Przejdź do treści
Nachłodno » Osuszacze powietrza » Osuszacz Maltec DH-20330 – recenzja i opinie

Osuszacz Maltec DH-20330 – recenzja i opinie

Recenzja osuszacza Maltec DH-20330
0
(0)

Osuszacz powietrza Maltec DH-20330 to sprzęt z niższej półki cenowej. Za urządzenie o wydajności 20 l na dobę trzeba zapłacić 659 zł. Warto docenić tu przystępną cenę, jakość wykonania i łatwą obsługę. 

Niestety urządzenie zostało zaopatrzone jedynie w filtr wstępny, stanowiący podstawową ochronę przed zanieczyszczeniami. W osuszaczu nie znajdziemy filtra węglowego ani filtra HEPA.

Przepływ powietrza w tym modelu to 150 m³/h, co Według zaleceń producenta pozwala na pracę w pomieszczeniach do 35 m². Naszym zdaniem będzie dobry do maksymalnie 40 m².

Osuszacz kondensacyjny Maltec DH-20330

Maltec DH-20330

Nasza ocena

7 / 10

Aktualna cena

659 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Bardzo dobra

Wydajność osuszania 20 l/24 h

Wyposażenie podstawowe Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 3 tryby pracy

Funkcje dodatkowe Timer, kółka, blokada rodziccielska

Zalety i wady

Aktualna cena 659 zł


Sprawdź na Ceneo.pl

 • Stosunek ceny do wydajności

  Osuszacz Maltec DH-20330 jest opłacalny biorąc pod uwagę jego parametry i jakość wykonania.

 • Duży zbiornik na skropliny

  Pojemnik o pojemności 4,5 l pozwala na długotrwałą pracę urządzenia bez opróżniania zbiornika.

 • Timer włączenia i wyłączenia

  Osuszacz posiada programator czasowy, który pozwala ustawić działanie sprzętu w dowolnym momencie.

 • Wyłącznie funkcje podstawowe

  Producent zachwala mnogość funkcji, jednak są to opcje zupełnie podstawowe, które posiada każdy, nawet tani, osuszacz powietrza.

Maltec DH 20330 to tylko jeden z recenzowanych osuszaczy powietrza. Sprawdź jakie oceny uzyskały inne modele. 


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Cechy osuszacza Maltec DH-20330

Recenzowany osuszacz Maltec DH-2330 to sprzęt o mocy 330W, dedykowany do pomieszczeń o maksymalnej powierzchni 35 m². Z kolei minmalna powierzchnia, w której może pracować to 4 m². Urządzenie pozwala na regulację wilgotności powietrza w zakresie od 30 do 80%. Osuszacz nie posiada funkcji oczyszczania powietrza, ponieważ został zaopatrzony tylko w filtr wstępny — siatkowy, który należy regularnie czyścić.

Wydajność osuszania i zbiornik na skropliny

W przypadku osuszacza Maltec DH-20330 wydajność osuszania to 20 l na dobę, co możemy uznać za wynik mieszczący się w standardzie w użytku domowym. Z kolei przepływ powietrza to jedynie 150 m³/h. Warto dodać, że w tym modelu jest higrometr i higrostat, który pozwala precyzyjnie kontrolować poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o zbiornik na wodę, ma on pojemność 4,5 l i posiada wskaźnik informujący o stopniu napełnienia. Pojemnik trzeba opróżniacz ręcznie, choć samą wodę można odprowadzać również za pomocą dołączonego do zestawu wężyka. Co ważne osuszacz sam sygnalizuje, gdy zbiornik jest pełny, zapalając kontrolkę „Waterfull”. Poza sygnałem wizualnym pojawia się także sygnał dźwiękowy, który wstrzymuje pracę osuszacza. Funkcja ta zapobiega przelaniu się wody.

Trzy tryby pracy osuszacza i funkcje dodatkowe

Osuszacz powietrza może działać w trzech trybach — dostępny jest tryb pracy ciągłej, tryb automatyczny i tryb sleep. Ostatni z wymienionych trybów jest przeznaczony do działania w nocy, zapewniając optymalne warunki do spania. Przynajmniej w teorii, bo urządzenia ze sprężarkami on/off nadal są dosyć głośne i używanie ich w sypialni podczas snu, może negatywnie wpływać na komfort i odpoczynek.  

Maltec DH-20330 został wyposażony w pakiet funkcji dodatkowych, które nie wyróżniają się jednak na tle konkurencji. 

Automatyczna funkcja rozmrażania zapobiega powstawaniu lodu wewnątrz obudowy. Dzięki niej sprzęt może wydajnie pracować w temperaturze poniżej 16°C. 

Poza sygnalizacją napełnienia zbiornika skroplin osuszacz posiada jeszcze jedno zabezpieczenie — blokadę rodzicielską. Dzięki niej najmłodsi domownicy nie będą mogli zmienić ustawień urządzenia podczas nieobecności starszych. 

Panel sterowania w osuszaczu Maltec DH-20330
Panel sterowania osuszacza Maltec DH-20330

Dane techniczne i zawartość zestawu

Osuszacz powietrza Maltec DH-20330 należy do produktów kompaktowych. Jego rozmiary to 30,5 x 23,5 x 49,5 cm, a waga to jedynie 13,5 kg. Jeśli chodzi o hałas, Maltec DH-20330 generuje dźwięk na poziomie 41 dB(A), co jest dobrym wynikiem. 

Kupując osuszacz Maltec DH-20330 poza urządzeniem otrzymasz:

 • wąż do odprowadzania skroplin,
 • filtr wstępny-siatkowy,
 • kółka do transportu,
 • instrukcję obsługi w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Osuszacz Maltec DH-20330

Wygląd i transport osuszacza

Maltec DH-20330 to osuszacz o minimalistycznych designie. Został on utrzymany w kolorze białym i czarnym, które dobrze komponują się z wystrojem każdego wnętrza. W kwestii transportu zadbano tu o uchwyty do przenoszenia urządzenia oraz kółka do transportu.

Obsługa osuszacza

Osuszacz można kontrolować jedynie za pomocą dotykowego panelu sterowania. Do urządzenia nie dołączono pilota, nie ma również możliwości sterowania przez aplikację mobilną w telefonie. 

Zastanawiasz się jaki sprzęt wybrać? Zebraliśmy dla Ciebie ważne informacje, aby ułatwić Ci zakupy. Sprawdź!


Zobacz ranking klimatyzatorów przenośnych

Maltec DH-20330

Parametry osuszacza Maltec DH-20330

Marka i model Maltec DH-20330
Cena 659 zł
Maks. powierzchnia wg. NaChlodno 40 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-30°C
Zakres ustawień higrostatu 30-80% (co 5%)
Wydajność osuszania 20 l/24 h
Moc znamionowa 330 W
Przepływ powietrza 150 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 4,5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność maksymalna 41 dB(A)
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 13,5 kg
Wymiary szer. 30,5 cm,
dł. 23,5 cm, wys. 49,5 cm
Dla kogo jest osuszacz Maltec DH-20330?

Osuszacz Maltec DH-20330, podobnie jak Maltec DH 1000A jest przeznaczony do mniejszych powierzchni. Producent zaleca, aby stosować go w pokojach do 35 m².

Model Maltec DH-20330 to oferta dla osób poszukujących solidnego osuszacza w przystępnej cenie. Warto dodać, że ten model jest niewielkich rozmiarów, przez co dobrze wpasuje się w wystrój niewielkich pomieszczeń. 

Osuszacz Maltec DH-20330 ma silną konkurencję, ale jest to dobrze wycenione urządzenia, stąd jego wysoka ocena w naszym serwisie. 


Facebook


Youtube

Poradniki nachlodno.pl


Pochłaniacz wilgoci wszystko co musisz wiedzieć

Pochłaniacze wilgoci – 19 modeli, testy i opinia

Przygotowaliśmy zestawienie popularnych pochłaniaczy wilgoci oraz porównanie standardowego pochłaniacza wilgoci z osuszaczem powietrza. Żeby pozbyć się wilgoci nie wystarczy pochłaniacz wilgoci za kilkanaście złotych.  Pochłaniacz wilgoci – materiał wideo NaChlodno.pl…

Dowiedz się więcej

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Nasza ocena
Data
Produkt
Osuszacz powietrza
Nasza ocena
41star1star1star1stargray
Nazwa produktu
Maltec DH-20330
Cena
pln 659
Dostępność
Available in Stock
Autor

Jakość powietrza przekłada się na jakość naszego życia. Ta wiedza zmotywowała mnie do zgłębienia tematu jako pasjonat i redaktor serwisu nachlodno.pl. Na łamach portalu udzielam praktycznych wskazówek odnośnie klimatyzacji i osuszaczy powietrza. Przeprowadzam testy, recenzuję urządzenia i analizuję oferty producentów pod kątem ich opłacalności. Zapraszam do czytania moich artykułów i recenzji!

2 komentarze do “Osuszacz Maltec DH-20330 – recenzja i opinie”

 1. A gdyby tak miał na pokładzie wifi z pełnym sterowaniem aplikacją? I to wszystko za 692 zł? Zakup chyba jeszcze bardziej nabiera sensu. Bo widzę, że to bliźniaczy model do Climative ION Cube i Argo (tylko Argo o 50 zł droższy). Oba teraz w dobrej cenie na Allegro.

  1. Faktycznie ten model jest dostępny z logo kilku marek, nadal to dobry sprzęt godny polecenia. Zerknąłbym tylko na warunki gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *