Przejdź do treści

Klimatyzator Kalorik ACM 1010

Klimatyzator przenośny Kalorik ACM1010 recenzja

Klimatyzator przenośny Kalorik ACM 1010 to jeden z najtańszych urządzeń na rynku. Sprzęt ten kosztuje zaledwie 999 zł, oferując jednak symboliczną moc chłodniczą na poziomie 2,06 kW. W praktyce przekłada się to więc na max. 25 m² powierzchni do schłodzenia.

Polecamy przyjąć jednak nieco mniejszy metraż, jeżeli nie chcemy by sprzęt pracował cały czas na najwyższych obrotach (generując spory hałas). Nasza rekomendacja to około 15 m².

Ocena eksperta

1059 zł

Klimatyzator przenośny Kalorik ACM 1010 przód
5.8

Rekomendacja

5.8

Zalety

  • Bardzo niska cena
  • Urządzenie 3w1 (funkcja chłodzenia, wentylacji i osuszania)
  • Timer

Wady

  • Głośność urządzenia
  • Znikoma wydajnosć
  • Brak funkcji swing

Główne cechy i funkcje

Moc chłodnicza klimatyzatora przenośnego Kalorik ACM 1010 to 2,06 kW. Co ciekawe, w najwyższej prędkości urządzenie uzyskuje całkiem niezły przepływ powietrza – 300 m³/h. Do chłodzenia wykorzystywany jest ekologiczny czynnik chłodniczy R290.

Oprócz chłodzenia, klimatyzator przenośny Kalorik posiada również funkcje wentylacji i osuszania pomieszczeń. Z racji niewielkich gabarytów i małej mocy, również osuszacz nie ma zbyt dużej wydajności – 17 l wody na dobę, czyli ok. 700 ml/h.

Chłodzenie

Wentylacja

Osuszanie

Niewielka moc chłodnicza przekłada się automatycznie na niski pobór prądu – 0,792 kW. Niestety klimatyzator nie należy do najcichszych. Podczas intensywnej pracy jest w stanie generować aż 65 dB szumu.

Producent wyposażył urządzenie w kółka transportowe. Klimatyzator Kalorik łatwo więc przemieszczać, tym bardziej że urządzenie jest jednym z najlżejszych na rynku, ważąc niespełna 22 kg.

Wyposażenie i szczegóły techniczne

Klimatyzator pokojowy Kalorik ACM 1010 posiada standardowe funkcje. Urządzenie jest proste i wygodne w eksploatacji. Sterować nim możemy za pośrednictwem panelu na obudowie klimatyzatora lub pilota (w zestawie).

Za ich pomocą możemy ustawić timer (zaplanowanie czasu pracy sprzętu) oraz włączyć autodiagnostykę (wykrywanie ewentualnych usterek). Niestety zabrakło miejsca chociażby dla popularnej i przydatnej funkcji swing (równomiernie rozprowadzenie chłodnego powietrza).

Wentylator może pracować w 3 prędkościach. Podczas chłodzenia docelową temperaturę powietrza można regulować w zakresie od 17 do 30 st. C.

Parametry techniczne Kalorik ACM 1010

Marka i model Kalorik ACM 1010
Cena 1059 zł
Rekomendowana powierzchnia 25 m²
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzania A / -
Moc chłodnicza / max. pobór prądu 2,06 kW / 0,79 kW
Moc grzewcza / max. pobór prądu brak
Przepływ powietrza 300 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania 17-30 C
Liczba prędkości wentylatora 3
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność do 65dB
Długość i średnica przewodu odprowadzającego 1,5 m i 15 cm
Waga 22 kg

Sposób montażu Kalorik ACM 1010

Klimatyzator przenośny Kalorik ACM 1010 salon

Montaż klimatyzatora Kalorik ACM 1010 jest prosty i można wykonać go samodzielnie. W tym celu wystarczy jedynie dostęp do okna oraz gniazdka elektrycznego, aby móc cieszyć się chłodnym powietrzem w mieszkaniu.

Dołączoną do urządzenia rurę wyrzutową wkładamy do specjalnego otworu z tyłu klimatyzatora, a następnie wyprowadzamy przez uchylone okno, które należy uszczelnić.

Dla kogo Kalorik ACM 1010?

  • Dla niewymagających użytkowników, szukających prostego i niedrogiego sprzętu
  • Do niewielkich pomieszczeń – max. 20-25 m²

Zobacz inne modele klimatyzatorów przenośnych

Porównujemy dla Ciebie klimatyzatory przenośne na chłodno 🙂 Udostępnij znajomemu, niech też znajdzie chłód w lato.

nv-author-image

Maciej Kluba