Przejdź do treści

Osuszacz Meaco 12L Platinum – recenzja i opinie

Meaco 12l Platinum recenzja

Meaco 12L Platinum to kondensacyjny osuszacz powietrza o wydajności (jak sugeruje sama nazwa) jedynie 12 litrów. Urządzenie jest jednym z najsłabszych w naszym rankingu pod względem oferowanej wydajności, jak i relacji ceny do możliwości.

Energooszczędna praca (jedynie 160 W) i prosta obsługa to tak naprawdę jedyne zalety urządzenia. Przepływ powietrza 100 m3/h zdecydowanie nie wpływa dobrze na tempo osuszania. Niewielki zbiornik na wodę (zaledwie 2,5 litra) również nie sugeruje płynnej, szybkiej pracy.

Warto podkreślić natomiast, że firma Meaco oferuje w swoich osuszaczach możliwość doposażenia ich w filtr HEPA, który świetnie zatrzyma nawet drobne cząsteczki pyłów czy zarodniki grzybów i pleśni obecne w powietrzu.

Osuszacz Meaco 12L Platinum

Osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum

Nasza ocena

2.6 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1 473 zł

Opłacalność zakupu
Mała
Wydajność osuszania
12 l/24 h
Wyposażenie podstawowe
Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 2 tryby pracy
Funkcje dodatkowe
Timer, filtr HEPA, kółka

Aktualna cena 1473 zł

 • Energooszczędna praca

  Znamionowy pobór mocy w tym modelu to tylko 160 W, świetny wynik, jeśli chodzi o kondensacyjny osuszacz powietrza, czyli urządzenie ze sprężarką.

 • Timer

  Meaco 12L Platinum posiada timer, który pozwala ustalić, po jakim czasie urządzenie się wyłączy. Nie ma możliwości ustalenia momentu włączenia osuszacza z zadanymi ustawieniami.

 • Opcjonalny filtr HEPA

  Filtr HEPA zapewnia odpowiedni poziom oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń stałych, w tym z zarodników pleśni, PM2,5 i PM,10, wirusów i bakterii. W zależności od oferty Meaco 12L Platinum można kupić bez lub z filtrem HEPA.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Niestety cena Meaco 12L Platinum jest o wiele za wysoka. Za około 1500 zł można kupić osuszacz o wydajności nawet 40 litrów na dobę.

 • Niski przepływ powietrza

  Maksymalny przepływ powietrza w tym modelu to 100 m³/h, może to negatywnie wpływać na tempo osuszania, szczególnie podczas suszenia prania.

Meaco 12L Platinum w naszym rankingu wypada słabo na tle innych modeli. Znalazł się poza najlepszą 10. Głównie przez swoją wysoką cenę. Sprawdź ranking osuszaczy powietrza, w którym znajdziesz najbardziej opłacalne modele. 

Główne cechy i funkcje

Kondensacyjny osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum to bardzo podstawowe urządzenie. Model ten oferuje wydajność na poziomie zaledwie 12 l / dobę. Sprawdzi się więc na powierzchni ok. 24 m2. Niewielki jest również zbiornik na skropliny – jedynie 2,5 litra.

Oprócz osuszania powietrza, Meaco 12L Platinum również je oczyszcza. Urządzenie wyposażone jest w siateczkę, pełniącą funkcję filtra wstępnego. Ze swojej strony polecamy doposażyć sprzęt w filtr HEPA, który można dokupić. Zatrzyma on sporo mikrocząsteczek zanieczyszczeń stałych unoszących się w powietrzu.

Sterowanie i szczegóły techniczne

Meaco 12L Platinum to osuszacz powietrza o dość ograniczonym zakresie funkcji. W standardzie znajdują się jedynie najpotrzebniejsze opcje, takie jak: higrostat (umożliwiający regulację docelowego poziomu wilgotności w zakresie 30-80%) oraz timer.

Brak jest natomiast blokady rodzicielską, którą możemy znaleźć w większych modelach Meaco. Analogicznie nie znajdziemy tu również WiFi, sterowania mobilnego czy funkcji swing.

Urządzenie może pracować w 2 prędkościach. Zakres temperatur to 5 do 35 st. C. Dla zachowania zadowalającej wydajności, producenta zaleca używać sprzęt w warunkach powyżej 18 st. C.

Ciekawą funkcją zdaje się być „tryb suszenia prania„. Opcja ta uruchamia tryb ciągłej pracy, ignorując całkowicie wilgotność w pomieszczeniu, dążąc do jak najszybszego wysuszenia prania.

osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum panel sterowania

Wyposażenie

Osuszacz powietrza Meaco jest dość kompaktowym sprzętem, który z łatwością zmieścimy nawet w małym pomieszczeniu typu łazienka. 12L Platinum mierzy 32,5 cm szerokości, 24,8 cm głębokości i 48,5 cm wysokości. Urządzenie waży przy tym 9,5kg. Nie należy więc do zbyt ciężkich, choć zainstalowane kółka transportowe i uchwyt to z pewnością miłe udogodnienia.

W standardowym zestawie znajdziemy:
 • Osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum
 • kabel zasilający
 • filtr wstępny – 1 szt.
 • papierową instrukcję obsługi w języku polskim
 • kartę gwarancyjną
 • Opcjonalnie możemy domówić filtr HEPA

Meaco 12L Platinum to nie najlepsza propozycja dla kogoś, kto szuka taniego i wydajnego sposobu na pozbycie się wilgoci. Jednak w rankingu osuszaczy powietrza znajdziesz lepsze urządzenia, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. 

Parametry techniczne Meaco 12L Platinum

Marka i model Meaco 12L Platinum
Cena 1473 zł
Maksymalna powierzchnia 24 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-35°C
Zakres ustawień higrostatu 30-80% (co 5%)
Wydajność osuszania 12 l/24 h
Moc 165 W
Przepływ powietrza 100 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 2,5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 44 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 9,5 kg
Wymiary szer. 32,5 cm, gł. 25 cm, wys. 48,5 cm

Dla kogo Meaco 12L Platinum?

 • trudno nam polecić osuszacz powietrza Meaco 12l Platinum; to model, którego stosunek ceny do możliwości wypada niekorzystnie; 
 • mały przepływ powietrza i duży pobór mocy również nie zachęcają do codziennego używania tego osuszacza w celu ograniczenia wilgotności w domu; 
 • w mniejszej cenie można kupić wydajniejsze urządzenia, również z funkcją oczyszczania powietrza, np. osuszacze powietrza Fersk Torr.

Poradniki nachlodno.pl

Jak działa osuszacz powietrza

Jak działa osuszacz powietrza?

Osuszacze powietrza usuwają z mieszkań wilgoć. Są potrzebne w łazience, kuchni i pomieszczeniach z niesprawną wentylacją, zbyt szczelnymi oknami, czy w mieszkaniach po zalaniu. Dowiedz się, jak działa osuszacz powietrza...

Dowiedz się więcej
nv-author-image

Maciej Kluba