Przejdź do treści
Nachłodno » Osuszacze powietrza » Osuszacz Meaco 12L Platinum – recenzja i opinie

Osuszacz Meaco 12L Platinum – recenzja i opinie

Meaco 12l Platinum recenzja
0
(0)

Meaco 12L Platinum to kondensacyjny osuszacz powietrza o wydajności (jak sugeruje sama nazwa) jedynie 12 litrów. Urządzenie jest jednym z najsłabszych w naszym rankingu pod względem oferowanej wydajności, jak i relacji ceny do możliwości.

Energooszczędna praca (jedynie 160 W) i prosta obsługa to tak naprawdę jedyne zalety urządzenia. Przepływ powietrza 100 m3/h zdecydowanie nie wpływa dobrze na tempo osuszania. Niewielki zbiornik na wodę (zaledwie 2,5 litra) również nie sugeruje płynnej, szybkiej pracy.

Warto podkreślić natomiast, że firma Meaco oferuje w swoich osuszaczach możliwość doposażenia ich w filtr HEPA, który świetnie zatrzyma nawet drobne cząsteczki pyłów czy zarodniki grzybów i pleśni obecne w powietrzu.

Osuszacz Meaco 12L Platinum

Osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum

Nasza ocena

2.6 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

1 349 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Mała

Wydajność osuszania 12 l/24 h

Wyposażenie podstawowe Wyświetlacz, higrometr, higrostat, 2 tryby pracy

Funkcje dodatkowe Timer, filtr HEPA, kółka

Aktualna cena 1349 zł


Sprawdź na Ceneo.pl

Zalety i wady
 • Energooszczędna praca

  Znamionowy pobór mocy w tym modelu to tylko 160 W, świetny wynik, jeśli chodzi o kondensacyjny osuszacz powietrza, czyli urządzenie ze sprężarką.

 • Niski przepływ powietrza

  Maksymalny przepływ powietrza w tym modelu to 100 m³/h, może to negatywnie wpływać na tempo osuszania, szczególnie podczas suszenia prania.

 • Opcjonalny filtr HEPA

  Filtr HEPA zapewnia odpowiedni poziom oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń stałych, w tym z zarodników pleśni, PM2,5 i PM,10, wirusów i bakterii. W zależności od oferty Meaco 12L Platinum można kupić bez lub z filtrem HEPA.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Niestety cena Meaco 12L Platinum jest o wiele za wysoka. Za około 1500 zł można kupić osuszacz o wydajności nawet 40 litrów na dobę.

 • Timer

  Meaco 12L Platinum posiada timer, który pozwala ustalić, po jakim czasie urządzenie się wyłączy. Nie ma możliwości ustalenia momentu włączenia osuszacza z zadanymi ustawieniami.

Meaco 12L Platinum w naszym rankingu wypada słabo na tle innych modeli. Znalazł się poza najlepszą 10. Głównie przez swoją wysoką cenę. Sprawdź ranking osuszaczy powietrza, w którym znajdziesz najbardziej opłacalne modele. 


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Główne cechy i funkcje

Kondensacyjny osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum to bardzo podstawowe urządzenie. Model ten oferuje wydajność na poziomie zaledwie 12 l / dobę. Sprawdzi się więc na powierzchni ok. 24 m2. Niewielki jest również zbiornik na skropliny – jedynie 2,5 litra.

Oprócz osuszania powietrza, Meaco 12L Platinum również je oczyszcza. Urządzenie wyposażone jest w siateczkę, pełniącą funkcję filtra wstępnego. Ze swojej strony polecamy doposażyć sprzęt w filtr HEPA, który można dokupić. Zatrzyma on sporo mikrocząsteczek zanieczyszczeń stałych unoszących się w powietrzu.

Sterowanie i szczegóły techniczne

Meaco 12L Platinum to osuszacz powietrza o dość ograniczonym zakresie funkcji. W standardzie znajdują się jedynie najpotrzebniejsze opcje, takie jak: higrostat (umożliwiający regulację docelowego poziomu wilgotności w zakresie 30-80%) oraz timer.

Brak jest natomiast blokady rodzicielską, którą możemy znaleźć w większych modelach Meaco. Analogicznie nie znajdziemy tu również WiFi, sterowania mobilnego czy funkcji swing.

Urządzenie może pracować w 2 prędkościach. Zakres temperatur to 5 do 35 st. C. Dla zachowania zadowalającej wydajności, producenta zaleca używać sprzęt w warunkach powyżej 18 st. C.

Ciekawą funkcją zdaje się być „tryb suszenia prania„. Opcja ta uruchamia tryb ciągłej pracy, ignorując całkowicie wilgotność w pomieszczeniu, dążąc do jak najszybszego wysuszenia prania.

osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum panel sterowania

Wyposażenie

Osuszacz powietrza Meaco jest dość kompaktowym sprzętem, który z łatwością zmieścimy nawet w małym pomieszczeniu typu łazienka. 12L Platinum mierzy 32,5 cm szerokości, 24,8 cm głębokości i 48,5 cm wysokości. Urządzenie waży przy tym 9,5kg. Nie należy więc do zbyt ciężkich, choć zainstalowane kółka transportowe i uchwyt to z pewnością miłe udogodnienia.

W standardowym zestawie znajdziemy:

 • Osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum
 • kabel zasilający
 • filtr wstępny – 1 szt.
 • papierową instrukcję obsługi w języku polskim
 • kartę gwarancyjną
 • Opcjonalnie możemy domówić filtr HEPA

Meaco 12L Platinum to nie najlepsza propozycja dla kogoś, kto szuka taniego i wydajnego sposobu na pozbycie się wilgoci. Jednak w rankingu osuszaczy powietrza znajdziesz lepsze urządzenia, które pomogą Ci rozwiązać ten problem. 


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Parametry techniczne Meaco 12L Platinum

Marka i model Meaco 12L Platinum
Cena 1349 zł
Maksymalna powierzchnia 24 m²
Wymagana temp. otoczenia 5-35°C
Zakres ustawień higrostatu 30-80% (co 5%)
Wydajność osuszania 12 l/24 h
Moc 165 W
Przepływ powietrza 100 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 2,5 l
Rodzaj czynnika chłodzącego R290
Głośność 44 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika i na zewnątrz
Waga 9,5 kg
Wymiary szer. 32,5 cm, gł. 25 cm, wys. 48,5 cm
Dla kogo Meaco 12L Platinum?
 • trudno nam polecić osuszacz powietrza Meaco 12l Platinum; to model, którego stosunek ceny do możliwości wypada niekorzystnie; 
 • mały przepływ powietrza i duży pobór mocy również nie zachęcają do codziennego używania tego osuszacza w celu ograniczenia wilgotności w domu; 
 • w mniejszej cenie można kupić wydajniejsze urządzenia, również z funkcją oczyszczania powietrza, np. osuszacze powietrza Fersk Torr.


Facebook


Youtube

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Nasza ocena
Data
Produkt
Osuszacz powietrza
Nasza ocena
21star1stargraygraygray
Nazwa produktu
Meaco 12L Platinum
Cena
pln 1349
Dostępność
Available in Stock
Maciej Kluba

Maciej Kluba

Zafascynowany tematyką jakości powietrza od 2017 roku, zawodowo związany z nią od 2019 roku. Recenzuję i testuję osuszacze, nawilżacze i klimatyzatory. Jako alergik staram się znaleźć sprzęty i rozwiązania, które przynoszą realną ulgę użytkownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *