Przejdź do treści
Home » Osuszacze powietrza » Warmtec ODT-12 – mały, ale solidny osuszacz powietrza. Recenzja

Warmtec ODT-12 – mały, ale solidny osuszacz powietrza. Recenzja

Recenzja Warmtec ODT-12
0
(0)

Osuszacz Wartmec ODT-12 zalicza się do grona kompaktowych osuszaczy powietrza. Jego wydajność to 12 l na dobę, co pozwala osuszyć garaż, piwnicę, pralnię lub łazienkę. Według zaleceń producenta urządzenie jest przeznaczone do pomieszczeń o wielkości do 15 m².

W obsłudze osuszacza pomaga procentowe ustalenie wilgotności powietrza, które można ustawić w zakresie od 35% do 80%. W przeciwieństwie do modelu ODT-12N osuszacz można obsługiwać przez Wi-Fi. Jego przepływ powietrza to 100 m³/h. 

Osuszacz kondensacyjny Warmtec ODT-12

Warmtec ODT-12

Nasza ocena

6 / 10

Aktualna cena

749 zł

Opłacalność zakupu
Średnia
Wydajność osuszania
12 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
panel sterowania, higrometr, higrostat, 3 tryby pracy
Funkcje dodatkowe
cyrkulacja powietrza, timer, Wi-Fi

Aktualna cena 749 zł

Zalety i wady
 • Kompaktowość

  Osuszacz ODT-12 jest poręczny, co pomaga w jego eksploatacji. Łatwo mieści się na blacie.

 • Sterowanie przez Wi-Fi

  Moduł Wi-Fi umożliwia sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej - Tuya Smart.

 • Niskie parametry

  Zarówno wydajność jak i przepływ powietrza pozostawiają wiele do życzenia.

 • Mały zbiornik na skropliny

  Pojemnik na skropliny ma jedynie 2,2 l, co oznacza, że trzeba go często opróżniać.

 • Jedna prędkość wentylatora

  Wentylator osuszacza może działa tylko w jednej prędkości, co obniża możliwości konfiguracji urządzenia.

Warmtec ODT-12 to tani i mały osuszacz przeznaczony do niewielkich wnętrz. Jeśli potrzebujesz osuszacza o większej wydajności, odwiedź nasz ranking!

Główne cechy Warmtec ODT-12

Osuszacz Warmtec ODT-12 to mało efektywne urządzenie, którego wydajność wynosi 12 l na dobę. To tyle samo co Tesla Smart Dehumidfier XL.

Dla porównania najbardziej efektywne osuszacze wykazują wydajność na poziomie 30 l na dobę, a więc ponad dwukrotnie większą. Niewielki jest także przepływ powietrza, który wynosi 60 m³/h, a więc mniej niż w modelu Warmtec ODT-12N (100 m³/h).

Ze względu na niskie parametry produkt przeznaczony jest do wnętrz o wielkości do 15 m². Z powodzeniem można wykorzystać go w suszarni (chociaż jego tempo osuszania będzie niskie) lub piwnicy, natomiast jest on za słaby do walki ze skutkami powodzi.

Model ODT-12 posiada higrometr i higrostat, pozwalający śledzić poziom wilgotności w pomieszczeniu. Stan powietrza i aktualne ustawienia są widoczne na wyświetlaczu. Wilgotność można ustawić w zakresie od 35 do 80%, a samo urządzenie może pracować w temperaturze od 5 do 32°C

Jeśli chodzi o hałas, to w tym przypadku sięga on wartości 40 dB. Wewnątrz osuszacza krąży czynnik chłodniczy R290, czyli techniczny propan. W ramach ochrony przed zanieczyszczeniami zamontowano tu filtr wstępny, który należy regularnie czyścić.

Funkcje dodatkowe

Użytkownicy mogą uruchomić urządzenie w trybie osuszania, cyrkulacji powietrza lub suszenia prania. 

Tryb osuszania prania działa w następujący sposób. Osuszacz działa z maksymalną mocą przez 24 godziny, po czym przechodzi w tryb klasycznego osuszania z domyślną wilgotnością ustawioną na 60%.

Do przydatnych funkcji należy także Timer, który pozwala zarządzać praca osuszacza przez całą dobę. Dzięki włącznikowi czasowemu użytkownicy są w stanie ustawić odpowiednie godziny pracy sprzętu, dopasowując czas pracy osuszacza do własnego stylu życia.

Warmtec ODT-12 z tyłu

Dwa sposoby sterowania osuszaczem

Obsługa osuszacza Warmtec nie należy do skomplikowanych. Sprzęt można obsłużyć za pomocą panelu sterowania, na którym obok wyświetlacza znajduje się 5 przycisków — włącznik, przyciski „+” i „-”, przycisk ustawień oraz Timer. Poza tym znajdziemy tu także 6 kontrolek przypisanych do Timera, Wi-Fi, alarmu informującego o zapełnieniu zbiornika skroplin, trybu osuszania, cyrkulacji powietrza i suszenia prania.

Osuszacz powietrza Warmtec ODT12

Drugi ze sposobów sterowania osuszaczem to połączenie się z nim za pomocą Wi-Fi za pomocą aplikacji Tuya Smart. To rozwiązanie umożliwia włączenie i wyłączenie osuszacza, ustawienie Timera, czy ustawienie optymalnego poziomu wilgotności. Warto dodać, że urządzenie działa tylko w jednym paśmie – 2,4 GHz.

Warmtec ODT-12 ze smartfonem

System odprowadzania skroplin

Ze względu na małą pojemność zbiornika do odprowadzania skroplin (2,2 l) polecamy skorzystać z wężyka do odprowadzania wody. Jako że producent dodał rurkę do zestawu, wystarczy ją tylko zamontować do osuszacza i przygotowanego naczynia. Polecamy użyć jak największego zbiornika, którego nie trzeba będzie często opróżniać. Jeśli wybierzesz wewnętrzny zbiornik na skropliny, to o jego napełnieniu poinformuje Cię alarm w postaci migającej diody.

Warmtec ODT-12 - wymiary, wygląd i wyposażenie

Warmtec ODT-12 to poręczny sprzęt, który można postawić na każdym blacie. Jego wymiary to 26 cm x 25 cm x 39 cm. Waga urządzenia to jedyne 10,5 kg. Niestety producent nie zamontował tu uchwytu do przenoszenia urządzenia. 

Jeśli chodzi o wygląd Warmtec ODT-12 odróżnia się od konkurencji. Futurystyczna stylistyka przykuwa uwagę, a jednocześnie pasuje do każdego typu wnętrza. Ukośne wloty powietrza są unikatowe i atrakcyjne wizualnie.

Co do wyposażenie w pudełku poza osuszaczem znajdziemy:

 • wężyk odpływowy,
 • instrukcję obsługi,
 • kartę gwarancyjną.

Produkt jest objęty 3-letnią gwarancją door to door, w której koszt wysyłki towaru i zamówienie firmy kurierskiej leży po stronie producenta.

Osuszacz Warmtec ODT-12 w zestawie

Zastanawiasz się jaki sprzęt wybrać? Zebraliśmy dla Ciebie ważne informacje, aby ułatwić Ci zakupy. Sprawdź!

Parametry osuszacza Warmtec ODT-12

Marka i model Warmtec ODT-12
Cena 749 zł
Maks. powierzchnia 15 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-32°C
Zakres ustawień higrostatu 30-80%
Wydajność osuszania 12 l/24 h
Moc znamionowa 216 W
Przepływ powietrza 60 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 2,2 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność maksymalna 40 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 10,5 kg
Wymiary szer. 26 cm, gł. 25 cm, wys. 39 cm

Dla kogo jest Warmtec ODT-12?

Osuszacz kondensacyjny ODT-12 to urządzenie dla osób szukających sprzętu do małego pomieszczenia w rozsądnej cenie. Urządzenie jest przeznaczone dla użytkowników, dla których skromne parametry będą wystarczające. 

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Autor

Jakość powietrza przekłada się na jakość naszego życia. Ta wiedza zmotywowała mnie do zgłębienia tematu jako pasjonat i redaktor serwisu nachlodno.pl. Na łamach portalu udzielam praktycznych wskazówek odnośnie klimatyzacji i osuszaczy powietrza. Przeprowadzam testy, recenzuję urządzenia i analizuję oferty producentów pod kątem ich opłacalności. Zapraszam do czytania moich artykułów i recenzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *