Przejdź do treści

Klimatyzator Fral SuperCool FSC14

Fral SuperCool

Fral Supercool FSC 14.1 to wielofunkcyjny klimatyzator przenośny typu 4w1. Urządzenie wyróżnia się zarówno funkcjonalnością, jak i wydajnością.

4 kW mocy chłodniczej, 4 kW mocy grzewczej i aż 450 m³/h przepływu powietrza to wynik, którego nie powstydziłoby się wiele stacjonarnych jednostek. Urządzenie można z powodzeniem stosować na powierzchniach ok. 40 m². Maksymalny metraż to 49 m².

Minusem opisywanego modelu jest jego wysoka cena. Z drugiej strony otrzymujemy urządzenie kompletne, oferujące wszelkie najważniejsze funkcjonalności.

Ocena eksperta

3200 zł

Fral FSC 14.1
7.4

Rekomendacja

7.4

Zalety

  • Imponująca wydajność chłodnicza, jak i grzewcza
  • Możliwość podłączenia sprzętu w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz
  • Urządzenie 4w1 (funkcja chłodzenia, wentylacji, ogrzewania osuszania)
  • Funkcja swing
  • Funkcja Wi-Fi
  • Cicha praca

Wady

  • Wysoka cena

Główne cechy i funkcje

Fral SuperCool FSC14.1 posiada 4 podstawowe tryby pracy. Oprócz funkcji chłodzenia, znajdziemy w nim również funkcję osuszania, wentylacji oraz ogrzewania pomieszczeń. Jako urządzenie 4w1 nadaje się więc również na chłodne jesienne i zimowe wieczory. 

Moc chłodnicza sprzętu wynosi 4 kW. Urządzenie może pochwalić się również analogiczną mocą grzewczą. Te rzadko spotykane parametry pozwalają stosować klimatyzator na ok. 49 m² powierzchni.

Ogromny przepływ powietrza (450 m³/h) sprawia, że urządzenie błyskawiczny poradzi sobie z upałem. Szybko i skutecznie osuszy także wilgotne pomieszczenia. Wydajność na poziomie 70 litrów na dobę (aż 2,9 l/h) to wynik, którego nie powstydziłoby się wiele tradycyjnych osuszaczy.

Chłodzenie

Wentylacja

Ogrzewanie

Osuszanie

Wysoka kultury pracy klimatyzatora przejawia się np. w wysokich współczynnikach EER i COP (współczynniki wydajności energetycznej). Zważywszy na olbrzymią moc sprzętu, Fral SuperCool FSC 14.1 pobiera zaledwie 1,7 kW w trybie chłodzenia i 1,58 kW w trybie ogrzewania. Dzięki temu należy do klasy energetycznej A/A+.

Urządzenie waży 30,5 kg. Na szczęście znalazły się w nim kółka jezdne, które znacznie ułatwiają przemieszczanie.

Wyposażenie i szczegóły techniczne

Klimatyzator przenośny Fral charakteryzuje się bogatym wyposażeniem. W standardzie znajdziemy tu m.in. funkcję swing, dzięki której urządzenie samo reguluje położenie żaluzji oscylacyjnych, dokładniej rozprowadzając chłodne powietrze w pomieszczeniu.
 
Kolejnym ważnym atutem jest obecność WiFi. Klimatyzator Fral może być sterowany za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.
 
W zależności od aktualnych potrzeb, możemy wybrać 1 z 3 prędkości nawiewu. W trybie chłodzenia możemy ustawić temperaturę docelową w zakresie 17-30 st. C. W trybie ogrzewania urządzenie oferuje zakres 15-25 st. C.
 
Warto zwrócić uwagę również na tryb sleep. Urządzenie działa wówczas ciszej i wolniej. Funkcja ta również powoli dopasowuje temperaturę, podwyższając ją o 1 st/h po osiągnięciu wartości docelowej. Rozwiązanie to chroni użytkowników przed potencjalnymi przeziębieniami.
 
Ciekawie wygląda również funkcja SpotCooler (chłodzenie punktowe). Pozwala ona obniżyć temperaturę w trudno dostępnych przestrzeniach (np. szafy sterownicze czy serwerownie).
 
Według zgromadzonych przez nas danych Fral SuperCool FSC 14.1 wykorzystuje wycofywany powoli czynnik chłodniczy R410A (większość producentów przechodzi obecnie na R290 – czysty propan).

Parametry techniczne Fral SuperCool FSC 14.1

Marka i model Fral SuperCool FSC 14.1
Cena 3200 zł
Rekomendowana powierzchnia 49 m²
Klasa energetyczna dla chłodzenia i grzania A / A+
Moc chłodnicza / max. pobór prądu 4 kW / 1,7 kW
Moc grzewcza / max. pobór prądu 4 / 1,58 kW
Przepływ powietrza 450 m³/h
Zakres temperatur dla chłodzenia i grzania 17-30 / 15-25 C
Liczba prędkości wentylatora 3
Rodzaj czynnika chłodzącego R410A
Głośność do 54 dB
Długość i średnica przewodu odprowadzającego 1,5 m i 15 cm
Waga 30,5kg

Sposób montażu Fral SuperCool FSC 14.1

Klimatyzator mobilny Fral SuperCool FSC14.1 montaż
Montaż klimatyzatora przenośnego Fral Supercool, źródło: materiały producenta Fral

Montaż klimatyzatora Fral SuperCool FSC 14.1 to nic trudnego! Fragment płaskiej podłogi, sąsiedztwo okna i bliskość gniazdka elektrycznego to wszystko, czego potrzebujesz.

Urządzenie wyposażone jest w rurę wyrzutową, którą należy wyprowadzić przez rozszczelnione okno. To dzięki niej klimatyzator jest w stanie odprowadzać ciepłe powietrze poza budynek.

Co ciekawe, klimatyzator przenośny Fral jest jednym z nielicznych urządzeń tego typu, które oferuje również drugą opcję, idealną dla mieszań z balkonem.

Ustawienie klimatyzatora na zewnątrz i wsuniecie końca rury do środka pozwala wyeliminować problem podciśnienia, a jednocześnie zmniejszyć poziom hałasu odczuwanego w pokoju.

Dla kogo Fral SuperCool FSC14.1

  • Dla osób ceniących sobie wielofunkcyjność, szukających rozwiązań całorocznych
  • Użytkowników szukających klimatyzatora przenośnego do biura, jak i mieszkania
  • Do gabinetów usługowych, kosmetycznych, SPA

Zobacz inne modele klimatyzatorów przenośnych

Porównujemy dla Ciebie klimatyzatory przenośne na chłodno 🙂 Udostępnij znajomemu, niech też znajdzie chłód latem.

nv-author-image

Maciej Kluba