Przejdź do treści

Klimatyzator Sencor MT7020C

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT7020C

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT7020C to następca modelu Sencor SAC MT7011C. Z zewnątrz urządzenia wyglądają identycznie, w środku również niewiele się zmieniło. Sprzęt przeznaczony jest do małych pomieszczeń. Moc chłodnicza klimatyzatora na poziomie zaledwie 2,05 kW pozwala schłodzić max. 25 m² powierzchni. W praktyce polecamy sprzęt do nieco mniejszych metraży – np. 15-20 m².

Jak na model o dość podstawowych parametrach, klimatyzator Sencor zaskakuje jednak dużym przepływem powietrza – 350 m³/h sprawia, że japoński sprzęt naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT7011C przód

Nasza ocena

6 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1 575 zł

Opłacalność zakupu
Średnia
Moc chłodzenia
2 kW
Pobór prądu
Niski, maks. 785 W
Tryby pracy
chłodzenie, osuszanie, cyrkulacja
Funkcje dodatkowe
sleep, timer, pilot

Główne cechy i funkcje

Sencor SAC MT7020C to jeden z bardziej podstawowych klimatyzatorów przenośnych. Sprzęt posiada niewielką moc chłodnicza – zaledwie 2,05 kW. Uwagę zwraca jednak imponujący jak na tę klasę sprzętu przepływ powietrza. 350 m³/h pozwala szybko schłodzić pomieszczenia. Do chłodzenia wykorzystywany jest ekologiczny czynnik chłodniczy R290.

Klimatyzator mobilny Sencor to urządzenie typu 3w1, łączące w sobie funkcje chłodzenia, wentylacji i osuszania pomieszczeń. Wydajność osuszania jest jednak dość symboliczna – 18 l/dobę, a więc ok. 750 ml/h.

Chłodzenie

Cyrkulacja

Osuszanie

Niewielka moc chłodnicza przekłada się automatycznie na niski pobór prądu – 0,785 kW.

Producent wyposażył urządzenie w kółka transportowe. Klimatyzator Sencor można więc łątwo więc przemieszczać. Niewielkie rozmiary i mała waga mogą być również ułatwieniem. Sprzęt  waży ok. 27 kg.

Wyposażenie i szczegóły techniczne

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT7020C pozwala regulować temperaturę chłodzenia w zakresie 18-32 st. C. Użytkownicy mogą również zaprogramować czas włączenia/wyłączenia sprzętu. Otrzymujemy bowiem do dyspozycji 24-godzinny timer, w którym ustawić można 0,5h interwały (od 0,5 do 10 godzin) oraz 1-godzinne (w przedziale od 10 do 24 godzin).

Klimatyzator Sencor SAC MT7020C oferuje tryb sleep, które charakteryzuje się niską głośnością. Jednak, co warto podkreślić, sprzęt ten jest wyjątkowo cichy również w innych trybach pracy. 53 dB przy największych obrotach to naprawdę dobry wynik. 

Sprzęt może być sterowany z poziomu dotykowego panelu lub dołączonego pilota. Po ponownym uruchomieniu Sencor SAC MT7020C samodzielnie uruchamia się ostatnio wybrany tryb.

Transport klimatyzatora przenośnego Sencor SAC MT7020C ułatwiają 4 kółka transportowe. Znalazło się też miejsce dla poręcznego uchwytu. Sprzęt jest również wyposażony w zbiornik na skropliny z odprowadzeniem drenażowym o pojemności 0,4 litra.

W celu znalezienia idealnego klimatyzatora, odwiedź nasze zestawienie:

Parametry techniczne Sencor SAC MT7020C

Marka i model Sencor SAC MT7020C
Cena 1575 zł
Rekomendowana powierzchnia 25 m²
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzania A / -
Moc chłodnicza / max. pobór prądu 2,05 kW / 0,785 kW
Moc grzewcza / max. pobór prądu brak
Przepływ powietrza 350 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania 18-32 C
Liczba prędkości wentylatora 3
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność do 53 dB
Długość i średnica przewodu odprowadzającego 1,5 m i 15 cm
Waga 27 kg

Sposób montażu Sencor SAC MT7020C

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT7011C tył

Klimatyzator przenośny Sencor SAC MT7020C jest urządzeniem prostym w montażu. Wystarczy jedynie dostęp do okna oraz gniazdka elektrycznego, aby móc po kilku minutach cieszyć się chłodnym powietrzem w mieszkaniu.

Dołączoną do urządzenia rurę wyrzutową wkładamy do specjalnego otworu z tyłu klimatyzatora, a następnie wyprowadzamy przez uchylone okno, które należy uszczelnić.

Dla kogo Sencor SAC MT7020C?

  • Dla niewymagających użytkowników, szukających prostego i niedrogiego sprzętu,
  • Do niewielkich pomieszczeń – max. 20-25 m².

Sprawdź inne klimatyzatory Sencor

Zobacz inne modele klimatyzatorów przenośnych

Poradniki nachlodno.pl

Klimatyzatory przenośne w pokoju

Jak wybrać klimatyzator przenośny?

Czym się kierować podczas wyboru przenośnego klimatyzatora? Warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, moc urządzenia, dodatkowe funkcje i cenę. Poznaj 4 wskazówki, które pomogą Ci wyłonić najlepszy model!

Dowiedz się więcej
nv-author-image

Maciej Kluba