustawianie żaluzji oscylacyjnych. Dzięki regulacji nawiewu (góra-dół, prawo-lewo), cyrkulacja powietrza jest optymalna. Klimatyzator nie oferuje natomiast opcji jonizacji powietrza, którą możemy spotkać np. w nieco droższych Sharpach.

Fersk kładzie nacisk na wygodne oraz bezpieczne użytkowanie sprzętu. W trosce o klientów, wprowadził w swoim klimatyzatorze szereg funkcji ochronnych. Znajdziemy więc m.in. ochronę przed nadmierną ilością wody, dzięki której urządzenie wyświetla informacje, że czas opróżnić zbiornik na skropliny.

Kupując klimatyzator przenośny, w zestawie znajdziemy m.in. rurkę do odprowadzania skroplin czy uszczelkę okienną. Dzięki temu nie musimy już nic dokupować, a sprzęt jest gotowy do użycia od razu. Mała rzecz, a cieszy.

W środku znajdziemy ekologiczny czynnik roboczy – R290 (czysty propan). Rozwiązanie to pozwala zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery.

Klimatyzator przenośny Fersk Vind charakteryzuje się dobrą wydajnością. Moc chłodnicza na poziomie 3,52 kW pozwala stosować sprzęt na 40 m². Przepływ powietrza sięgających 380 m³/h wpływa pozytywnie na szybkość chłodzenia.

Parametry techniczne Fersk Vind

Marka i model Fersk Vind
Cena 1549 zł
Rekomendowana powierzchnia 40 m²
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzania A / A+
Moc chłodnicza / max. pobór prądu 3,52 kW (do 1350 W)
Moc grzewcza 3,3 kW (do 1500 W)
Przepływ powietrza 380 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania 16-30 °C
Liczba prędkości wentylatora 3
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 56-64 dB
Długość i średnica przewodu odprowadzającego 1,5 m i 15 cm
Waga 34 kg

Sposób montażu Fersk Vind

Montaż klimatyzatora przenośnego Fersk Vind

Jako klimatyzator przenośny, Fersk Vind nie wymaga specjalnego montażu. W jego przypadku należy przede wszystkim rozważyć odpowiednie ustawienie sprzętu.

Warto więc ustalić, którędy rura odprowadzająca ciepłe powietrze zostanie wyprowadzona. W modelu Fersk Vind mamy rurę wyrzutową o długości 1,5 metra i średnicy 15 cm.

Możemy ją wyprowadzić przez okno lub drzwi balkonowe, pamiętając o tym, aby były one uchylone.

Producent oferuje w zestawie specjalną uszczelkę okienną, którą bardzo łatwo montuje się na rzep. Zapobiega ona skutecznie napływaniu nowych mas powietrza z zewnątrz.

Dla kogo Fersk Vind?

  • Osób poszukujących klimatyzatora przenośnego do powierzchni ok. 40 m².
  • Pracowników biur, urzędów, gabinetów usługowych
  • Użytkowników domowych
  • Klientów szukających całorocznych rozwiązań

Sprawdź inne klimatyzatory Fersk

Porównujemy dla Ciebie klimatyzatory przenośne na chłodno 🙂 Udostępnij znajomemu, niech też znajdzie chłód latem.

nv-author-image

Maciej Kluba