Przejdź do treści
Nachłodno » Osuszacze powietrza » Osuszacz Cecotec BigDry 2000 Light. Wydajność bliska zeru

Osuszacz Cecotec BigDry 2000 Light. Wydajność bliska zeru

Cecotec Bigdry 2000 Dry
0
(0)

Osuszacz powietrza Cecotec BigDry 2000 Light to doskonały przykład urządzenia, za które można nieźle przepłacić. 

Za około 300 zł dostajemy osuszacz tylko z nazwy, bo jego wydajność osuszania nie rozwiąże problemów z nadmierną wilgotnością w domu. 

„BigDry” w nazwie obiecuje spore możliwości osuszania. Niestety. Model BigDry 2000 Light to mały osuszacz powietrza z ogniwem Peltiera o wydajności 0,3 litra na dobę. Zaskakująco słaby wynik. 

Bardziej wydajny i opłacalne osuszacze powietrza, znajdziesz w naszym rankingu. 

Osuszacz Cecotec BigDry 2000 Light

Osuszacz dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: kolor biały i kolor czarny.

Osuszacze powietrza Cecotec BigDry 2000 Light

Nasza ocena

1 / 10

Ostateczna ocena uwzględnia stosunek wydajności osuszania i wyposażenia do aktualnej ceny urządzenia

Aktualna cena

WHITE 299 zł


Oferta Ceneo

Aktualna cena

BLACK 208 zł


Oferta Ceneo

Opłacalność zakupu Bardzo mała

Bardzo mała 0,3 l/24 h

Wyposażenie podstawowe Brak wyświetlacza, brak higrometru, brak higrostatu

Funkcje dodatkowe Brak

Kolor biały aktualna cena 299 zł


Sprawdź na Ceneo.pl

Zalety i wady
 • Osuszacz powietrza z ogniwem Peltiera

  Osuszacze powietrza z ogniwem Peltiera nie są przez nas polecane ze względu na swoją bardzo małą wydajność, które nie pomaga zwalczać wilgoci w domu.

 • Brak wyświetlacza

  Cecotec BigDry 2000 Light to urządzenie z jednym przyciskiem on/off. Nie ma wyświetlacza, dlatego użytkownik nawet nie będzie sobie zdawał sprawy z tego, że ten osuszacz nie spełnia swojego zadania i nie usuwa wilgoci z powietrza.

 • Minimalna wydajność osuszania

  Wydajność modelu Cecotec BigDry 2000 Light to tylko 0,3 l/24 h. To właściwie symboliczna wartość, która nijak ma się do domowych osuszaczy powietrza, które mogą mieć wydajność nawet 30 litrów na dobę.

 • Brak higrostatu i dodatkowych funkcji

  Ten model to osuszacz włącz-wyłącz. Bez trybów pracy, bez możliwości wybrania wymaganej wartości wilgotności, bez dodatkowych filtrów powietrza.

 • Stosunek ceny do wydajności

  Kupując recenzowany model, zwyczajnie przepłacasz. Tak mała wydajność i brak jakichkolwiek funkcji sprawia, że ten osuszacz przypomina bardziej pochłaniacz wilgoci, który można kupić za kilkanaście złotych w supermarkecie.

Szukasz osuszacza do swojego domu lub mieszkania? Sprawdź modele, które sprawdziły się lepiej niż Cecotec BigDry 2000 Light!


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Wydajność osuszania

Model Cecotec BigDry 2000 Light to jeden z najsłabszych osuszaczy. Zdecydowanie odradzamy zakupu tego sprzętu ze względu na ograniczone możliwości. 

Symboliczna wydajność osuszania Cecotec BigDry 2000 Light. Tylko 300 ml na dzień!

Maksymalna wydajność osuszania wynosi 300 mililitrów na dzień. Tyle co nic. Realna wydajność osiągana przez BigDry 2000 Light może być jeszcze mniejsza, bo jest zależna od aktualnych warunków panujących w pomieszczeniu (temp. i wilgotność).

Oczywiście taka wydajność nie pozwoli skutecznie obniżyć nadmiernej wilgotności w sypialni, pokoju albo w piwnicy. Osuszacz  BigDry nie przyspieszy w odczuwalnym stopniu wysychania warstw farby ani suszenia prania.

Gdybym miał wskazać, gdzie można używać takiego urządzenia, to sugerowałbym garderobę lub mikro łazienkę i to tylko wtedy, gdy problem wilgoci nie jest zbyt zaawansowany. Wszędzie tam, gdzie obawiasz się pleśni, mokrych okien i ścian polecam zdecydowanie wydajniejsze osuszacze kondensacyjne (wydajność od 10 do nawet 50 litrów na dzień). 

Nie zalecam sugerować się informacjami z niektórych sklepów, które w specyfikacji tego recenzowanego modelu podają, że może on osuszać na powierzchni 20 m². Jasne, można go używać w takim pomieszczeniu, jednak efekt nie będzie zadowalający. 

Osuszacze powietrza Cecotec BigDry 2000 Light

Wyposażenie i funkcje

Funkcje w osuszaczu Cecotec BigDry 2000 Light został wyprodukowany z okrojoną ilością funkcji dodatkowych. Niestety model nie posiada higrometru ani higrostatu, co jest dużym ograniczeniem. 

Brak higrometru, brak higrostatu. Cecotec BigDry 2000 Light bez najważniejszych funkcji

Tak, jak w serniku najważniejszy jest twaróg, a w chlebie mąka, tak w osuszaczu powietrza nie powinno zabraknąć precyzyjnego miernika wilgotności oraz higrostatu. Nie ma on także funkcji dodatkowych oraz filtrów.

Niestety BigDry 2000 Light nie ma ani jednego, ani drugiego. Brak higrometru i higrostatu sprawia, że użytkownik nie ma zielonego pojęcia o aktualnej wilgotności w pomieszczeniu. Nie może też określić, jak bardzo powietrze powinno być osuszone. Dlatego jako recenzent i specjalista nie mogę polecić takiego urządzenia. 

Automatyczne wyłączenia i niewielki zbiornik na skropliny

Za małą wydajnością osuszania idą niewielkie rozmiary urządzenia oraz nieduży zbiornik na skropliny o pojemności 0,6 l. Więcej właściwie nie jest potrzebne, bo i tak zapełnienie pojemnika może zająć kilka dni.

Możliwe, że zapomnisz o urządzeniu, które będzie stało i mozolnie osuszało powietrze. Na szczęście osuszacz powietrza BigDry 2000 Light od Cecotec nie został pozbawiony przydatnej funkcji automatycznego wyłączenia przy zapełnieniu zbiornika. Chociaż tyle. 

Bez dodatkowych funkcji i filtrów

Nie będę punktować wszystkich braków w osuszaczu BigDry, bo jest to urządzenie, które najwidoczniej nie miało służyć ograniczeniu nadmiernej wilgotności w domu.

Można uznać, że BigDry 2000 Light od Cecotec to droższy i bardziej designerski pochłaniacz wilgoci. Bez trybów pracy, bez regulacji prędkości nawiewu, bez dodatkowych filtrów oczyszczających powietrze np. z zarodników pleśni. 

Jeśli szukasz osuszacza powietrza, który skutecznie osuszy i dodatkowo oczyści powietrze w pomieszczeniu, to sprawdź mój artykuł, w którym porównałem popularne urządzenia 2w1.


Osuszacz powietrza z oczyszczaczem. Dom bez wilgoci i pleśni

Niski pobór prądu i cicha praca

Osuszacze powietrza z ogniwem Peltiera nie zużywają dużo prądu ani nie hałasują. Niestety dzieje się to kosztem ich możliwości osuszania powietrza. Warto podkreślić, że urządzenia te generują dźwięki, pewien szum, który będzie na pewno słyszalny w sypialni albo pokoju dziecka. 

Model BigDry 2000 Light pobiera około 23 W, a maksymalny poziom hałasu to 35 dB. 

Cecotec BigDry 2000 Light znalazł się poza naszym rankingiem. Jeśli chcesz poznać najlepsze osuszacze, sprawdź nasze zestawienie.


Zobacz ranking osuszaczy powietrza

Parametry techniczne Cecotec BigDry 2000 Light

Marka i model Cecotec BigDry 2000 Light
Cena 238/299 zł
Maksymalna powierzchnia
Wymagana temp. otoczenia 7-35°C
Zakres ustawień higrostatu nie dotyczy
Wydajność osuszania 0,3 l/24 h
Moc 23 W
Przepływ powietrza 90 m³/h
Pojemność zbiornika na wodę 0,6 l
Rodzaj czynnika chłodzącego nie dotyczy
Głośność do 35 dB
Odprowadzanie skroplin do zbiornika
Waga 0,9 kg
Wymiary szer. 10,5 cm,
gł. 13,5 cm, wys. 22 cm
Podsumowanie: Cecotec BigDry 2000 Light, to nieskuteczny sposób na wilgoć w domu
 • nie mogę wskazać, komu polecić ten model osuszacza powietrza; prowadząc nasz serwis rekomendujemy urządzenia skuteczne, spełniające swoje główne role, dlatego osuszacze z ogniwem Peltiera, takie jak Cecotec BigDry 2000 Light, z reguły nie będą uzyskiwać od nas dobrych ocen; 
 • sprawdź nasz ranking osuszaczy powietrza i wybierz lepszy i wydajniejszy sposób na pozbycie się wilgoci z domu; 


Facebook


Youtube

Poradniki nachlodno.pl

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Brak głosów do tej pory! Bądź pierwszy i oceń ten wpis.

Fajny post

Udostępnij w social mediach

Dawid Kaźmierczak

Dawid Kaźmierczak

W nachlodno.pl spinam pracę wszystkich redaktorów, od czasu do czasu samemu zajmując się przygotowywaniem artykułów i recenzji. Jestem miłośnikiem reportaży, dlatego przemawiają do mnie twarde fakty, które wyciągamy na podstawie naszych testów i obserwacji. Lubię, gdy technologia pozwala rozwiązywać problemy, a sama nie dostarcza nowych kłopotów: doceniam więc solidne urządzenia z prostą obsługą i rozwiązaniami, które chronią zdrowie i dbają o komfort. W temacie klim i osuszaczy siedzę 3 lata, chętnie dzieląc się wiedzą i ciekawymi nowinkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *