Przejdź do treści
Home » Klimatyzatory przenośne » Klimatyzator Welltec ACN18. Recenzja i opinie

Klimatyzator Welltec ACN18. Recenzja i opinie

Recenzja klimatyzator przenośny Welltec ACN1818
4
(1)

Welltec ACN18 to klimatyzator przenośny, który znakomicie sprawdzi się w większych pomieszczeniach. Według zaleceń producenta klimatyzator przenośny przeznaczony jest do chłodzenia wnętrz do 100 m², choć wynik ten wydaje się znacznie zawyżony.

Według zasady na każde 10 m² powinien przypadać 1 kW mocy chłodniczej. A więc Weltec ACN18 o mocy 5,2 kW polecamy stosować w pomieszczeniach o wymiarze około 52 m².

Dzięki dużej wydajności tego modelu przyjemny chłód można poczuć od razu po włączeniu klimatyzacji. Godny pochwały jest również przepływ powietrza sięgający aż 680 m³/h!

Opinia eksperta

Klimatyzator przenośny Welltec ACN18 idealnie nadaje się do przestronnych wnętrz. Jest to propozycja godna uwagi ze względu na 5 trybów pracy, wysoką efektywność, dopracowany system sterowania, wysokiej jakości filtry oraz dołączoną do zestawu rurę i uszczelkę. Dzięki wielu funkcjonalnościom z klimatyzatora można korzystać przez cały rok.
profilowe dawid
Dawid Kaźmierczak
Główny redaktor
Weltec ACN18

Nasza ocena

7,5 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

4450 zł

Opłacalność zakupu
Średnia
Moc chłodzenia
5,2 kW
Pobór prądu
W normie, 2 000 W
Tryby pracy
chłodzenie, osuszanie, cyrkulacja, ogrzewanie, oczyszczanie
Funkcje dodatkowe i wyposażenie
swing, timer, tryb auto, pilot, uszczelka na okno, filtr HEPA

Zalety i wady

Aktualna cena 4450 zł

 • 5 trybów pracy

  Klimatyzator działa jako urządzenie całoroczne Może on chłodzić, ogrzewać, oczyszczać, osuszać i cyrkulować powietrze.

 • Wysoka wydajność

  Duża i moc i przepływ powietrza pozwalają na efektywne chłodzenie pomieszczeń. Wysoki przepływ powietrza i moc chłodnicza o wartości 5,2 kW robią wrażenie.

 • Filtr HEPA H13 i filtr węglowy

  Oba filtry gwarantują wysoką wydajność oczyszczania powietrza w domu.

 • Uszczelka okienna w zestawie

  W cenie klimatyzatora otrzymujemy uszczelkę okienną, która pozwala wyprowadzić rurę wyrzutową bez obaw o to, że do pomieszczenia wleci gorące powietrze z zewnątrz.

 • Wi-Fi

  W recenzowanym modelu jest możliwość sterowania z poziomu aplikacji mobilnej w telefonie.

 • Funkcja swing

  Oscylacja żaluzji przy wylocie równomiernie rozprowadza zimne lub ciepłe powietrze po pomieszczeniu.

 • Bardzo duży przepływ powietrza

  Wartość 680 m³/h jest porównywalna z klimatyzatorami naściennymi.

 • Wysoka cena

  Za tak wysoką cenę można kupić klimatyzator Split, który będzie bardziej wydajny niż monoblok.

Czy warto kupić Weltec ACN18?

Model ACN18 to zaawansowany technicznie klimatyzator, który należy do drogich i solidnych rozwiązań, naszpikowanych wieloma funkcjami dodatkowymi. Za wysoką jakość wykonania produktu i ogrom dodatkowych możliwości należy zapłacić około 4000 zł. Cena jest wygórowana, biorąc pod uwagę fakt, że za tę kwotę można zamontować klimatyzator typu split.

Tańsze modele klimatyzatorów przenośnych znajdziesz w naszym rankingu, który uwzględnia cenę i możliwości chłodzenia, a także funkcje dodatkowe: 

5 trybów pracy w 1 urządzeniu

Zdecydowaną zaletą klimatyzatora jest jego wszechstronność. Duża liczba opcji pozwala zadbać o warunki klimatyczne w pomieszczeniu, bez względu na porę roku, czy jakość powietrza. Welltec ACN18 posiada takie funkcje jak:

Chłodzenie
5,2 kW
Cyrkulacja
680 m³/h
Osuszanie
55 l / 24 h
Ogrzewanie
4,7 kW
Oczyszczanie
filtr HEPA H13

Funkcja grzania w klimatyzacji działa efektywnie. Urządzenie o mocy 4,7 kW jest w stanie ogrzać pomieszczenie w krótkim czasie. Warto dodać, że podczas grzania pobór mocy wzrasta do 2040 W. 

Według zaleceń producenta klimatyzator przenośny jest w stanie osuszyć aż 52 l w ciągu 24 godzin. Jest to zdecydowanie lepszy wynik od większości osuszaczy kondensacyjnych. Podobnie wysoką efektywność wykazują tylko osuszacze przemysłowe lub budowlane. Wydajne osuszanie może okazać się potrzebne do walki z wilgocią, podczas osuszania ścian w trakcie remontu lub do suszenia prania.  

Klimatyzator Welltec ACN18 został zaopatrzony w filtr HEPA H13, który doskonale radzi sobie z usuwaniem zarodników pleśni, pyłku, kurzu oraz sierści zwierząt domowych. Jest to najwyższa klasa filtra dla urządzeń przeznaczonych do użytku domowego.

Z kolei za sprawą filtra węglowego możliwe jest wchłonięcie nieprzyjemnych zapachów i oczyszczenie powietrza ze szkodliwych związków chemicznych. Tryb oczyszczania powietrza jest szczególnie ważny dla osób zmagających się z problemem smogu w swoim miejscu zamieszkania.

W Welltec ACN18 temperaturę powietrza można ustawić w zakresie od 16 do 31 °C, a wbudowany wentylator posiada 3 stopnie prędkości. Daje to możliwość optymalnego dopasowania temperatury i mocy nawiewu do wymagań i panującej pogody.

Klimatyzator Weltec ACN z przodu i z tyłu
Klimatyzator Sharp UL-C10EA z boku i od frontu. Źródło: nachlodno.pl

Funkcje dodatkowe klimatyzatora Welltec ACN18

Klimatyzator przenośny Weltec ACN18 posiada wiele funkcji, które zwiększają komfort jego obsługi. W tym modelu użytkownicy mogą skorzystać z funkcji swing, trybu automatycznego, timera, funkcji autodiagnozy oraz trybu sleep

Funkcja Swing to opcja pozwalająca równomiernie rozprowadzić powietrze po całym wnętrzu, tworząc przyjazny mikroklimat. 

Urządzenie posiada tryb automatyczny, który optymalizuje temperaturę oraz nawiew przez włączanie i wyłączenie klimatyzatora w odpowiednim momencie. Na podobnej zasadzie działa timer, z tą różnicą, że tutaj użytkownik samodzielnie musi zaprogramować czas wyłączenia sprzętu w przedziale od 1 godziny do 24 godzin. 

Warto odnotować także funkcję auto restartu, która jest przydatna w przypadku zaniku prądu. W takiej sytuacji system zapamiętuje wcześniejsze ustawienia i po włączeniu zasilania uruchamia klimatyzator, bazując na zapamiętanych danych.

Klimatyzacja może działać także w trybie sleep, w którym temperatura obniża się lub zwiększa o 1°C w ciągu godziny, lub 2°C w ciągu dwóch godzin. Takie warunki mają poprawić jakość snu. Niestety mimo dobrych intencji twórców, włączony klimatyzator nie sprzyja zdrowemu wypoczynkowi w nocy, ponieważ generuje on duży poziom hałasu. Przy tak dużej mocy chłodzenia zdecydowanie lepiej sprawdzi się obniżenie temperatury na godzinę przed snem. Takie rozwiązanie zapewni odpowiednie warunki do snu w sypialni i pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną.

Panel sterowania klimatyzatora Weltec ACN18

Wygodne sterowanie 

Jeśli posiadasz dostęp do internetu, klimatyzator Welltec obsłużysz z dowolnego miejsca na ziemi. Obsługa urządzenia za pomocą aplikacji Tuya Life lub Smart Life jest wygodna i intuicyjna. Aby sparować klimatyzator ze smartfonem lub tabletem, należy tylko włączyć przycisk Sleep na klimatyzatorze i wybrać odpowiednie urządzenie w oknie aplikacji na smartfonie. 

Dzięki wygodnej obsłudze głosowej urządzenie można obsługiwać komendami. Welltec ACN18 można połączyć z asystentem Googla lub Amazon Alexa za pomocą aplikacji Tuya Life lub Smart Life. Możliwości sterowania głosowego mogą zostać poszerzone przez podłączenie inteligentnych głośników.

Klimatyzator możesz obsługiwać także za pomocą dotykowego panelu. Jego przejrzysty układ pozwala na łatwą zmianę trybu, czy włączenie poszczególnych funkcji.

Sterowanie klimatyzatorem z poziomu aplikacji mobilnej
Sterowanie klimatyzatorem z poziomu aplikacji mobilnej. Źródło: empik.com

Sterowanie:

dotykowy panel — tak ✅

pilot — tak ✅

aplikacja mobilna Wi-Fi — tak ✅

sterowanie głosowe — tak ✅

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego

Marka i model Welltec ACN18
Cena 4450 zł
Rekomendowana powierzchnia 52 m²
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzania A / A
Moc chłodnicza / max. pobór prądu 5,2 kW / 2 000 W
Moc grzewcza / max. pobór prądu 4,7 kW / 2 040 W
Przepływ powietrza 680 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania 18-35 °C
Liczba prędkości wentylatora 3
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 65 dB
Długość przewodu odprowadzającego 200 cm
Waga 30 kg

Zastanawiasz się jaki sprzęt wybrać? Zebraliśmy dla Ciebie ważne informacje na temat klimatyzatorów. Nasza wiedza to gwarancja udanych zakupów!

Łatwy montaż

Zestaw Weltec ACN18
Pełny zestaw instalacyjny, dołączony do klimatyzatora Weltec ACN18

Do instalacji klimatyzatora przenośnego nie potrzeba zatrudniać fachowców. Cały montaż jest prosty i można go wykonać samodzielnie. W trybie wentylacji i osuszania wystarczy podłączyć sprzęt do prądu. W trybie osuszania należy jeszcze podłączyć wężyk do skroplin zamontowany do górnego odpływu. Do klimatyzacji i ogrzewania konieczne jest jeszcze zainstalowanie rury wyrzutowej w oknie lub w drzwiach balkonowych. 

Warto dodać, że przy zakupie klimatyzatora do zestawu dołączone zostały dwie rury do montażu, które można ze sobą połączyć (nie jest to jednak klimatyzator dwururowy). Stosowanie jednej długiej rury zapewnia większe możliwości montażowe, jednak nie polecamy tego rozwiązania. Dłuższa rura, to w efekcie większa powierzchnia do nagrzewania i oddawania ciepła, a co za tym idzie niższa efektywność pracy urządzenia. 

Do klimatyzatora przenośnego Weltec ACN18 dołączona jest także uszczelka okienna. I choć te dodatki są konieczne do instalacji klimatyzacji, nie są one dostępne w przypadku w każdym modelu klimatyzatora.

Akcesoria dołączone do klimatyzatora Weltec ACN 18. Od lewej adaptor okienny, pilot, końcówki rury, filtr HEPA, dwie rury wyrzutowe, wężyk do odprowadzania skroplin, uszczelka okienna.

Poradniki nachlodno.pl

Klimatyzatory przenośne w pokoju

Jak wybrać klimatyzator przenośny?

Czym się kierować podczas wyboru przenośnego klimatyzatora? Warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, moc urządzenia, dodatkowe funkcje i cenę. Poznaj 4 wskazówki, które pomogą Ci wyłonić najlepszy model!

Dowiedz się więcej

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Autor

Jakość powietrza przekłada się na jakość naszego życia. Ta wiedza zmotywowała mnie do zgłębienia tematu jako pasjonat i redaktor serwisu nachlodno.pl. Na łamach portalu udzielam praktycznych wskazówek odnośnie klimatyzacji i osuszaczy powietrza. Przeprowadzam testy, recenzuję urządzenia i analizuję oferty producentów pod kątem ich opłacalności. Zapraszam do czytania moich artykułów i recenzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *