Przejdź do treści
Nachłodno » Osuszacze powietrza » Osuszacz Olimpia Splendid Aquaria S1 24P – recenzja i opinie

Osuszacz Olimpia Splendid Aquaria S1 24P – recenzja i opinie

Osuszacz powietrza Olimpia Splendid Aquaria S1 24P
0
(0)

Osuszacz powietrza Olimpia Splendid Aquaria S1 24P to przyzwoity model z funkcją oczyszczania. Do jego głównych zalet należy potrójna filtracja powietrza. Osuszacz zaopatrzono w filtr wstępny, filtr z aktywnym węglem i filtr HEPA.

Jeśli chodzi o skuteczność osuszania, to wynik na poziomie 24 l na dobę mieści się w standardzie skutecznego osuszania w domu i mieszkaniu. W tym modelu przepływ powietrza to 180 m³/h. Mógłby być większy, co na pewno poprawiłoby skuteczność i tempo osuszania. 

Według zaleceń producenta produkt nadaje się do pomieszczeń o wielkości do 100 m³ (40 m² przy ścianach o wysokości 2,5 m).

Osuszacz kondensacyjny Splendid Aquaria S1 24P

Nasza ocena

6.5 / 10

Aktualna cena

1 559 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Dobra

Wydajność osuszania 24 l/24 h

Wyposażenie podstawowe Wyświetlacz dotykowy, higrometr, higrostat, 3 tryby pracy

Funkcje dodatkowe Timer, kółka, filtr węglowy, filtr HEPA, blokada rodzicielska, SWING, termometr, sterowanie przez Wi-Fi, kolorowy wskaźnik poziomu wilgotności

Aktualna cena 1 594 zł


Sprawdź na Ceneo.pl

Zalety i wady
 • Trzy etapy oczyszczania powietrza

  Osuszacz jest w stanie skutecznie usuwać zanieczyszczenia i nieprzyjemne zapachy, dzięki trzem filtrom (wstępny, węglowy, HEPA).

 • Funkcja SWING

  Oscylacyjny ruch żaluzji przy wylocie powietrza pozwala na równomierne rozprowadzanie osuszonego powietrza w pomieszczeniu.

 • Duży zbiornik na skropliny

  Zbiornik o pojemności 5 l pozwala na wygodne korzystanie z osuszacza.

 • Termometr

  Poza higrometrem i higrostatem osuszacz oferuje również podgląd aktualnej temperatury w pomieszczeniu. To przydatna funkcja, bo intensywność osuszania jest zależna od aktualnej temperatury powietrza.

 • Stosunek ceny do wydajności

  W tej półce cenowej można znaleźć sprzęt o większej efektywności osuszania z podobnym wyposażeniem dodatkowym.

 • Trzy sposoby sterowania

  Urządzeniem można sterować za pomocą dotykowego panelu, pilota i aplikacji mobilnej przez Wi-Fi.

Olimpia Splendid Aquaria to tylko jeden z recenzowanych osuszaczy. Sprawdź, jak wypada on na tle konkurencji i który model okaże się najbardziej opłacalny.


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Najważniejsze cechy i funkcje

Osuszacz Olimpia Splendid Aquaria to sprzęt o standardowych parametrach technicznych, który jednak wyróżnia się wyposażeniem dodatkowym. Model Aquaria S1 jest dostępny w kilku wariantach wydajności osuszania.

Osuszacz jest dostępny w następujących wariantach:

Recenzowany S1 24P o wydajności 24 l / 24 h kosztuje 1599

zł,


Sprawdź na Ceneo

S1 20P o wydajności 20 l / 24 h kosztuje 1 192 zł,


Sprawdź na Ceneo

S1 18P o wydajności 18 l / 24 h,


Produkt niedostępny

S1 16P o wydajności 16 l / 24 h kosztuje 795 zł,


Sprawdź na Ceneo

S1 14P o wydajności 14 l / 24 h kosztuje 720 zł,


Sprawdź na Ceneo

S1 12P o wydajności 12 l / 24 h kosztuje 699 zł,


Sprawdź na Ceneo

S1 10P o wydajności 10 l / 24 h kosztuje 861 zł.


Sprawdź na Ceneo

Wydajność osuszania i zbiornik na skropliny

W osuszaczu Olimpia Splendid Aquaria S1 24P znalazł się półprzezroczysty zbiornik na skropliny o pojemności 5 l. Tak duża pojemność eliminuje konieczność częstego wylewania wody. A przezroczysta konstrukcja pozwala wyraźnie zobaczyć stopień zapełnienia zbiornika. 

Co więcej, urządzenie zostało zaopatrzone w alarm pełnego zbiornika, który zabezpiecza przed wylewaniem się wody. Po sygnale urządzenie wstrzyma pracę do momentu opróżnienia zbiornika. Do osuszacza można także podłączyć wężyk i odprowadzać skropliny w sposób ciągły, np. bezpośrednio do odpływu.

Wydajność osuszania na poziomie 24 l na 24 godziny to wynik mieszczący się w standardzie, jednak w tej półce cenowej można znaleźć znacznie bardziej efektywny sprzęt. Również przepływ powietrza mógłby być wyższy, bo 180 m³/h nie jest wynikiem zadowalającym. Do skutecznego osuszania powierzchni o wielkości 40 m² przydałby się przepływ powietrza na poziomie 200 m³/h.

Zbiornik na skropliny w osuszaczu Olimpia Splendid Aquaria 1S 24P

Tryby pracy osuszacza

Osuszacz kondensacyjny Olimpia Splendid Aquaria może działać w 3 trybach pracy, dzięki czemu użytkownicy mogą optymalnie dobrać prędkość osuszania do potrzeb. Za pomocą wskaźnika temperatury i wilgotności posiadacz sprzętu może kontrolować stan powietrza w domu i ustawiać osuszacz tak, by dążył do odpowiedniego osuszenia powietrza. Oprócz tego można regulować prędkość wentylatora w 3-stopniowej skali. Ten model wyróżnia także cicha praca – osuszacz generuje hałas na poziomie około 38 dB.

Osuszacz Olimpia

Funkcje dodatkowe

W osuszaczu Olimpia Splendid Aquaria S1 24P producenci zadbali o szeroki pakiet funkcji dodatkowych. Szczególnie przydatny jest miernik temperatury i wilgotności. Dzięki niemu możliwe jest uzyskanie odpowiednich warunków w pomieszczeniu. 

Poza tym użytkownicy mogą skorzystać z timera (programatora czasowego). Rodzice z mniejszych dzieci z pewnością docenią blokadę rodzicielską. Do praktycznych funkcji należy również alarm napełnienia zbiornika, który zapobiega przelaniu się kondensatu, chociaż to akurat standard w tego typu urządzeniach. 

Wyróżnikiem jest na pewno funkcja SWING, pozwalająca na ruch klapki przy wylocie powietrza. Dzięki temu osuszone powietrze jest równomiernie rozprowadzane po pomieszczeniu. 

Olimpia Splendid Aquaris - panel sterowania

Zaawansowany system oczyszczania powietrza

Dzięki trzystopniowej filtracji osuszacz Olimpia usuwa z powietrza wszelkie zanieczyszczenia. Skuteczną filtrację gwarantują 3 filtry:

 1. Filtr przeciwpyłowy i pyłkowy — inaczej filtr wstępny lub siatkowy; odpowiada za usuwanie większych zanieczyszczeń, takich jak kurz, włosy i sierść. Ten rodzaj filtra stanowi barierę mechaniczną dla zabrudzeń, co pozwala na ochronę wnętrza osuszacza. 

 1. Filtr węglowy — filtr z węglem aktywnym, który pochłania nieprzyjemne zapachy, opary, a nawet benzeny i lotne związki organiczne. Dużą zaletą filtra węglowego jest neutralizacja toksycznych oparów, które występują w płytach meblowych, klejach i farbach.

 2. Filtr HEPA — wysokowydajny filtr powietrza, który usuwa drobne cząstki kurzu, smogu i alergeny. Specjalna kombinacja mechanizmów filtracji sprawia, że jest on w stanie zatrzymać cząstki o wielkości 0,3 mikrona. 

Filtr HEPA i filtr węglowy w jednym – czy to skuteczne rozwiązanie?

Mimo zaawansowanych technologii ochrona przed zanieczyszczeniami mogłaby być jeszcze skuteczniejsza. Wszystko przez integrację filtra węglowego z filtrem HEPA. Niestety podwójna bariera ma swoje wady.

Zastosowanie dwóch osobnych filtrów jest rozwiązaniem lepszym, ponieważ w ten sposób można zneutralizować więcej zanieczyszczeń. Poza tym pojedynczy filtr można wymienić po upływie terminu przydatności, a przecież filtr HEPA i filtr węglowy nie zużywają się w takim samym czasie.

Montaż filtrów w osuszaczu Olimpia Splendid Aquaria
Montaż filtra węglowego połączonego z filtrem HEPA w osuszaczu Olimpia Splendid Aquaria. Źródło: Youtube

Obsługa osuszacza

Osuszacz można kontrolować za pomocą dotykowego panelu sterowania lub za pomocą aplikacji mobilnej. Wykorzystanie smartfona lub tabletu pozwala sterować sprzętem z niemal każdego miejsca na ziemi, które posiada dostęp do sieci Wi-Fi.

Osuszacz Olimpia można łatwo przemieszczać pomiędzy pomieszczeniami, za pomocą dołączonych do zestawu kółek. 

Odczyt wartości ułatwia dodatkowy wyświetlacz na froncie osuszacza (kolor liczb sugeruje aktualny stan wilgotności; chociaż specyfikacja nie jest dostosowana do polskich warunków – poziom czerwony, czyli zbyt duża wilgotność, jest sygnalizowany dopiero po przekroczeniu 70%, a powinien przy 60%). 

Zastanawiasz się jaki sprzęt wybrać? Zebraliśmy dla Ciebie ważne informacje, aby ułatwić Ci zakupy. Sprawdź!


Zobacz ranking klimatyzatorów przenośnych

Parametry osuszacza Olimpia Splendid Aquaria

Marka i model Splendid Aquaria S1 24P
Cena 1559 zł
Maks. powierzchnia wg. NaChlodno 48 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-35°C
Zakres ustawień higrostatu 30-90%
Wydajność osuszania 24l/24 h
Moc znamionowa 515 W
Przepływ powietrza 180 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność maksymalna 38 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 14,6 kg
Wymiary szer. 36,7 cm,
gł. 27,4 cm, wys. 61 cm
Komu polecamy osuszacz Olimpia Splendid Aquaria?

Osuszacz Olimpia Splendid Aquaria S1 24P to dobra oferta dla osób szukających osuszacza i oczyszczacza w jednym. Potrójna filtracja powietrza, to zdecydowany atut tego modelu, który docenią szczególnie palacze, alergicy i osoby zmagające się z problemem smogu. Funkcja oczyszczania powietrza pomoże zadbać o aurę w każdym domu.

Urządzenie dobrze nadaje się do większych pomieszczeń. Przyzwoite parametry pozwalają mu wydajnie pracować zarówno w łazience, jak i przestronnej kuchni z salonem. Polecamy ten model osobom ceniącym wygodę, ponieważ funkcja Wi-Fi, duży zbiornik na skropliny i funkcje automatyczne znacznie ułatwiają obsługę sprzętu. Z kolei wskaźnik temperatury i wilgotności pozwala w pełni kontrolować stan powietrza we wnętrzu.

Niestety dla wielu osób cena może być zbyt wysoka, szczególnie, że wydajność osuszania jest mniejsza niż 30 l/24 h. 


Facebook


Youtube

Poradniki nachlodno.pl


Pochłaniacz wilgoci wszystko co musisz wiedzieć

Pochłaniacze wilgoci – 19 modeli, testy i opinia

Przygotowaliśmy zestawienie popularnych pochłaniaczy wilgoci oraz porównanie standardowego pochłaniacza wilgoci z osuszaczem powietrza. Żeby pozbyć się wilgoci nie wystarczy pochłaniacz wilgoci za kilkanaście złotych.  Pochłaniacz wilgoci – materiał wideo NaChlodno.pl…

Dowiedz się więcej

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Nasza ocena
Data
Produkt
Osuszacz powietrza
Nasza ocena
41star1star1star1stargray
Nazwa produktu
Olimpia Splendid Aquaria S1 24P
Cena
pln 1594
Dostępność
Available in Stock
Autor

Jakość powietrza przekłada się na jakość naszego życia. Ta wiedza zmotywowała mnie do zgłębienia tematu jako pasjonat i redaktor serwisu nachlodno.pl. Na łamach portalu udzielam praktycznych wskazówek odnośnie klimatyzacji i osuszaczy powietrza. Przeprowadzam testy, recenzuję urządzenia i analizuję oferty producentów pod kątem ich opłacalności. Zapraszam do czytania moich artykułów i recenzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *