Przejdź do treści
Home » Klimatyzatory przenośne » Klimatyzator Sharp UL-C10EA-W. Recenzja i opinie

Klimatyzator Sharp UL-C10EA-W. Recenzja i opinie

Recenzja klimatyzatora Electrolux EXP34U338HW
0
(0)

Sharp UL-C10EA-W to przenośny klimatyzator z mocą chłodniczą wynoszącą 2,9 kW oraz przepływem powietrza na poziomie 385 m³/h. Zgodnie z zaleceniami producenta, klimatyzator ten najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni 19 m², choć według standardowego przelicznika może być wykorzystywany również w nieco większych pomieszczeniach, nawet do 29 m². 

Urządzenie posiada 3 tryby pracy: chłodzenie, cyrkulacja powietrza i osuszanie powietrza, a także 3 poziomy nawiewu i tryb automatyczny. Funkcja swing umożliwia równomierne rozprowadzanie powietrza poprzez ruchomą żaluzję przy wylocie powietrza.

Za modelu Sharp UL-C10EA-W trzeba zapłacić około 2000 zł. Opłacalność jest niska, ponieważ w tej cenie można kupić klimatyzator o większej mocy i z lepszym wyposażeniem. 

Opinia eksperta

Jeśli szukasz klimatyzatora do małego pomieszczenia, ten model będzie odpowiedni. Klimatyzator można pochwalić za dobry przepływ powietrza i wysoką energooszczędność. Trzeba przyznać, że ma on też kilka wad. Ze względu na niską moc i ubogi pakiet funkcji dodatkowych zakup klimatyzatora jest mało opłacalny.
profilowe dawid
Dawid Kaźmierczak
Główny redaktor
Klimatyzator-SHARP-UL-C10EA-W

Nasza ocena

5 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1 899 zł

Opłacalność zakupu
Mała
Moc chłodzenia
2,9 kW
Pobór prądu
Bardzo dobry, maks. 935 W
Tryby pracy
chłodzenie, osuszanie, cyrkulacja
Funkcje dodatkowe i wyposażenie
swing, timer, tryb, pilot

Aktualna cena 1 899 zł

 • Energooszczędność

  Klimatyzator nie zużywa dużej ilości prądu podczas chłodzenia. Jego klasa energetyczna to A+.

 • Funkcja swing

  Ruch żaluzji przy wylocie powietrza umożliwia równomierne rozprowadzanie chłodu po pomieszczeniu.

 • Moc chłodnicza poniżej 3 kW

  Zwykle polecamy modele o mocy chłodniczej o wartości przynajmniej 3 kW, ten model jest blisko tej wartości.

 • Niska opłacalność

  W tej półce cenowej można znaleźć sprzęt o większej mocy chłodniczej i większej liczbie trybów pracy oraz z dodatkowym wyposażeniem.

 • Mało funkcji dodatkowych

  Sprzęt zaopatrzono jedynie w podstawowy pakiet funkcji dodatkowych.

 • Brak uszczelki

  W zestawie zabrakło uniwersalnej uszczelki okiennej, która jest wymagana przy gorących dniach: po wystawieniu rury za okno ciepłe powietrze będzie wpadać przez uchylone okno do pomieszczenia.

Sharp UL-C10EA-W znalazł się w naszym zestawieniu. Nie ulega wątpliwości, że konkurencyjne produkty są bardziej opłacalne.  Sprawdź inne urządzenia w naszym rankingu, by wybrać najbardziej opłacalny sprzęt dla siebie. Oto nasze propozycje:

Główne cechy i funkcje klimatyzatora Sharp UL-C10EA

Klimatyzator Sharp cechuje minimalistyczny design. Jego tylna część, do której przymocowana jest rura wyrzutowa, zawiera także kratkę wentylacyjną. Rozmiary klimatyzatora mieszczą się w standardzie, choć na rynku znajdziemy mniejsze urządzenia o podobnej mocy. 

Sprzęt łączy w sobie funkcjonalność 3 urządzeń. Może on działać jako klimatyzator, cyrkulator i osuszacz powietrza.

Chłodzenie
2,9 kW
Cyrkulacja
385 m³/h
Osuszanie
36 l / 24 h

W tym modelu zakres regulacji temperatur mieści się w przedziale od 16 do 32°C, co jest normą dla klimatyzacji przenośnej. Równie przeciętnie wypada tu głośność, która osiąga do 62 dB. Jeśli chodzi o czynnik chłodniczy, zastosowano tu R290, czyli popularny propan.

Znacznie lepiej wypada tu współczynnik EER na poziomie 3,1. Tak duża efektywność energetyczna zapewnia dużą wydajność chłodzenia i niskie zużycie prądu. Klimatyzator Sharp UL-C10EA należy do klasy energetycznej A+.

Wyposażenie klimatyzatora przenośnego — co znajduje się w zestawie?

W zestawie poza klimatyzatorem znajdziemy rurę wyrzutową i listwę okienną. Niestety jest ona przystosowana do okien otwieranych do góry (typ amerykański). Taki sprzęt nie znajdzie zastosowania w popularnych w Polsce oknach otwieranych w bok. Niestety producent nie dołączył do zestawu uszczelki okiennej, którą trzeba dokupić osobno.

Klimatyzator Sharp UL-C10EA z boku i od frontu. Źródło: nachlodno.pl

Funkcje dodatkowe klimatyzatora Sharp UL-C10EA

W przypadku klimatyzatora Sharp UL-C10EA zestaw funkcji dodatkowych jest ograniczony. W tym modelu klienci mają do dyspozycji takie opcje jak:

funkcja swing — rolety klimatyzatora poruszają się w górę i w dół, dzięki czemu powietrze jest rozprowadzane równomiernie po całym pomieszczeniu,

timer — programator czasowy pozwala ustawić ustaloną temperaturę w dowolnej godzinie,

blokada rodzicielska — jest to zabezpieczenie przed zmianami ustawień urządzenia.

tryb sleep — funkcja przeznaczona do zapewnienia komfortowego snu. Niestety nie ma ona zastosowania w praktyce, ze względu na głośną pracę sprężarki, pozwala jedynie utrzymać stałą temp. przez kilka godzin. 

Panel klimatyzatora SHARP UL-C10EA W

Parametry techniczne klimatyzatora przenośnego

Marka i model Sharp UL-C10EA-W
Cena 1 899 zł
Rekomendowana powierzchnia 29 m²
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzania A+ / -
Moc chłodnicza / max. pobór prądu 2,9 kW / 935 kW
Moc grzewcza / max. pobór prądu - / -
Przepływ powietrza 385 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania 16-32 °C
Liczba prędkości wentylatora 3
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 65 dB
Długość przewodu odprowadzającego b.d.
Waga 32,5 kg

Zastanawiasz się jaki sprzęt wybrać? Zebraliśmy dla Ciebie ważne informacje i poddaliśmy modele testom. Nasza wiedza to gwarancja udanych zakupów!

Sterowanie

W tym modelu klimatyzatora sterowanie odbywa się poprzez pilot lub panel sterowania. Producent nie zaopatrzył klimatyzatora w funkcję WiFi, która umożliwiłaby sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu. Dla wygodnego przenoszenia klimatyzatora zamontowano tu kółka i uchwyty, które znajdziemy w niemal każdym urządzeniu typu monoblok.

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Autor

Jakość powietrza przekłada się na jakość naszego życia. Ta wiedza zmotywowała mnie do zgłębienia tematu jako pasjonat i redaktor serwisu nachlodno.pl. Na łamach portalu udzielam praktycznych wskazówek odnośnie klimatyzacji i osuszaczy powietrza. Przeprowadzam testy, recenzuję urządzenia i analizuję oferty producentów pod kątem ich opłacalności. Zapraszam do czytania moich artykułów i recenzji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *